Archiwum

OFE, ZUS a może trzeci filar? Moje wystąpienie na konferencji Union Investment

W czwartek w Katowicach poprowadzę główną część mini-konferencji Union Investment na gorący dziś temat „OFE? ZUS? Trzeci filar?”. Drugą część na temat ulg podatkowych IKE / IKZE omówi Anna Biniek z Union Investment.

Są jeszcze wolne miejsca – konferencja jest bezpłatna

[stextbox id=”info”]Dziś wieczorem otrzymałem informację od organizatorów o możliwości zaproszenia na konferencję także sympatyków Opiekuna Inwestora :). Pokażmy, że w Katowicach interesują się reformą emerytalną! Sala może przyjąć jeszcze dodatkowo 30 osób – zainteresowanych proszę o zgłoszenia na adres pomoc@opiekuninwestora.pl.[/stextbox]

Termin: 29 maja (czwartek) 2014 r.,
Miejsce: Katowice, Hotel Angelo,  ul. Sokolska 24
Tytuł: ?ZUS czy OFE, a może III flar? Droga do lepszej przyszłości finansowej?
Agenda:          
18.00 ? 18.15 ? rejestracja uczestników
18.15 ? 19:15 ? ?OFE, ZUS a może III filar? prowadzący Remigiusz Stanisławek
19:20 -19:55 ?,,Ulgi podatkowe w ramach produktów emerytalnych, czyli co można zyskać na IKE i IKZE? prowadząca Anna Biniek
20:00 ? 20:30 ? kolacja (bufet)
20:30 ? zakończenie spotkania

Uwaga – prosimy o wstępną rejestrację i przybycie w stroju wizytowym.

O czym będzie mowa na konferencji?

W moim wystąpieniu poruszę tematykę ‚afery’ ZUS-OFE oraz jakie to ma znaczenie dla naszego portfela na emeryturze. W końcu powinniśmy podjąć obywatelską decyzję (OFE kontra ZUS).  Przedstawię liczbową analizę porównawczą systemowych pomysłów na III filar – czyli IKE i IKZE. Będzie też kilka (smutnych ale prawdziwych) elementów matematyki emerytalnej. Uczestnicy spotkania z pewnością nie przyjmują postawy ‚Jakoś to będzie’. Dlatego pokażemy realne perspektywy emerytalne i zmierzymy się ze zdaniem, które ostatnio wyrwało się politykom: ‚będziemy musieli pracować aż do śmierci’. W tych tematach nie lubię owijać w bawełnę. Będą konkretne wyliczenia. I – ostrzegam – będzie bolało. Ale lepiej obudzić się dziś terapią wstrząsową niż za lat 15!

Zapraszam w imieniu organizatorów

Remigiusz Stanisławek

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz