Szkolenia

Szkolenie online 04.09 (czwartek), 18:00: "Przywiązani do Libra, Luctro, Pareto – co dalej?"

W ostatnich tygodniach nasila się dyskusja na temat produktów Libra, Lucro, Pareto i tym podobnych 10-15 letnich produktów w modelu: wpłacasz 20% a inwestowane jest 80%.

Aby szerzyć bardziej wiedzę – a nie dołączać się do popularnego narzekania specjalnie dla Przywiązanych do produktów Lucro, Libra, Pareto i tym podobnych poprowadzę bezpłatne szkolenie online (które będzie też można obejrzeć później na youtube) gdzie odpowiem na przesłane pytania, omówię jak działa taki produkt, pokażę dlaczego nikt na razie w tym produkcie nie stracił, jakich zysków można się spodziewać i czy w ogóle wystąpi, co znaczą poszczególne opłaty, jakie błędy popełnili inwestorzy wybierając ten produkt, dlaczego produkty strukturyzowane wcale nie są beznadziejne (o ile są świadomie wybierane), dlaczego produkty z ochroną kapitału na poziomie 80% wpłaty są czasem przez inwestorów wybierane (i to całkiem świadomie). Podam też dodatkowe argumenty, które poszkodowani mogą wykorzystać w dyskusjach z bankiem, który oferował te produkty.

Jeżeli osoby inwestujące w tych produktach szanują swoje oszczędności, i nie mają pełnej wiedzy o tym w co zainwestowały, to nie wyobrażam sobie aby nie skorzystały z możliwości poznania czym jest ten produkt i zrozumienia czym różnią się fakty od wpisów na forach dyskusyjnych. Niezależnie od tego czy chcą czy nie chcą inwestycji kontynuować. Problem nie leży w produkcie – a w procesie jego oferowania. Warto poznać czym różniły się opowiadane bajki sprzedażowe od faktów.

Od tej chwili – na komentarze dotyczące tych produktów będę odpowiadał tylko jeżeli będą merytoryczne – w przeciwnym wypadku będę odsyłał do obejrzenia nagrania. Jeżeli ktoś woli przez kolejne lata żyć w przekonaniu, że produkt (mimo swojej istotnej słabości) jest oszustwem – w przyszłości wcześniej czy później popełni podobny błąd w zarządzaniu oszczędnościami – licząc na to, że w razie problemów zawsze można będzie narzekać…

Informacja organizacyjne

szkolenie-pareto

Termin: czwartek, 4 września 2014, godzina 18:00
Szkolenie kończymy: 19:30-20:00 (zależy od ilości pytań)

Adres: http://www.opiekuninwestora.pl/skocz/webinar
Dane do logowania :

LOGIN: podajemy Imię i Miasto np: Arek (Konin)

HASŁO: pareto

Uwaga: logowanie dostępne będzie na 15 minut przed szkoleniem. Wcześniej zalogowanie nie będzie możliwe.

Uwaga: szkolenie będzie nagrane i udostępnione na youtube. Warto uczestniczyć na żywo – można zadawać pytania w trakcie.

Konferencja prowadzona jest przez Internet. To bardzo proste. Nie trzeba nic instalować. Wystarczy otworzyć stronę pokoju konferencyjnego (adres zostanie wysłany po rejestracji) oraz wpisać login  podając swoje Imię i Miasto np. Andrzej (Poznań) oraz hasło dostępu (które zostanie wysłane po rejestracji). Spotkanie ma formę prezentacji slajdów ? z moim komentarzem. To także możliwość zadawania pytań, na które na bieżąco odpowiadam.

Dla kogo to szkolenie?

Osoby uważające się za pokrzywdzone (co w wielu przypadkach jest prawdziwe) – powinny zapoznać się z tym szkoleniem po to aby lepiej zrozumieć co się wydarzyło. Osoby, które dopiero myślą o inwestowaniu – po to aby mogły nauczyć się na błędach innych – i poznać dokładniej ten rodzaj produktu inwestycyjnego jakim są produkty strukturyzowane. Dopiero wtedy można zrozumieć, że są sytuacje w których takie rozwiązania mogą być świetną inwestycją. I dlaczego logicznie myślący inwestor czasem świadomie godzi się na produkt z możliwością 10% czy 20% straty – i nie ma potem do nikogo pretensji. Dziennikarze i instytucje zajmujące się to sprawą – warto spojrzeć na temat od strony faktów a nie emocji.

Jesteśmy osobami pełnoletnimi – i musimy brać odpowiedzialność za nasze decyzje. To oznacza, że warto też walczyć o swoje prawa (podam kilka ciekawych argumentów w tej walce). Ale nie żyjmy argumentacjami że cały świat to złodzieje i każdy kto uważa inaczej pisze bzdury. Udział w tym spotkaniu to także przejaw odpowiedzialności za własne oszczędności.

Czy to znaczy, że zachęcam do tych inwestycji?

Wiele osób zostało wmanipulowanych przez sprzedawców i mniej lub bardziej świadomie podpisało dokumenty. Dziś inwestorzy patrzą na wykres funduszu – i widzą spadki 70%. To budzi niepokój. Problem w tym, ten wynik nie ma nic wspólnego z tym, od czego zależy końcowy wynik takiej inwestycji. W rzeczywistości po kilku latach produkt zarabia (co prawda zarobił kilka procent zamiast obiecanych 15%) – ale nie ma powodów do paniki.

Dodatkowo na forach dyskusyjnych i w tezach kancelarii prawnych pada wiele całkowicie nieprawdziwych informacji. Są chętnie czytane, chętnie powtarzane na forach dyskusyjnych a także są chętnie cytowane przez media – gdyż doskonale wpasowują się w podejście szukania winnych, zrzucania winy na produkty itp.

Gdy ostrzegałem w 2011 roku o tym, jak działa produkt – mało kto szukał tej wiedzy. Po publikacji w wielu komentarzach uczciwie przyznawano: dałem się namówić, wprowadzono mnie w błąd itp. Zgadzam się i ubolewam, że wiele osób zostało zmanipulowanych przez sprzedawców (wielu osobom pomogłem w walce z dystrybutorem). Ale nie zgadzam się ze zrzucaniem winy na produkt i pomijania milczeniem okoliczności w jakich te umowy były zawierane i braku odpowiedzialności za własne oszczędności. To że produkt jest słaby – to oczywiste. Ale to nie znaczy, że nie prawa istnieć – podobnie jak lokata bankowa na 1% oferowana w PKO BP…

Co więcej – gdy opisuję różne tego typu produkty pojawiają się komentarze zarzucające mi atak na te rozwiązania 🙂 bo niby ‚gdzie dostanę ryzykowną inwestycję z gwarancją kapitału’. To pokazuje jak różnie można postrzegać te rozwiązania…

 

Twoje pytania?

Pytania można zadawać w trakcie konferencji. Ale ? zapraszam do ich zadawania już teraz w komentarzach. Na te dodatkowe pytania będę udzielał odpowiedzi w trakcie spotkania. To Twoja szansa na otrzymanie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tych produktów.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz

komentarzy 10

 • Tego się można było spodziewać. W spotkaniu online uczestniczyło aż 6 osób 🙂 Większość ‚poszkodowanych’ nie była w stanie spojrzeć na fakty. Jeżeli w ten sposób szanujemy swoje pieniądze – w przyszłości nic się nie zmieni… Smutne.

  Uczestnikom dziękuję za pozytywną atmosferę na spotkaniu. Pokazałem 10 dodatkowych pomysłów na dochodzenie swoich praw u dystrybutora tych produktów.

  Wierzę, że warto było poświęcić 2 dni na przygotowanie materiałów i prezentacji.

  • A moglem byc ta siodma osoba :-). Niestety inne obowiazki, Czy material z szkolenia bedzie gdzies umieszczony ?

   Pozdrawiam,

   tome

  • Staram się być na każdym szkoleniu, nawet gdy tematyka mnie nie dotyczy osobiście, cenię Pana wiedzę i zaangażowanie, niestety , to szkolenie było w godzinach mojej pracy zawodowej – nie mogłem byc obecny. szkoda, że nie zostało nagrane i nie jest udostępniane w całości, chciałbym poznać i tą stronę inwestycji. Niestety moja praca uniemożliwia mi uczestnictwa w połowie szkoleń.

   • Dziękuję! Ostatecznie szkolenie pojawi się offline. Po prostu z niewielką liczbą uczestników poszliśmy zupełnie innym torem niż początkowo zakładałem. Pozostaje jeszcze dedykowany dyżur w środę. W ramach pomocy poszkodowanym zapraszam na mój dedykowany dyżur telefoniczny w biurze – w środę 10.09 w godzinach 10:00-11:00. Remigiusz Stanisławek

    • Ja też bardzo chciałem zobaczyć to szkolenie. I na pewno obejrzy je reszta rodziny. Niezwykle cenna tematyka. Gdyby nie brak możliwości byłbym kolejną osobą online, a tak z niecierpliwością czekam na offline. Myślę, że Pana praca nie poszła na marne materiał offline ma bardzo dużą wartość.

 • Drodzy czytelnicy – grupa docelowa odbiorców szkolenia w ‚demokratyczny’ sposób niejako zagłosowała pokazując, że być może ta wiedza nie jest potrzebna. Z uwagi na znikomą liczbę uczestników szkolenie miało inny przebieg niż planowałem – i nie było nagrywane. Sam materiał, który kilka dni przygotowywałem warto aby ujrzał światło dzienne. I zgodnie z zapowiedzią poszczególne odcinki będę udostępniał w formie nagrań wideo – pierwsze nagrania pojawią się w połowie października. W ramach pomocy poszkodowanym zapraszam na mój dedykowany dyżur telefoniczny w biurze – w środę 10.09 w godzinach 10:00-11:00. Remigiusz Stanisławek

  • Wydaje mi się, że nie dotarł żaden newsletter informujący o tym szkoleniu? W każdym razie świetnie że przygotuje Pan materiały wideo – warto wysłać również informacje o nich w formie newslettera.