Archiwum

Skarbiec Gotówkowy przejęty przez Skarbiec Depozytowy

Fundusz Skarbiec Gotówkowy zakończył działalność i został przejęty przez fundusz Skarbiec Depozytowy. Zmieni się tym samym sposób inwestowania powierzonych funduszowi pieniędzy (fundusz przejmujący jest funduszem obligacji).

Od dnia 10.02.2011 fundusz Skarbiec Gotówkowy nie będzie realizował zleceń nabycia i odkupienia jednostek funduszu. W dniu 11.02.2011 uczestnikom funduszu Skarbiec Gotówkowy zostaną przydzielone jednostki funduszu Skarbiec Depozytowy.

Operacja ta nie wymaga od inwestorów jakiegokolwiek działania. Wszystko odbywa się automatycznie. Jedyna różnica – pieniądze będą zainwestowane w innym funduszu. O innej polityce inwestycyjnej.

[stextbox id=”alert” caption=”Uwaga – zmienia się polityka inwestycyjna funduszu!”]Twoje pieniądze po przeniesieniu do funduszu Skarbiec Depozytowy są teraz inwestowane na rynku obligacji. Wiąże się to z możliwością niewielkich spadków wartości funduszu w przypadku zmian stóp procentowych lub decyzji zarządzających.[/stextbox]

Pieniądze inwestowane są w inny sposób. Spójrzmy na wykresy obu funduszy (Skarbiec Depozytowy to fundusz z prawej strony).

Skarbiec GotówkowySkarbiec Depozytowy

Inwestorzy przyzwyczajeni do spokojnych wzrostów mogą być zaskoczeni możliwymi wahaniami nowego funduszu.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz