Archiwum

Polisy inwestycyjne dla inwestycji 200 / 300 zł miesięcznie. Przegląd oferty rynkowej. Szkolenie online.

Na poprzednim webinarze gościłem 357 uczestników. Nie minęła godzina, a na skrzynce pojawiły się pytania o polecany produkt. Cóż. Najlepszy produkt nie istnieje – ale byliście tak wytrwali (szkolenia trwało 2 godziny 15 minut), że … zdecydowałem omówić dokładnie większość z dostępnych na rynku produktów!

Przegląd produktów inwestycyjnych dla wpłat 200-300 zł miesięcznie

Tego jeszcze nie było. Masz możliwość uczestniczyć w spotkaniach, gdzie omówię wszystkie (no, prawie wszystkich) produkty typu polisa inwestycyjna ze składką 200-300 zł miesięcznie. I oczywiście możliwość zadawania pytań na żywo w trakcie prezentacji. To jedyne w pełni obiektywne omówienie poszczególnych rozwiązań. Omawiać będę każdy istotny aspekt tego typu produktów. Pokazując też pewne niuanse, o których wiedza nie jest powszechnie znana. I może być – delikatnie mówiąc – przemilczana w okienku bankowym.

Przy każdym produkcie …

… omówię wraz z komentarzem:

  • każdą z istotnych opłat (administracyjna, za zarządzanie)
  • sposobem pobierania tych opłat,
  • zasadami zmniejszania opłaty za zarządzanie po n latach (nie zawsze działa tak, jak się na pierwszy rzut oka wydaje)
  • zasadami obowiązkowości systematycznych inwestycji (wcale nie muszą trwać 10 lat)
  • ukrytymi (zapisanymi, ale rzadko wychwytywanymi przez inwestorów) zapisami w OWU, które mogą znacząco wpłynąć na atrakcyjność danego rozwiązania, o których raczej nie mówią w okienku sprzedażowym
  • komentarzem do listy dostępnych funduszy
  • zasadami dostępu do konta dodatkowego
  • sposobem pobierania opłaty likwidacyjnej

Inwestując 200 zł miesięcznie

Przez 15 lat zainwestujesz w sumie kwotę 36.000 zł. Przez 20 lat będzie to 48.000 zł. Czy taka kwota (to w końcu Twoje oszczędności) nie wymaga tego aby dokonać wyboru planu inwestycyjnego w inny sposób, niż po prostu podpisując umowę na pierwszy produkt, który zaproponują w banku?

Czy wiesz, że przy inwestycjach 200 zł miesięcznie:

  • w ciągu 15 lat różnica w kosztach produktów na poziomie 1% to o 6.000 zł większy zysk? To 16% sumy wpłat do produktu!
  • w ciągu 20 lat różnica w kosztach produktów na poziomie 1% to o prawie 16.000 zł większy zysk? To 33% sumy wpłat do produktu!

Widzisz już dlaczego niektóre banki mogą bez problemu dorzucać gratis w postaci kamery czy tabletu do produktu inwestycyjnego?

Jeżeli planujesz inwestować większe kwoty – różnica w zysku będzie odpowiednio większa. A różnice w kosztach czasem przekraczają ten 1%…

[stextbox id=”warning”]Czy możesz ot tak, wyrzucić kilkanaście tysięcy złotych? Tylko dlatego, że wybór produktu nie był przemyślany?[/stextbox]

Poprowadzę dwa szkolenia

Ilość pracy potrzebna do przygotowania tych nagrań będzie znaczna. Wiesz już ile warty jest odpowiedni dobór produktu inwestycyjnego. Oczywiście – tabele opłat i OWU możesz przeanalizować samodzielnie. Zapewniam – niektórych (istotnych) zapisów naprawdę trudno będzie znaleźć po pierwszej lekturze.

Pełna wiedza ze szkolenia będzie odpłatna. Zapewniam – to więcej niż to, co omawiam w poradnikach www.gdzieinwestowac.pl. Poradniki omawiają poszczególne parametry produktów, tu otrzymasz dodatkowy komentarz do produktów + możliwość dodatkowych konsultacji.

Pierwsze szkolenie – bezpłatne dla każdego. Omówię w nim 3 wybrane przeze mnie produkty. Będziesz mógł ocenić obiektywność i rzetelność tego opracowania.

Drugie szkolenie – odpłatne. Przedstawię na nim pozostałe produkty.

AKTUALIZACJA

Cena II spotkania spotkania online to 35 zł. A nagranie w wersji offline będzie dostępne na portalu www.opiekuninwestora.tv w cenie 45 zł. To i tak ułamek tego co możesz oszczędzić nie przepłacając w przypadkowo wybranym produkcie inwestycyjnym.

[stextbox id=”info”]Możliwość zakupu oraz dodatkowe informacje organizacyjne (terminy spotkań) będziemy aktywować 8.03. [/stextbox]

Do usłyszenia na szkoleniach

Remigiusz Stanisławek

W 2008 roku w wywiadzie ostrzegałem, że inwestycjami należy zarządzać. Kto posłuchał wtedy tych rad – wie, że miałem rację (są to zasady ponadczasowe). I wiedzą o tym jego pieniądze.

Informacje organizacyjne

Termin: piątek, 1 marca 2013, godzina 21:15
Szkolenie kończymy: 22:20 (po spotkaniu będzie czas na zadawanie pytań)
Rejestracja: poprzez podanie adresu e-mail na tej stronie.

Konferencja prowadzona jest przez Internet. To bardzo proste. Nie trzeba nic instalować. Wystarczy otworzyć stronę pokoju konferencyjnego (adres zostanie wysłany po rejestracji) oraz wpisać login  podając swoje Imię i Miasto np. Andrzej (Poznań) oraz hasło dostępu (które zostanie wysłane po rejestracji). Spotkanie ma formę prezentacji slajdów – z moim komentarzem. To także możliwość zadawania pytań, na które na bieżąco odpowiadam. Przykład  takiego szkolenia można obejrzeć na tej stronie.

Rejestracja

Aby uczestniczyć w szkoleniu należy zarejestrować się na stronie: edukacja.opiekuninwestora.pl
Na podany adres e-mail zostaną automatycznie wysłane informacje organizacyjne (takie jak adres internetowy szkolenia oraz hasło dostępu do pokoju szkoleniowego).

Twoje pytania?

Pytania można zadawać w trakcie konferencji. Ale – zapraszam do ich zadawania już teraz. Pytania zadane w komentarzach do poniedziałku uwzględnię na slajdach w prezentacji.

 

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz