Archiwum

W maju taniej (podstawowa wiedza o rynku funduszy inwestycyjnych i nie tylko)

Na szkoleniach, w prezentacjach i materiałach edukacyjnych przedstawiam praktyczną stroną inwestowania: czyli strategie, zasady poszukiwania okazji na rynku funduszy inwestycyjnych, metody budowy portfela i.t.d. Po podstawy teoretyczne kierują do zewnętrznych publikacji. W maju kilka publikacji o tematyce finansów, w tym dwie dotyczące stricte teorii funduszy inwestycyjnych można zamówić nawet o 1/3 taniej.

Osobiście polecam

Z serii Bogaty Polak – Biedny Polak

Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej ANDRZEJ MAŃKA

Pierwsza książka z niezwykłej serii „Bogaty Polak, Biedny Polak”, która odczarowuje mity na temat pieniędzy w Polsce i pokazuje w jaki sposób traktować temat pieniędzy, planowania finansowego, aby stać się osobą bogatą i to nie tylko w sensie materialnym.

Bogactwo bowiem jest rozumiane znacznie szczerzej, jako harmonia między życiem osobistym, karierą, rodziną. Dzięki tej książce dowiedziesz się jak niewiele wystarczy, aby przez zmianę swojego podejścia do pieniędzy i wdrożenie w swoje życie paru zmian wpłynąć niezwykle pozytywnie na swoje finanse.

Idealna książka dla wszystkich, którzy czują, że nie mogą wyjść z błędnego koła wyścigu szczurów i niezależnie od tego ile zarabiają, zawsze brakuje im pieniędzy.

Z serii Bogaty Polak – Biedny Polak

Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej ANDRZEJ FESNAK

Druga książka z serii „Bogaty Polak, Biedny Polak”. Książka ta stanowi kontynuację części pierwszej i skupia się na konkretnych działaniach odnośnie tego JAKIE decyzje finansowe podejmowane są przez ludzi bogatych i przede wszystkim, w jaki sposób każdy z nas, nawet jeśli nie ma pokaźnego portfela także może takie decyzje podejmować. Jeśli masz już pierwszą część serii, to wiesz CO warto zmienić. Dzięki tej książce, dowiesz się jak to zrobić w praktyce.

Podstawy rynku funduszy inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne w praktyce EDYTA DUDA-PIECHACZEK

W jaki sposób niewielka, ale stała inwestycja może uczynić z Ciebie milionera?

W opisie książki, znajdziemy zdanie: Wybór funduszu inwestycyjnego, czyli… …co zrobić, żeby się nie narobić, a zarobić?

Tak, to (techniki wybierz fundusz, kup i trzymaj) mogło wyglądać rozsądnie w dniu wydania książki (rok 2007). O ile z poradami dotyczącymi tego jak zarządzać funduszami absolutnie się nie zgadzam, na szczęście nie ma ich w tej publikacji dużo.

Polecam natomiast część teoretyczną o rynku funduszy. Czyta się szybko i przyjemnie – a tej wiedzy aktualnie nie zamierzam powtarzać na moich szkoleniach. Dokładniejszą recenzję przedstawiłem w tym artykule.

Inne książki dostępne w promocji

To kilkanaście poradników zarządzania budżetem, finansami i kilka książek (cały pakiet) dotyczący inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (swoją drogą całkiem pokaźny pakiet praktycznych informacji).

 

 

 

Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej ANDRZEJ FESNAK

Druga książka z serii „Bogaty Polak, Biedny Polak”. Książka ta stanowi kontynuację części pierwszej i skupia się na konkretnych działaniach odnośnie tego JAKIE decyzje finansowe podejmowane są przez ludzi bogatych i przede wszystkim, w jaki sposób każdy z nas, nawet jeśli nie ma pokaźnego portfela także może takie decyzje podejmować.

Jeśli masz już pierwszą część serii, to wiesz CO warto zmienić. Dzięki tej książce, dowiesz się jak to zrobić w praktyce.

UWAGA: Szczegółowy opis publikacji znajdziesz tutaj ?

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz