Szkolenia

ZUS czy OFE – OFE czy ZUS? O czym decydujemy (nagranie wideo)

Nagranie szkolenia online prezentujące dokładnie tematykę ZUS / OFE jest już dostępne. To zapis webinaru z ubiegłego tygodnia.

Omawiam to co najważniejsze

Czym są trzy filary emerytury? O czym tak naprawdę decydujemy wybierając do końca lipca 2014 ZUS lub OFE i ZUS. O dziedziczeniu środków z II filaru. Historia zmian podziału składki emerytalnej od 2011 roku. Kto w końcu zarabia więcej: ZUS czy OFE? Jest o stopie zastąpienia, suwaku emerytalnym i problemie demograficznym, który nas wszystkich dotyczy. Kilka słów o emeryturze przedsiębiorcy i o rozmowach rodaków przy grillu – czyli dlaczego zamiast narzekać warto brać sprawy w swoje ręce.

Uzupełnieniem nagrania będą inne publikacje

1. O czym tak naprawdę decydujemy?

2. ZUS czy OFE – gdzie zarobię więcej?

3. Jak policzyć wpływ wyboru na przyszłą emeryturę?

4. ZUS czy OFE – wybór ma jednak znaczenie!

Arkusze excel do pobrania

Arkusz do przeprowadzenia własnych obliczeń do pobrania tutaj: http://www.opiekuninwestora.pl/skocz/ofe-czy-zus

Arkusz z wynikami (dane źródłowe) i wykresami do pobrania tutaj: http://www.opiekuninwestora.pl/skocz/ofe-czy-zus-wyniki

Skondensowany artykuł jest dostępny także na wyborcza.biz

Link do artykułu.

na-wyborcza-biz

 

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz