Archiwum

Premierowe szkolenie: Domowe finanse. Ja tu rządzę (uwaga: tylko dla kobiet)

Domowe finanse – ja tu rządzę to szkolenie wyjątkowe. Po pierwsze: tylko dla kobiet (facetom wstęp wzbroniony). Po drugie – mniej o tematyce funduszy a więcej o finansach osobistych i ogólnie o inwestowaniu.

[stextbox id=”info” caption=”Plus kilka zaskakujących ćwiczeń oraz porad. Np:”]Jak zabezpieczyć płynność finansową na okres 6-12 miesięcy na wypadek utraty pracy? Poznasz konkretne rozwiązanie jak bez konieczności płacenia rat kredytu takie zabezpieczenie zbudować w ciągu dosłownie 2 godzin.[/stextbox]

Intrygujące? W takim razie zapraszam na szkolenie!

W jakich miastach skorzystasz ze szkolenia?

Miejsca szkoleń to: Poznań, Wrocław, Warszawa, Kraków/Katowice.
Najczęściej jedno szkolenie w miesiącu.
To oznacza, że każde z miast odwiedzamy średnio 3 razy w roku.

Każdy dzień jest dobry aby zacząć świadomie inwestować – skorzystaj ze szkolenia już dziś zamiast czekać 3 miesiące na kolejną edycję w Twoim mieście.

Przejdź na stronę z harmonogramem szkoleń Aktualne terminy znajdziesz na tej stronie.  
Zapisy na 10 dni przed szkoleniem o 20% taniej!

Zamawiając dwie wejściówki – trzecią otrzymujesz gratis.

Co otrzymujesz w cenie szkolenia

Szkolenia zaczynamy o godzinie 9.00. Kończymy planowo o 16.00. Ale jeszcze do godziny 17.00 odpowiadam na wszelkie dodatkowe pytania.

Dla najbardziej wytrwałych – proponuję wspólną naukę podstaw gry Roberta Kiyosaki „Cash Flow” (60 minut).

  6 godzin wykładów, i ćwiczeń (i dodatkowa godzina na dodatkowe pytania)
Sama praktyczna wiedza poparta faktami. Nie będziesz się nudzić
  Kawa, herbata, coś słodkiego. 
Do tego porządny obiad w połowie szkolenia (między 13.00 a 14.00).
  2-3 tygodnie po szkoleniu 1,5-godzinne warsztaty online przez internet
Po szkoleniu często pojawiają się dodatkowe pytania.
Dodatkowe spotkanie to możliwość ponownego uporządkowania wiedzy.
  Poradnik „Analiza Twoich Finansów – dlaczego warto inwestować”
Zestaw arkuszy do analizy Twoich finansów.
  Materiały ze szkolenia i miejsca z dodatkową wiedzą
Slajdy, dodatkowe raporty, ciekawe strony www, artykuły i kursy
  Arkusze Excel z serii Pomocnik Inwestora
Na których wykonasz własne symulacje i obliczenia.
  3 miesiące aboamentu Standard,  wybrana publikacja z serii „Który produkt wybrać”
Oraz pakiet kuponów rabatowych na abonamenty/ warsztaty online i inne szkolenia
  Certyfikat ukończenia szkolenia
  Oraz mile spędzony czas
I świadomość dobrze zainwestowanych pieniędzy.

To nie są szkolenia sprzedażowe. To sama praktyczna wiedza na temat inwestowania na rynku funduszy.

O czym usłyszysz na szkoleniu?

Magia Procentow
LINKdo formularz
Co ciekawego może mieć facet do powiedzenia o finansach? Cóż, uczestniczki mówią, że sprowadziłem inwestowanie pod strzecy, a wiedzę umiem przekazać w bardzo prosty i przystępny sposób.Sprawdzisz to oglądając 2 godzinny bezpłatny materiał zatytułowany „Magia Procentów”. Polecam obejrzeć przed szkoleniem. Wystarczy zapisać się na tej stronie. Pokazuję tam moje inne, praktyczne spojrzenie na inwestowanie.

To nie jest szkolenie sprzedażowe!

Czy to jest najlepszy sposób na inwestowanie?
„Domowe Finanse – ja tu rządzę” nie jest szkoleniem sprzedażowym. Zamiast bajek o uśrednianiu, długoterminowych wpłatach lub dywersyfikacji otrzymasz samą konkretną wiedzę. Zresztą – duża część tej wiedzynie dotyczy inwestowania – ale budżetu domowego i różnych, nie tylko fundusze sposobów inwestowania.Na końcu szkolenia w ciągu 10 minut przedstawię moją ofertę w ramach firmy Rodzinne Finanse.

Kto skorzysta ze szkolenia?

Wstęp tylko dla Kobiet. Ale …czy trener tej brzydszej płci ma prawo mówić o finansach dla Kobiet? To samo w sobie może być ciekawym doświadczeniem…
Jeżeli chcesz nauczyć się lepiej kontrolować i planować Twoje finanse – zamiast, tak jak większość, żyć od wypłaty do wypłaty. Nawet drobne zmiany mogą zmienić wiele w Twoim przyszłym życiu.
Gdy zastanawiasz się jak rozsądnie inwestować, nie pozbawiając się przyjemności wydawania. Wszystko można pogodzić. I w efekcie mieć więcej do wydania na przyjemności.
Poznasz kilka pomysłów, którymi zaskoczysz Twojego partnera lub rodzinę
Jak zabezpieczyć się finansowo przed utratą pracy w 2 tygodnie? Jak wypłacić sobie prowizję za kredyt mieszkaniowy? 
Gdy znasz to zdanie: „Nie oczekuj innych efektów zarządzając finansami tak jak dotychczas”
Pomyśl teraz jak będą wyglądały Twoje finanse, gdy nic z nimi nie zrobisz tu i teraz…

Opis szkolenia

Analiza Twoich finansów, czyli szczere spojrzenie w lustro finansów Twoich i Twojej rodziny. To zadanie domowe do wykonania przed szkoleniem. Przedyskutujemy wspólnie spostrzeżenia z tego ćwiczenia.
Prześwietlamy kredyty, lokaty, wydatki. Dobry kredyt a zły kredyt. Kiedy pod żadnym pozorem nie warto spłacać kredytów i dlaczego! Konto w banku, a konto celowe. Dlaczego warto wydawać na przyjemności? Czyli siedem zasad Kobiety dbającej o własne finanse.
Planowanie przyszłych wydatków, czyli jak dziś finansować przyszłe wydatki, jakie kwoty inwestować, kiedy zacząć odkładać na emeryturę, a kiedy na przyszłość dzieci.
W poszukiwaniu oszczędności. Czyli gdzie znikają Twoje pieniądze i jak je zatrzymać? Każda z uczestniczek otrzyma magiczne urządzenie, pod warunkiem zgody na uczestnictwo w prostym, 30 dniowym eksperymencie.
Domowe finanse – ja tu rządzę. Czyli program 10 kroków. 10 kroków do opanowania rodzinnych finansów.
Odczaruję dla Ciebie rynek produktów finansowych. Lokaty, struktury, akcje, obligacje, fundusze, złoto, etfy – czyli gdzie można pomnażać pieniądze Twoje i Twojej rodziny. Na co zwrócić uwagę, aby nie dać się reklamie. Kiedy i jakich produktów unikać.
Jak sprawdzić Twojego doradcę finansowego – jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne – warto umieć rozpoznać sprzedawcę od doradcy. Poznasz kilka gotowych pytań.
A może fundusze inwestycyjne? Czyli wszelkie miejsca, gdzie można kupować fundusze. Kiedy polisy inwestycyjne (Axa, Aegon, Skandia, Generali itp) omijać z daleka – a kiedy zarobisz w nich więcej.
Jak inwestować aby nie zwariować – czy można zarabiać nie posiadając szklanej kuli? I dlaczego to właśnie Kobiety mają często lepsze predyspozycje do skutecznego inwestowania? W tym celu wykonamy proste 45-sekundowe ćwiczenie, które Cię o tym przekona.

I jako bonus do szkolenia: kilka podsawowych porad dotyczących inwestowania na rynku nieruchomości.

