Archiwum

Strategia Opiekun Zysku w 2012 roku – czy można było zarobić więcej?

Tak. Wystarczyło w dniu zmiany sposobu inwestowania poświęcić 60 minut na wysłuchanie bezpłatnego webinaru z analizą sytuacji na rynku finansowym aby wyniki 2012 powiększyć o 5-10%.

Gotowa strategia inwestowania – nie musisz stosować jak automat…

Opiekun Inwestora to jedyny portal na rynku, który w ciągu 24 godzin po zmianie sposobu inwestowania dokładnie tłumaczy co się wydarzyło.

Zawsze w dniu pojawienia się sygnału o zmianie sposobu inwestowania osobiście prowadzę internetowy bezpłatny webinar(czasem już o 22:00 w dniu pojawienia się sygnału), na który zaproszenie otrzymują wszyscy posiadający abonament Standard lub Profesjonalny w portalu Opiekun Inwestora. Nagranie z webinaru jest następnie dostępne przez 10 kolejnych dni. Z reguły wraz z webinarem wysyłany jest dodatkowy komentarz w formie PDF.

(kliknij rysunek aby powiększyć) Na tego typu spotkaniach:

  • wyjaśniam co się wydarzyło na rynkach finansowych – czyli co spowodowało przekroczenie progów alarmowych dla strategii
  • podaję kilka alternatywnych działań – czyli, jeżeli inwestor uzna, że jedna z przedstawionych przeze mnie hipotez jest prawdopodobna, wie, z których narzędzi w portalu skorzystać i może, całkiem świadomie zainwestować inaczej niż wskazuje gotowa strategia.
  • takich alternatywnych działań pokazuję z reguły 4-5. Które wybrać? A może zareagować dokładnie tak jak mówi strategia? Tu decyzja należy do inwestora. W oparciu o wiedzę (zdobytą samodzielnie, lub na dodatkowych szkoleniach) na pewno będzie łatwiej zdecydować o tym co dalej. Moja grupa inwestorów (www.rodzinnefinanse.pl) ma łatwiej – tu strategię Opiekun Zysku wykorzystujemy wyłącznie jako jedną ze wskazówek co do kierunku inwestowania – a w inwestycjach korzystamy z bardziej zaawansowanych technik i możliwości jakie dają dobrze dobrane produkty inwestycyjne o dużych możliwościach inwestowania.

Czy to znaczy, że gotowa strategia jest zła?

Nie. Gotowa strategia dedykowana jest dla osób, które o inwestowaniu nie chcą posiadać żadnej dodatkowej wiedzy. Wtedy nie warto uczestniczyć w dodatkowych spotkaniach online. Wyniki strategii bez żadnych modyfikacji są w przeszłości znacznie wyższe niż zasada kup i zapomnij w funduszach akcji.

Gotowa strategia do optymalne połączenie: automatyzacji w inwestowaniu bez konieczności poświęcania inwestycji dodatkowego czasu. Ale trzeba mieć świadomość, że automatyzacja to także nieco niższe zyski niż te oparte o dodatkową wiedzę. Inwestycyjne perpetuum mobile nie istnieje.

Trzeba zrozumieć, że są wśród korzystających z portalu osoby z większą wiedzą. Dodatkowe spotkania online są dedykowane do tych użytkowników portalu, którzy oczekują większych możliwości. Możliwość dyskusji, zadawania pytań pozwala podjąć decyzje inwestycyjne, które nie muszą być zgodne z tym co pokazuje strategia.

W roku 2012 można było inwestować nieco inaczej

Rok 2012 w pierwszych 3 kwartałach był rokiem wyraźnej kontynuacji trendu bocznego z drugiej połowy roku 2011.

Uczestnicy szkoleń stacjonarnych Fundusze To Nie Lokata (i choć trochę interesujący się własnymi inwestycjami) mogli bez trudu w moich spotkaniach zauważyć lepsze drogi działania niż działanie dokładnie według wskazań strategii. Szczególnie dotyczy to sytuacji z lutego oraz maja.

Sytuacja wyraźnego trendu bocznego pozwalała przypuszczać, że będzie kontynuowany – wskazywały na to odczyty stanu strategii Opiekun Zysku (tę dodatkową regułę weryfikacji siły sygnału omawiam na każdym comiesięcznym spotkaniu online dla nowych użytkowników portalu). A to pozwalało np. nie wycofać się do f. pieniężnych w maju – i wcześniej rozpocząć wzrosty końcówki roku 2012.

Przykładowe slajdy z jednego z majowego spotkania (2012)

 

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz