Archiwum

Opiekun Zysku w portalu Opiekun Inwestora

Zasady strategii Opiekun Zysku zostały dokładnie opisane. Można codziennie wykonywać te kilkadziesiąt obliczeń i ręcznie monitorować strategię. Można te zadania zlecić komputerom. Opiekun Inwestora monitoruje strategię i w przypadku zmian sposobu inwestowania po prostu przesyła e-mail lub SMS. Czy można prościej?

Portal to także system ocen funduszy (o nich wkrótce) i wiele dodatkowych funkcji (dla zainteresowanych, dla stosujących „czystą” strategię nie są istotne), które udostępniamy od czerwca 2008 roku. Poniżej krótka instrukcja jak aktywować strategię. Warto zrobić to już teraz – bezpłatny 15-dniowy dostęp do portalu zamykamy 1.6.2011.

Zakładanie konta w portalu Opiekun Inwestora

Klikając rysunek otworzy się w powiększeniu.

Krok 1. Na stronie portalu należy przejść do strony z rejestracją.
Otwiera się bezpieczne połączenie (SSL – podobne do tych w systemach bankowych). Poznać to można po adresie https:// zamiast http:// oraz ikony kłódki oznaczającej bezpieczne i zweryfikowane połączenie.
Krok 1. Należy podać wymagane informacje
Aby korzystać z portalu nie trzeba podawać żadnych danych osobowych, NIP, adresu. Wystarczy podać Imię (można wpisać abcd) oraz adres e-mail (to ważne – na ten adres wysyłane będą alarmy i powiadomienia oraz dodatkowe raporty). Hasło musi mieć co najmniej 6 znaków. To wszystko.

Przejście na stronę definiowania strategii

Klikając rysunek otworzy się w powiększeniu.

Należy przejść na stronę definiowania strategii.  Ze strony głównej (po zalogowaniu lub po kliknięciu w logo).  Wystarczy kliknąć w miejscu (1) aby przejść do definiowania strategii. Klikając w zakładkę (2) aktywujemy dedykowane menu z lewej strony z informacjami o strategii. Należy wtedy kliknąć w miejscu (3).
Postępując zgodnie z opisem w górnej tabelce należy kliknąć ikonkę „+ lub nazwę strategii (zaznaczone czerwonym obramowaniem). Otworzy się formularz, w którym definiujemy strategię.

Definiowanie strategii

Klikając rysunek otworzy się w powiększeniu.

(1) z listy rozwijanej wybieramy produkt, w którym inwestujemy. Dzięki wskazaniu produktu e-maile będą zawierać ranking funduszy ograniczony do danego produktu. (2) Raz w miesiącu, we wskazanym tutaj dniu, portal prześle przypomnienie o aktualnej sytuacji. (3) Wybieramy czy ranking ma zawierać fundusze w wersji podstawowej, czy aktywnej.
Teraz wystarczy (1) nadać tytuł e-maili, które będą wysyłane (np. Moja polisa z grudnia 2008), (2) opcjonalnie wprowadzić dodatkowy komentarz,  (3) zaznaczyć czy alarmy o zmianie sposobu inwestowania mają być przesyłane jako SMS (wymaga to podania w ustawieniach konta numeru telefonu komórkowego).

To wszystko. Strategia została aktywowana. Informacja znajduje się na liście.

UWAGA – brak wykonania tych kroków spowoduje, że portal nie będzie wysyłał alarmów dotyczących strategii. Portal udostępnia wiele funkcji, i to użytkownik musi taką strategię samodzielnie aktywować.

Raz w miesiącu (w podanym dniu) portal prześle niebieski e-mail z przypomnieniem o aktualnej sytuacji. A w przypadku alarmu zmiany sposobu inwestowania na fundusze bezpieczne prześle e-mail czerwony. Gdy sytuacja wskazuje zmianę na fundusze akcji – przesłany jest e-mail w kolorze zielonym.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz