Archiwum

Wyszukiwarka podmiotów nadzorowanych przez KNF

Zastanawiałem się w 2012 roku czy KNF może się wybronić przed zarzutami słabej aktywności wobec Amber Gold (i paru innych firm – np. FinRoyal). Nie da się ukryć, że w wyraźny i bardzo klarowny sposób zareagowała dość późno.

Co ma na swoją obronę Komisja Nadzoru Finansowego?

Przez luki w prawie, niedopatrzenia różnych instytucji firmy takie jak Amber Gold i FinRoyal mogły krzyczeć z reklam umieszczanych w najdroższych miejscach.

A tu jak się okazuje znajduję coś na ich obronę.

Na stronie http://www.knf.gov.pl/szukaj_podmioty.jsp znajduje się wyszukiwarka podmiotów nadzorowanych przez KNF.

W dzisiejszych czasach okazuje się, że warto odwiedzić tę stronę jeżeli nie mamy pewności co do firmy, do której wpłacamy nasze oszczędności.

Tylko – dlaczego takich akcji jak zanim-podpiszesz.pl nie było wcześniej. Przyznam, że sam nie wiedziałem o istnieniu tej podstrony w portalu KNF umożliwiającej weryfikację parabanków. Z pewnością opublikowałbym to w artykułach, w których informowałem o ryzyku w tego typu inwestycjach.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz