Archiwum

To już 3 lata, 3 miesiące i 3 dni… i trochę wspomnień

Opiekun Inwestora - trzecie urodziny!

A dla dotychczasowych użytkowników portalu…

… z tej okazji specjalna oferta.  Sprawdź swoją skrzynkę pocztową. Oferta powinna już tam być.

Powspominajmy…

  • Pierwszą akcją sprzedażową w czerwcu 2008 zarządzaliśmy … z wakacji na południu Europy. Pamiętam rozpaczliwe poszukiwania dostępu do Internetu, aby zarządzać wysyłką mailingu.
  • W roku 2008 na Targach Finansowych Twoje Pieniądze miało miejsce małe zamieszanie organizacyjne. W dniu rozpoczęcia Targów okazało się, że zaproponowano nam miejsce … na zewnątrz Pałacu (przypomnę – był listopad i minus 5st …)
Czy pamiętasz jak wyglądały strony portalu w tamtym czasie?
I hasło  „Też patrzyłem z niedowierzaniem…”
  • Na szkoleniach z inwestowania zawsze zachęcam do zadawania dodatkowych pytań i zarezerwowania na to dodatkowej godziny. Z jedną z grup szkoleniowych (oficjalnie szkolenie zakończyło się o 18:00) spotkanie skończyliśmy… po 22:00 w jednej z restauracji…
  • Raz zdarzyło się nam przeciążyć serwery. Był rok 2009 – i włączyliśmy przeliczanie historycznych ocen funduszy od początku funduszy w Polsce. Ponad 100 mln obliczeń wykonało się przez weekend. W poniedziałek mieliśmy wiele telefonów i e-mail – przez weekend portal nie wysyłał informacji – proces obliczeń otrzymał wyższy priorytet.
  • Te 100 mln to nie przesada. Portal codziennie oblicza ponad 1 milion wirtualnych inwestycji aby na ich podstawie przygotowywać na bieżąco oceny funduszy.

Kartki z historii firmy Opiekun Inwestora

Lata 2006-2008

Firma Opiekun Inwestora powstała w roku 2007, a pierwsze prace nad portalem www.opiekuninwestora.pl trwały już w roku 2006. Pierwsze pokazy portalu miały miejsce w 2007 roku na kilku konferencjach i spotkaniach inwestorów.

Konkurs Barcamp

Oficjalna premiera portalu miała miejsce w czerwcu roku 2008, w ramach finału ogólnopolskiego konkursu na najbardziej innowacyjny projekt internetowy roku 2008 (konkurs Barcamp).

Następnego dnia rozpoczęła się sprzedaż pierwszych abonamentów. Można było oficjalnie powiedzieć: wyszliśmy z garażu!

O zasadach inwestowania opartych o reagowanie na dane z przeszłości współtwórca firmy, Remigiusz Stanisławek mówił już we wrześniu roku 2007 w wywiadzie telewizyjnym udzielonym na II konferencji OKEBI 2007.

Zalecając wycofanie się z inwestycji w momencie gdy zaczyna przynosić straty ? czyli zasadę zabezpieczania już wypracowanych zysków – mówił coś zupełnie odwrotnego niż firmy z branży finansowej.

Kto w 2007 mówił o aktywnym inwestowaniu?

Kto wtedy posłuchał tych porad wie, że było to dobre rozwiązanie. I wiedzą o tym jego pieniądze.

Rok 2009

W marcu 2009 firma zakwalifikowała się do warszawskiego półfinału międzynarodowego konkursu Seedcamp (innowacyjne portale z krajów EMEA) organizowanym w Agora Center jako jeden z kilku reprezentantów Polski wśród portali z krajów Europy Wschodniej.

To także pierwsze szkolenia z cyklu „Fundusze to nie lokata”.

W II połowie roku 2009 firma przeprowadziła ponad 20 całodniowych szkoleń dla osób posiadających polisy inwestycyjne. Cykl szkoleniowy ?Masz polisę inwestycyjną – zacznij skutecznie inwestować? – okazał się wielkim sukcesem a prezentowane podejście do inwestowania zostało doskonale przyjęte przez uczestników . Zarówno inwestorów prywatnych jak i przedstawicieli branży i firm doradztwa finansowego.

Końcówka roku to kolejne Targi Finansowe „Twoje Pieniądze”.

Targi Finansowe: Twoje pieniądze

Firma na własnym stoisku zachęcała do aktywnego inwestowania na rynku funduszy w trakcie XV Targów i Forum Kapitałowym „Twoje Pieniądze” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

A w ramach Programu Edukacyjnego Remigiusz Stanisławek prowadził godzinny warsztat ?Fundusze inwestycyjne to nie gra. Zacznij skutecznie inwestować? dla ponad 150 uczestników.

Tytuł Innowacja Roku 2009

W III kwartale 2009 roku portal otrzymał tytuł Innowacja Roku 2009.

Kapituła konkursu (Instytut Innowacji FIRE oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego) przyznała tę nagrodę (jednocześnie przyznając portalowi jedną z najwyższych ocen wśród firm biorących udział w konkursie) za: system powiadomień i alarmów, oraz system ocen funduszy dopasowanych do profilu inwestora.

Tytuł Innowacja Roku 2009

Rok 2010

Firma była zakwalifikowana do ogólnoeuropejskich finałów konkursów Globe Awards oraz European Business Awards (dwukrotnie: 2010 i 2011) przegrywając w grupie firm finansowych wyłącznie z … PKO BP.

W roku 2010 firma realizuje na szeroką skalę działalność edukacyjną, rozwija dodatkowe funkcjonalności w portalu oraz tworzy portale tematyczne. Twórca portalu – Remigiusz Stanisławek – prowadzi maraton szkoleniowy na terenie całego kraju. To ponad 120 całodniowych szkoleń w ciągu 12 miesięcy dla prywatnych inwestorów. Ale także szkolenia dedykowane dla firm Doradztwa Finansowego. Szkolenia zorganizowano dla dystrybutorów produktów Axa, Aegon, Skandia, Generali, Nordea, Compensa, także dla multiagencji na terenie całego kraju.

To udział w półfinale konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2010 i nominacje do kolejnych konkursów.

Półfinał konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2010

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs organizowany przez Fundację Kronenberga przy merytorycznym wsparciu Microfinance Centre for Central and Eastern Europe oraz Citi Handlowy.

Opiekun Inwestora w tej edycji zakwalifikował się do II etapu konkursu.

W roku 2010 firma była nominowana także w międzynarodowych konkursach Globe Awards oraz European Business Awards.

Rok 2011

Po raz kolejny firma została zakwalifikowana do półfinału konkursu European Business Awards. A w ramach rozwoju portalu aktywowała nowe strategie dla rynku zagranicznych funduszy inwestycyjnych oraz kolejne funkcjonalności takie jak np. Kroczący Start Profit, umożliwiający poszukiwanie okazji inwestycyjnych.
To dalsze zacieśnianie współpracy z firmami Doradztwa Finansowego. A także nawiązanie współpracy merytorycznej z portalami branżowymi oraz – wprowadzenie blogu o funduszach na strony wyborcza.biz jako jednego z blogów eksperckich.
Blog ekspercki wyborcza.biz

To także kolejne wystąpienia na konferencjach branżowych (np. na temat Dyrektywy UCITS IV w krajowych funduszach inwestycyjnych).

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz

komentarze 2