Szkolenia prowadzi Remigiusz Stanisławek

 Remigiusz Stanisławek Niezależny ekspert rynku funduszy inwestycyjnych, a przede wszystkim inwestor praktyk.Od ponad 6 lat pasjonuje się rynkiem funduszy inwestycyjnych – został okrzyknięty pogromcą mitów inwestowania. Swoją wiedzą dzieli się bezpłatnie (setki artykułów, blogi, raporty) oraz na szkoleniach. Szkolił wiele firm Doradztwa Finansowego oraz firmy ubezpieczeniowe (Axa, Aegon).Podstawowe zasady, którymi kieruje się na szkoleniach: szkolenia z inwestowania to praktyczna wiedza, poparta faktami, czasem bolesna, czasem zaskakująca przy minimum teorii. Szkolenia są merytoryczne.Nie są to typowe szkolenia sprzedażowe. Znajdziesz tu wiedzę, którą skrzętnie ukrywa się przy sprzedaży produktów inwestycyjnych.

Twórca firm Opiekun Inwestora oraz Rodzinne Finanse. Za usługi portalu otrzymał tytuł Innowacja Roku 2009, w 2010 roku awansował do półfinału konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku, występował w półfinałach wielu krajowych i międzynarodowych konkursów na najbardziej innowacyjne projekty internetowe.

Gwarancja satysfakcji

Sprawdź bez ryzyka - gwarancja satysfakcji Mówi się, że aby skutecznie inwestować trzeba być ekspertem, że inwestor ostrożny nie może inwestować w fundusze akcji, że inwestując agresywnie należy liczyć się z dużą stratą.Że systematyczne wpłaty w fundusz akcji w długim okresie dobrze zarabiają dzięki uśrednianiu…Na szkoleniach mówimy coś całkiem przeciwnego. Brzmi niewiarygodnie dopóki zamiast slajdów marketingowych zobaczysz fakty i dane historyczne… A jeżeli uznasz, że szkolenie nie spełniło Twoich oczekiwań zwrócimy Tobie pieniądze.

Opinie uczestniczek dotychczasowych szkoleń

  Gorąco polecam szkolenia organizowane przez Remigiusza Stanisławka. Bardzo mi się podoba sposób przekazu wiedzy przez niego. Remigiusz używa prostego i obrazowego (poprzez różne gry i pokazy, typu gra w kości czy użycie koszyka) języka, by przedstawić trudne treści ? w „łopatologiczny” sposób zostały wyjaśnione różnice pomiędzy różnymi instrumentami rynku pieniężnego ? wreszcie rozumiem czym są akcje, a czym fundusz czy obligacje;
Jak juz wspomniałam zastosowane przez Remigiusza gry i ćwiczenia ułatwiają przyswajanie wiedzy, a jednocześnie są proste i interesujące. Jest to wiedza, którą warto przekazywac dalej. Utwierdziłam się, że dobrze zainwestowałąm swoje pieniądze, bardziej zrozumiałam pewne mechanizmy.Dla mnie najważniejsze to to, że nie było to teoretyzowanie, a praktyczne informacje. Częśc informacji wykorzystuję w praktyce, części jeszcze nie ? mój umysł nie był w stanie wszystkiego przyswoić. Jednak z przyjemnością wybiorę się na kolejne szkolenie celem powtórzenia, przyswojanie i dalszego poszerzania swej wiedzy na temat funduszy.Remigiusz tworzy na swoich szkoleniach swobodną atmosferę, stąd mówienie nawet o rzeczach trudnych jest przyjemne ? czas upłynął szybko, nawet ie wiem kiedy upłynął cały dzień;) co dla mnie ważne – widać, że Remigiusz chce jak najwięcej dać z siebie uczestnikom, że chce się podzielic swoją wiedzą, co ja osobiście bardzo cenię.Czekam teraz z niecierpliwością na kolejne szkolenie;) To szkolenie od innych różni się prostotą przekazu, obiektywnością przekazywanej wiedzy i atmosferą panująca na szkoleniach.
Nina Olszewska

Centrum Rozwoju Potencjału Osobistego Harmonia, www.centrumharmonia.pl

  Kilka dni zbierałam się do napisania opinii o szkoleniu, więc zdążyłam ochłonąć. Jednakże każdego dnia wracałam co trochę myślą do tego, co zobaczyłam i usłyszałam 15 maja w Krakowie na szkoleniu „Fundusze inwestycyjne to nie lokata”. Od tego dnia już nic nie jest takie, jak widziałam to wcześniej.

