Archiwum

Recenzje książek o tematyce Funduszy Inwestycyjnych

Na stronach portalu Opiekun Inwestora będziemy udostępniać recenzje książek o inwestowaniu, które choćby w części dotyczą rynku funduszy inwestycyjnych. W moich publikacjach, na blogu nie chcę powielać pewnych elementów teorii, ogólnodostępnych, choć rozproszonych w różnych miejscach. Po taką teoretyczną wiedzę odsyłam do dostępnych na rynku publikacji.

O ile z rozdziałami dotyczącymi technik inwestowania zdecydowanie nie mogę się zgodzić, to część teoretyczną takich publikacji szczerze polecam, szczególnie osobom początkującym. W moich książkach, które wreszcie zaczęły powstawać tych podstaw nie będę powielał.

Dotychczasowe recenzje

Wydawnictwo: Złote Myśli
Rok: 2007. Stron: 112
Cena (pdf): 21,70 (opis, spis treści)

To jedna z publikacji, które można przeczytać w ciągu 2-3 godzin. Zawiera podstawowe informacje o rynku funduszy inwestycyjnych.

O ile dane dotyczące teorii regulacji prawnych funduszy, zasad ich konstrukcji książkę można polecić, to już od strony możliwych do uzyskania zysków, czy też proponowanych strategii inwestowania ? historia pokazała, że jednak nie sprawdziły się w praktyce.Wydawnictwo: Złote Myśli
Rok: 2008. Stron: 120
Cena (pdf): 21,70 (opis, spis treści)

To po prostu porządna publikacja teoretyczna. I takie jest przesłanie tej książki.

Tej wiedzy nigdy nie jest za mało. Autorka znacznie więcej materiału poświęca teorii. I dlatego warto rozważyć lekturę tej publikacji.

Polecam, warto wiedzieć czym od strony teoretycznej są fundusze inwestycyjne.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz