Archiwum

Recenzja książki: Fundusze inwestycyjne w praktyce

O tej książce napiszę znacznie mniej. Choć  – gdybym miał polecić wybór jednej z dwóch opisywanych zdecydowanie wskażę właśnie na książkę Pani Edyty Duda-Piechaczek.

To książka, która ukazała się kilka miesięcy po opisywanej poprzednio ?Fundusze Inwestycyjne?. Data publikacji: styczeń 2008 już zahacza o koniec hossy na rynku funduszy.

Ale autorka konsekwentnie w żaden sposób nie odnosi się do sytuacji na rynkach ani do technik inwestowania. To po prostu porządna publikacja teoretyczna. I takie jest przesłanie tej książki. Tej wiedzy nigdy nie jest za mało. Autorka znacznie więcej materiału poświęca teorii. I dlatego warto rozważyć lekturę tej publikacji.Polecam, warto wiedzieć czym od strony teoretycznej są fundusze inwestycyjne.

Książka „Fundusze inwestycyjne w praktyce”

Znajdziemy tu szczegółowe omówienie podmiotów zaangażowanych w działanie rynku funduszy, depozytariusza, agenta transferowego, dystrybutorów. To bardzo przystępnie podany tekst ustawy o funduszach inwestycyjnych oraz dodatkowe informacje opisujące od strony teoretycznej ten rynek. Ta część jest bardzo dokładnie omówiona (70 stron), z podziałem funduszy według różnych kryteriów.

Kolejny rozdział to zasady doboru funduszy. Przy opisie funduszy akcyjnych autorka zauważą, że zasada Kup i Trzymaj wcale nie musi się sprawdzić. Potwierdziły to w praktyce kolejne miesiące…

Książka nie prezentuje żadnych zasad ani strategii inwestowania. Po prostu merytorycznie, dokładnie i w sposób systematyczny omawia całą konstrukcję rynku.
Znacznie szerzej niż publikacja ?Fundusze Inwestycyjne?.


Wydawnictwo: Złote Myśli
Rok: 2008. Stron: 120
Cena (pdf): 21,70 (opis, spis treści)

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz