Archiwum

Raport: oprocentowanie lokat bankowych

Inwestorzy wybierają fundusze inwestycyjne jako sposób na zysk większy niż lokata bankowa. Nie spotkałem się dotychczas z zestawieniem pokazującym ile można było zarobić na lokatach bankowych w przeszłości. Dlaczego na stronach funduszy brak takiego porównania?

Okazuje się, że będzie to interesujące porównanie. Akurat na styczeń 2011 najgorsze w 10 lat fundusze akcji zarabiały podobnie jak lokata. Ale… czy zysk był dużo większy? O tym w raporcie dostępnym tutaj jako PDF. A w dłuższym okresie czasu?

Lokaty bankowe w Polsce - raport

Wyniki lokat bankowych w ostatnich 19-u latach.

Ile zarabiało się w poszczególnych latach. A ile przez ostatnie 5, 10 czy też 15 lat. Czy lokaty zarobiły więcej niż inflacja? Przeczytaj i sprawdź dlaczego wyniki lokat bankowych warto porównać do wyników funduszy.

O tym w raporcie dostępnym tutaj jako PDF

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz