Blog

Nagranie szkolenia: Planowanie spadkowe i testament (nie tylko dla inwestorów)

Pracujesz, oszczędzasz, inwestujesz. Prowadzisz biznes, zarabiasz, dbasz o cash flow, budujesz przychód pasywny, tworzysz zamożność. To dobrze.

Planujesz, kontrolujesz ryzyko, dywersyfikujesz. Myślisz do przodu, starasz się odgadnąć przyszłość. Też dobrze.

Lubisz wiedzieć w co inwestowane są Twoje oszczędności. To świetnie.

Pytanie:

jak daleko i jak szeroko spoglądasz wprzód? I czy zwróciłeś uwagę na wszystko, co naprawdę istotne? Dla Ciebie i Twoich Najbliższych?


To szkolenie już się skończyło, ale je dla Ciebie nagrałem!

Dostęp do szkolenia otrzymasz zapisując się na listę informacyjną Finanse Dla Tych Co Mają.

Dostęp do nagranego szkolenia


LIVE: w poniedziałek 14.05 o godzinie 18:00

Aby uczestniczyć  zarejestruj się tutaj.

Zapisy na szkolenie

Po zapisaniu się na listę otrzymasz dane dostępowe do szkolenia. To jest szkolenie na żywo z możliwością zadawania pytań.

A jeżeli nie będziesz mógł (mogła) obejrzeć nagrania – otrzymasz informacje jak uzyskać (oczywiście bezpłatnie) dostęp do nagrania.


Planowanie spadkowe nie jest tylko dla milionerów!

Nawet gdy nie masz żadnych oszczędności są sytuacje, w których dobrze napisany testament jest bardzo ważny. Jeżeli zależy Ci na Twoich bliskich nie możesz tego szkolenia ominąć.

To nie jest szkolenie sprzedażowe – dostajesz samą praktyczną wiedzę do natychmiastowego wykorzystania!

Tym bardziej ważną, gdyż w tematach spadków i testamentu (szczególnie testamentów) krąży wiele potocznych opinii. A korzystanie z nich może zrobić więcej problemów niż pożytku.

O czym będziemy mówić

Sukcesja majątku rodzinnego (tym bardziej biznesu) z pokolenia na pokolenie – to jedno z podstawowych wyzwań, z jakimi boryka się ludzkość od zarania dziejów.

 • Jak budować majątek, aby rodzina mogła utrzymać i rozwijać zamożność w kolejnych pokoleniach?
 • Jak uniknąć sporów, procesów sądowych, niepotrzebnych podatków i kosztów?
 • Jak sprawdzić, czy rodzina i jej majątek jest zabezpieczony na wypadek śmierci jednej z najbliższych osób?
 • Na co warto zwrócić uwagę, aby ułatwić utrzymanie dobrych relacji w rodzinie?

To tylko niektóre pytania, które dotyczą jednego z najważniejszych wyzwań związanych ze zmianą pokoleniową i zarządzaniem majątkiem w dłuższej perspektywie czasowej.

Posłuchaj eksperta

Spotkanie poprowadzę z Łukaszem Martyńcem, prawnikiem i doradcą sukcesyjnym, który od kilkunastu lat doradza rodzinom, jak prawidłowo zarządzać procesem sukcesji międzypokoleniowej, szczególnie w biznesie.

Łukasz w poniedziałek przyjeżdża do mojego biura skąd poprowadzimy szkolenie online z możliwością zadawania pytań.

Zmienimy Wasze myślenie nt. majątku i budowania go, pokażemy go z innej perspektywy, pomożemy nabrać dystansu i odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytania:

 • po co mi majątek?
 • W jakim celu go buduję?
 • Jaka ma być jego struktura i przeznaczenie z punktu widzenia poszczególnych członków rodziny (właścicieli) na obecnych i kolejnych etapach życia?

Dowiecie się między innymi

 • Jak ułożyć sprawy majątkowe w małżeństwie?
 • Co do kogo należy i co dzieje się z majątkiem oraz długami w sytuacji podziału majątku?
 • Jak zabezpieczyć siebie na czas emerytury – czyli o Strefie Seniora? Jakie jest podstawowe ryzyko z tym związane?
 • Jak i kiedy sprawiedliwie przekazać majątek dzieciom?
 • Jak go podzielić – równo, czy według zasług?
 • Co to takiego jest zachowek?
 • Jak wygląda dziedziczenie ustawowe w rodzinie?
 • Jaką odpowiedzialność będziesz ponosił za długi spadkowe, jeśli zabraknie kogoś z Twoich najbliższych?
 • Dlaczego testament potrzebny jest nie tylko Tobie, ale także Twojej drugiej połówce lub wspólnikowi, a czasem nawet dzieciom? Czy do sporządzenia dobrego testamentu wystarczy notariusz?
 • Czy Twój plan finansowy odpowiada założeniom planu sukcesji?
 • Jak zachowuje się biznes w sytuacji śmierci właściciela lub wspólnika firmy?
 • Jakie zmiany czekają nas niebawem, jeśli chodzi o możliwość przekazania działającego przedsiębiorstwa w sytuacji śmierci jego jedynego właściciela?
 • Co to jest plan sukcesji w rodzinie i biznesie? Jak się zabrać do jego ułożenia albo sprawdzić, czy rozwiązania, które już posiadamy, są kompletne i skuteczne?

Na szkoleniu poruszymy też tematy dotyczące dziedziczenia inwestycji

Oraz potencjalnych problemów z tym związanych. Będzie o:

 • funduszach otwartych
 • funduszach zamkniętych
 • obligacjach kroporacyjnych

Po zakończeniu webinaru będzie można zadawać pytania – Łukasz będzie do Waszej dyspozycji.

Kim jest Łukasz Martyniec?

Doradca sukcesyjny, prawnik, doradca finansowy, publicysta i wykładowca. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2004 r. specjalizuje się w doradztwie sukcesyjnym oraz planowaniu spadkowym, szczególnie dla firm rodzinnych.

W ramach doradztwa przeprowadził analizy sytuacji sukcesyjnej w przeszło tysiącu firmach i rodzinach biznesowych oraz opracował i wdrożył ponad 350 kompleksowych planów sukcesji. Z wieloma rodzinami współpracuje na stałe już 6 lub 8 lat. Od 2005 r. prowadzi autorskie szkolenia na zamówienie towarzystw ubezpieczeniowych, banków i przedsiębiorców w tym zakresie, przeszkolił już kilkanaście tysięcy osób.

Współorganizował ponad 400 konferencji tematycznych dla przedsiębiorców. Jest ekspertem Instytutu Biznesu Rodzinnego w Poznaniu, biegłym z zakresu sukcesji i planowania spadkowego przy Najwyższej Izbie Kontroli oraz wykładowcą Europejskiej Akademii Planowania Finansowego EAFP w Warszawie. Członek zespołów eksperckich, doradca i trener w finansowanych przez PARP projektach poświęconych sukcesji firm rodzinnych. Jest pierwszym w Polsce doradcą sukcesyjnym, który prowadzi szkolenia dla radców prawnych na zlecenie Okręgowych Izb oraz Krajowej Izby Radców Prawnych.

Wraz z dr Marią Adamską jest współautorem interdyscyplinarnego przewodnika przeznaczonego dla firm rodzinnych, który ma pomóc rodzinie i wspólnikom w sytuacji nagłej śmierci właściciela lub wspólnika firmy: Sytuacja nagłej sukcesji. Przewodnik SOS., a także autorem kilku publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu opracowań popularyzatorskich, w tym rozdziałów w książkach o charakterze poradnikowym. W ramach popularyzacji tematyki sukcesji udziela się także w blogosferze (np. blog Finanse Bardzo Osobiste www.marciniwuc.com).

Wielokrotnie szkolił i wykładał na zamówienie takich zleceniodawców, jak różnego rodzaju organizacje zrzeszające przedsiębiorców, Izby Przemysłowo-Handlowe i fundacje (Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Fundacja Fortis, Polski Otwarte Forum), jest ekspertem i publicystą cytowanym w mediach (THINK TANK, TVN CNBC Biznes, TVP, Puls Biznesu, Rzeczpospolita i in.). Szkolił m.in. na zamówienie: Krajowej Rady Radców Prawnych, ING Bank S.A., BZ WBK S.A., PZU Życie S.A., SANTANDER BANK S.A., AVIVA S.A., Allianz S.A., Metlife S.A., Prudential, Pramerica S.A., Vienna Finanse sp. z o.o., Generali S.A., Axa Życie S.A. i wielu innych.

W ramach konsultacji społecznych współpracuje z PARP i Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii (dawniej: Rozwoju) w pracach nad projektem ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, jest autorem szeregu postulatów, które zostały uwzględnione w projekcie ustawy. Opracował także kilkadziesiąt postulatów zmierzających do usprawnienia sukcesji biznesu (nie tylko rodzinnego) na gruncie prawa handlowego, spadkowego, rodzinnego i podatkowego.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz