Archiwum

There has been a moral scandal in Poznan Toastmasters' club!

Wyobraź sobie, że wychodzisz na scenę, przed tobą 30-osobowa publiczność i masz w ciągu 30 sekund przygotować 2-minutowe wystąpienie dla prasy na podany w tytule temat… Lub odpowiedzieć na inne, naprawdę „gorące pytanie”. To może wydawać się trudne. Ale dla członków klubów Toastmasters (które działają w wielu miastach w Polsce) to chleb powszedni. Wystąpienia publiczne? Przed kamerą? To może być łatwe i przyjemne. Opanowanie w rozmowie z pracodawcą, wygłaszanie toastów, reagowanie na nagłe niespodziewane sytuacje na scenie także.

Po ostatnim konkursie na Mowy Humorystyczne i konkursie Odpowiedzi na Gorące Pytania nie mogę nie napisać kilku słów zachęcających do odwiedzenia takiego klubu w Twoim mieście. Zapraszam też do naszego klubu w Poznaniu (spotkania co środę, 19:0020:30 (sala 101, ul. Powstańców Wielkopolskich 2, Poznań – budynek WSB). Przyjść można kilkukrotnie bezpłatnie, bez żadnych zobowiązań, bez specjalnego stroju. Zawsze 2-3 wygłaszane mowy, potem ich ocena, i na rozgrzewkę odpowiedzi na gorące pytania – bez obaw, goście nie są wybierani do odpowiedzi 🙂

[stextbox id=”info”]Sprawdź, wygoogluj – i przyjdź na spotkanie (odbywają się systematycznie raz w tygodniu). To nic nie kosztuje. Są kluby polskie, a także angielskojęzyczne.[/stextbox]

Konkurs Klubowy na mowy humorystyczne i odpowiedzi na gorące pytania…

Systematycznie organizowane są konkursy, na poziomie klubu, a potem poprzez kolejne etapy można dotrzeć do finału w USA.

Na ostatnim konkursie można było powspominać PacMana (i co ma wspólnego ze studentami), w jaki sposób proceduralnie zdjąć kota z drzewa (i dlaczego akurat dokładnie o 19:44). Nie można wspomnieć też kreatywności w odpowiedziach na gorące pytania. Przykładowo po angielsku, aby było jeszcze trudniej. Ale aby wybrnąć z pytania (jest to tytuł tego wpisu) poprzez wykreowanie takich ról w organizacji ToastMasteres jak Advanced BabySitter Bronze, Competent Breast Feeder, Distinguished Father-In-Law… rewelacja.

father-in-law

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz