Archiwum

Jak inwestować w nieruchomości z ograniczoną zdolnością

Jeśli śledziłeś poprzednie prezentacje, to wiesz już, że Marcin był w stanie w zaledwie kilka lat stać się rentierem m.in. dzięki temu, że maksymalnie wykorzystuje 3 dźwignie (wspomniane w jednej z poprzednich prezentacji kupując wszystkie swoje nieruchomości na kredyt. Zazwyczaj gdy o tym opowiada to pojawiają się 2 pytania:

 • jak inwestować gdy nie mam praktycznie żadnej zdolności kredytowej?
 • jak inwestować gdy mam ograniczoną zdolność kredytową?

Po gotowe odpowiedzi zapraszam do trzeciej i ostatniej już prezentacji:

informacje-o-szkoleniu

Jeśli po obejrzeniu prezentacji stwierdzisz, że to może być coś dla Ciebie i chcesz wiedzieć więcej – sprawdź ofertę, którą przygotował Sebastian. Pamiętaj, że zapisy są możliwe tylko do najbliższego wtorku (25.11 włącznie).

Jeżeli nie widziałeś, którejś z poprzednich prezentacji, to tutaj jest  pierwsza, a tutaj druga.

 

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz

komentarzy 6

 • Witam.
  Na jak długi okres bierzesz swoje kredyty? Czy ma to jakieś znaczenie skoro i tak robisz nadpłatę co rocznie? Jeśli kredyt spłacany jest przed czasem to warto brać go na jak najdłuższy okres aby miesięczny zysk był jak największy?

  • Tak Krystianie, warto go brac na 30 lat aby mieć jak najwięcej zysku z którego spłacasz pozostałe mieszkania.

   Pozdrawiam Cię,

   Marcin 🙂

 • Witam.
  Marcinie dziękuję za krótką, ale bogatą merytorycznie prezentację. Jak wygląda wykorzystanie dźwigni podatkowej po 10 roku od zakupu nieruchomości? Zysk z wynajmu kawalerek po 10 roku jest niższy w związku z całkowitą amortyzacją i w związku z tym wydłuża się okres spłaty kawalerki. Czy jest inna możliwość zmniejszenia kosztów? Jak często organizujesz szkolenia?
  Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego.

 • Marcinie, jakie warunki należy spełnić, aby odsetki od kredytu na zakup mieszkania stanowiły koszt i były dźwignią podatkową? Jaka jest najlepsza forma opodatkowania w przypadku prowadzenia działalności?Kiedy powstaje obowiązek zapłaty podatku przy sprzedaży mieszkania ?
  Dziękuję za konkretną, ciekawą i w przystępny sposób przekazaną prezentację. Pozdrawiam serdecznie

 • Bardzo fajnie wszystko wyjaśnione, sporo się dowiedziałem. Póki co zastosuje się do pierwszej rady i postaram się zarabiać pieniążki. A później, zobaczymy 🙂

 • Witam,
  Panie Marcinie zapomniał Pan wspomnieć, że odliczenie odsetek od kredytu nie jest możliwe w przypadku zakupu mieszkania na rynku wtórnym.
  Druga moja uwaga to to że w mim mieście średnia cena kawalerki na rynku wtórnym to 140 000 zł, a nie jest to Warszawa. Co prawda ceny wynajmu to 1200-1300 zł/miesiąc, ale w przypadku rynku wtórnego nie można odliczyć odsetek od kredytu…. i kawalerka spłaca sie po 10 latach i to przy opcji 1300zł/miesiąc