Archiwum

Na Walentynkach Skarb Państwa zarobi 400 mln zł

14 lutego to inwestycja? Dla 61% mężczyzn i 53% kobiet – tak. Ile w tym roku zainwestujemy w Walentynki? Co dla zakochanych przygotował Lech Poznań? I wiele innych ciekawostek…

…przygotowała w poniższej infografice redakcja portalu poradnikinwestowania.pl.

 

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz

1 komentarz

  • Wg mnie teza postawiona w temacie artykułu, że „skarb państwa zarobi na walentynkach” jest błędna.
    Ponieważ jeżeli wydamy pieniądze na walentynki, to nie wydamy je na coś innego (np na wakacje). Więc można by powiedzieć, że skarb państwa straci bo nie zarobią biura podróży.
    W danym okresie czasu społeczeństwo ma do wydania ograniczoną ilość pieniędzy.
    Więc jak wydamy je na walentynki to nie wydamy je na inne rzeczy – skarb państwa zarobi w walentynki więcej ale w inne dni będzie miał mniejsze dochody. Czyli suma końcowa będzie bez zmian.

    To tak jak mówienie, że katastrofy mają pozytywny wpływ na gospodarkę bo potem następuje boom gospodarczy związany z odbudową zniszczeń. Tylko nikt nie mówi, że te pieniądze mogły by być wydane na inne rzeczy (rozrywka, przyjemności, inwestycje w nowe technologie itp itd).