To czego się domyślałam, a czego jednak nie znajdziecie w folderach reklamowych funduszy, artykułach w internecie, wypowiedziach zarzadzających TFI czy analityków, zobaczyłam i usłyszałam na żywo. Wszystko poparte wyliczeniami i dokładnie zweryfikowane.Na szkoleniu ani przez chwilę nie można się nudzić. W każdym momencie same ciekawe informacje podane w przystępny sposób przez sympatycznego prowadzącego i do tego z możliwością zadawania pytań. Dla lepszego zrozumienia prowadzący używa rekwizytów, gratuluję pomysłów.Szkolenie nie polega na roztaczaniu wizji jakie to inwestowanie w fundusze jest cudowne (tak postępują dystrybutorzy jednostek uczestnictwa lub polis, bo zależy im na prowizji), ale na przykładach liczbowych i wykresach.Remigiusz pokazuje prawdę o osiągniętych wynikach przez fundusze, a także przez inwestorów stosujących zasady zazwyczaj promowane, np. „kup i trzymaj”, „w fundusze akcji inwestuj 5 lat”, „uśrednianiu ceny” itd., wpływie inflacji, podatku i innych opłat na nasze inwestycje. Remigiusz nie ma jednak na celu zrażenia nas do inwestowania, a jedynie demaskuje popularne mity o inwestowaniu, żeby nie powiedzieć wprost – kłamstwa.  Pozbawia nas złudzeń jakimi nas karmią w reklamach lub karmimy się sami, wierząc i niczego nie sprawdzając.Czy wiecie, że aby odrobić stratę 50% wartość jednostki musi się podwoić!  Czyli musi być wzrost o +100% abyśmy byli na zero. Ile lat będziemy odrabiac takie straty? I czy nam się uda?Nie rozumiałam dlaczego straty inwestorów z ostatnich lat są niewidoczne na wykresie ze skalą logarytmiczną dopóki ich nie zobaczyłam po zmianie skali. To był wstrząs. I wiele innych jakże ciekawych rzeczy, o których się nie mówi osobom nabywającym jednostki funduszy. Sądzę, że często nawet sprzedający o nich nie wiedzą :).

Obalenie mitów inwestowania to początek. Pierwsza myśl, no cóż… chyba pozostają tylko lokaty…

Remigiusz idzie jednak dalej i proponuje ciekawe rozwiązanie, z którym ja wiążę spore nadzieje, że moje obecne inwestycje będą zyskowne. Ale miało być o szkoleniu. Uważam, że jest ono dla wszystkich, którzy szanują swoje pieniądze i chcą nimi zarządzać. Dla tych, którzy już inwestują, a zwłaszcza dla tych, którzy przymierzają się dopiero aby zacząć.

Po co uczyć się na własnych błędach, to na prawde kosztowna nauka. Również dystrybutorzy polis sporo by skorzystali. Najbardziej żałuję, że tego wszystkiego dowiedziałam się dopiero teraz, kiedy jestem na dobrej drodze aby zostać „ekspertem” ;), a za zdobyte doswiadczenie zapłaciłam stratą na kapitale. Remigiusz mówiąc o sobie przytacza słowa Nielsa Bohr’a „Ekspert to człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie”. Z jego wiedzą na temat funduszy nie śmiem się jednak równać. To prawdziwy ekspert. Zresztą sprawdźcie sami.

Halina Ratajczak – Wadowska

  Opiekun Inwestora to Private Banking dla każdego, niezależnie od zasobności portfela.
Szkolenie Remigiusza Stanisławka  o aktywnym inwestowaniu w fundusze rozpoczęło się ćwiczeniem opartym na historycznych wynikach kilku funduszy inwestycyjnych.  Każdy z uczestników zasymulował dziesięcioletnią inwestycję w wybrany fundusz, potem obliczyliśmy, ile kto zarobił.  Okazało się, że większość z nas poniosła klęskę.
Los zadecydował, kto odnotował zysk. Oczywiście to postępowanie imituje powszechnie propagowaną strategię ?Kup i  trzymaj? , zwaną też uśrednianiem zysków i strat, lub inwestowaniem długoterminowym. Otóż nie da się wybrać funduszu, który przez 10, czy więcej lat będzie przynosił najlepsze zyski. A nawet gdyby można było, to większy kryzys zatapia równo wszystkie fundusze, zaś straty odrabia się co najmniej dwa razy dłużej niż trwała bessa.Metoda aktywnego inwestowania w fundusze proponowana  przez Autora Portalu ?Opiekun Inwestora? i szkoleń  to sposób maksymalizowania zysków i ograniczania strat dokładnie taki, jaki stosuje się w bankach dla tzw. VIPów, czyli bardzo zamożnych Klientów. Z tą tylko różnicą, że Klient  OI nie musi angażować wielkich pieniędzy i uczy się zarządzać inwestycjami sam, przy pomocy dostarczonego narzędzia.  A to nie jest wcale trudne. Pan Remigiusz bardzo sugestywnie przekonuje, że każdy może wziąć sprawy w swoje ręce.Proponowane na szkoleniu ćwiczenia ? autentyczne przykłady wyników funduszy, działania inflacji, porównywania dostępnych produktów do inwestowania w fundusze ? oparte na prawdziwych wyliczeniach uczą, jak rozumieć reklamowe hasła. Nie musimy dawać się oszukiwać sloganom. Liczby nie kłamią.Fundusze inwestycyjne nadal są najlepszym sposobem pomnażania oszczędności dla amatorów ( czyli osób nie spędzających całego życia na analizowaniu wykresów giełdowych), warto więc zainwestować czas i pieniądze, by móc umiejętnie z nich korzystać.

Anna Pfützner-Kopcińska
Konsultant Finansowy, www.apkopcinska.pl

  Zaintrygowana ogłoszeniem o szkoleniu o inwestowaniu poprzez fundusze i zarabianiu więcej niż rynek postanowiłam dowiedzieć się szczegółów. Zawodowo zajmuję się doradztwem w sprawie inwestycji, głównie poprzez fundusze inwestycyjne, stąd moje sceptyczne podejście do ?nowych oświeconych? metod oszczędzania. Po sprawdzeniu strony w Internecie i opisu programu szkolenia, postanowiłam wziąć udział. I tu niespodzianka. Miła i zaskakująca.
Okazuje się, że jako ?człowiek z branży? nie zdawałam sobie sprawy z tak prozaicznych prawd. Remigiusz prowadząc szkolenie nie doszukiwał się w inwestowaniu filozofii z zakresu psychologii, nie wskazywał prawd rządzących giełdą, nie podawał przepisu na kolejny ?złoty Graal? w inwestowaniu. Sprowadził moje myślenie do kilku równań matematycznych i po raz kolejny się okazało, że jednak większość nie ma racji.Fundusze dają zarobić przeciętnemu Kowalskiemu, nie trzeba być rekinem finansowym, by być uczestnikiem rynku, ale trzeba poznać  podstawowe mechanizmy, by chronić kapitał i zyskiwać. Ktoś, kto z rynkiem giełdowym nie miał do czynienia i przerażają go pojęcia używane przez ekspertów w mediach czy przez pracownika instytucji finansowej, będzie się czuł komfortowo na szkoleniu prowadzonym przez Remigiusza.Dodatkowo przy każdej okazji rozmowy, propaguję edukację finansową i to od najwcześniejszych lat. Życzyłabym sobie i wszystkim nam rozmów o finansach od szkoły gimnazjalnej, nauczycielom przedsiębiorczości odwagi do zapraszania nas jako praktyków do rozmów z młodzieżą, a im samym do korzystania z takich samodoskonaleń zawodowych – jak to szkolenie z Opiekunem Inwestora.Powtórzę banał, ale kieruję się nim rozmawiając z kimś o oszczędzaniu ? ?jeszcze nikt nie zaoszczędził za dużo, prawda??. Udział w tym szkoleniu potraktowałam jako naukę, jak można oszczędzić więcej. 

Aleksandra Harasiuk, Doradca Finansowy, aleksandra.harasiuk(at)gmail.com

Więcej opinii znajdziesz na tej stronie.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz