Szkolenia

Nie wszystko złoto co się świeci. Czyli dlaczego wyniki funduszy ze słowem złoto w nazwie rzadko zależą od ceny złota. Bezpłatne szkolenie

Wielu inwestorów kupując fundusz ze słowem ‚złoto’ lub ‚gold’ w nazwie jest przekonanych o powiązaniu wyników z ceną złota. To wydaje się być oczywiste. Niestety w inwestowaniu to co wydaje się oczywiste często w rzeczywistości okazuje się błędnym założeniem… Także na rynku funduszy inwestycyjnych.

Największe ryzyko przy inwestowaniu poprzez fundusze inwestycyjne to brak wiedzy o tym jak działa dany fundusz.

Nie wszystko złoto co się świeci. Darmowe szkolenie

Podczas 1 godzinnego szkolenia omówię:

  • podstawowe zasady działania funduszy inwestycyjnych
  • rodzaje funduszy ‚złotowych’
  • od czego zależą wyniki najpopularniejszych funduszy ze słowem złoto w nazwie
  • gdzie poszukiwać takich informacji (wersja podstawowa)
  • gdzie poszukiwać dodatkowych informacji (dla zainteresowanych)
  • zaprezentuję przykładowe karty ryzyka dla tych funduszy (opracowania portalu opiekuninwestora.pl)
  • jak monitorować ryzyko w tych funduszach

Do usłyszenia we poniedziałek 4.02.2013

Remigiusz Stanisławek

W 2008 roku w wywiadzie ostrzegałem, że inwestycjami należy zarządzać. Kto posłuchał wtedy tych rad – wie, że miałem rację (są to zasady ponadczasowe). I wiedzą o tym jego pieniądze.

Informacje organizacyjne

Termin: poniedziałek, 04.02, godzina 19:30
Szkolenie kończymy: około 20:15 (po spotkaniu będzie czas na zadawanie pytań)
Rejestracja: poprzez podanie adresu e-mail na tej stronie.

Konferencja prowadzona jest przez Internet. To bardzo proste. Nie trzeba nic instalować. Wystarczy otworzyć stronę pokoju konferencyjnego (adres zostanie wysłany po rejestracji) oraz wpisać login  podając swoje Imię i Miasto np. Andrzej (Poznań) oraz hasło dostępu (które zostanie wysłane po rejestracji). Spotkanie ma formę prezentacji slajdów – z moim komentarzem. To także możliwość zadawania pytań, na które na bieżąco odpowiadam. Przykład  takiego szkolenia można obejrzeć na tej stronie.

Rejestracja

Aby uczestniczyć w szkoleniu należy zarejestrować się na stronie: edukacja.opiekuninwestora.pl
Na podany adres e-mail zostaną automatycznie wysłane informacje organizacyjne (takie jak adres internetowy szkolenia oraz hasło dostępu do pokoju szkoleniowego).

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz