Archiwum

Nagranie webinaru Magia Procentów

Obejrzyj 2-godzinne nagranie webinaru (bezpłatnie), który prowadziłem w lipcu 2013 roku p.t. „Magia Procentów”. Magia procentów to omówienie największych mitów inwestowania – mitów przez które wielu inwestorów (nie)świadomie traci swoje pieniądze. Fundusze inwestycyjne to świetny sposób na pomnażanie kapitału – ale nie działa to niestety tak, że wystarczy wpłacić i zapomnieć.

Zapraszam do oglądania.

[cdnvault]cdn=s3|mode=video|file=magia-procentow.mp4|title=Magia Procentów[/cdnvault]

Jeżeli zamierzasz zacząć inwestować

I nie chcesz popełniać tych błędów, przez które:

 • wiele osób (nie)świadomie traci po prostu wpłacając pieniądze do funduszy zamiast nimi zarządzać
 • wielu inwestorów wybiera pierwszy produkt inwestycyjny, który ‚zapuka’ do drzwi nie wiedząc, że nie ma jednego najlepszego rozwiązania, jest wiele produktów i warto przed decyzją o wieloletnim inwestowaniu dokonać świadomego wyboru – różnice w kosztach i parametrach produktu sięgają w skali 10 lat kilkunastu tysięcy złotych już dla inwestycji 500 zł miesięcznie.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą Rodzinne Finanse. I krótkim opracowaniem. Co otrzymujesz:

 • Pomagam wybrać produkt inwestycyjny z szerokiej oferty rynkowej – wraz z porównaniem do pełnej oferty produktów dostępnych na rynku. W ten sposób jako inwestor wiesz, że dokonujesz świadomego, przemyślanego wyboru
 • W mojej ofercie znajdziesz rozwiązania niedostępne w większości punktów sprzedaży np:
  a) produkt systematyczny wymagający 6 lat inwestowania i 6 lat obowiązywania opłat likwidacyjnych (zamiast standardowych 10-ciu)
  b) produkt z 49% bonusem inwestycyjnym (dostępny wyłącznie u kilkunastu doradców w Polsce)
  c) inwestycje, w których ponad połowa środków może być dostępna do wypłaty w każdym momencie
  d) produkt, w którym już po 3-im roku można zmniejszyć obowiązkowe inwestycje o połowę
 • Pomoc w zarządzaniu Twoją inwestycją – czyli porady dotyczące kierunku inwestycji oraz transfer wiedzy – po to aby dokładnie rozumieć dlaczego w ten a nie inny sposób warto w danym momencie inwestować.

Moje wymagania dla inwestorów chcących rozpocząć współpracę

W bankach i punktach na rogu ulicy będą zachęcać do wyboru produktu w promocji i po prostu wpłacania pieniędzy. To bardzo wygodne. Ale z pewnością nie przysporzy zysków. W mojej ocenie nasze oszczędności zasługują na to aby poświęcić im trochę czasu i w inwestowaniu nie opierać się o bajki o dużych zyskach nic nie robiąc.

Dlatego, w ramach mojej pomocy w inwestowaniu pomagam w prowadzeniu inwestycji, ale pod jednym warunkiem:

Inwestor powinien zadeklarować, że w ciągu pierwszych 6 miesięcy współpracy będzie gotów poświęcić 6-10 godzin (w sumie, nie miesięcznie) na zdobycie podstawowej wiedzy (szkolenia online, dostęp do nagrań wideo, indywidualne konsultacje Skype) a następnie 15-30 minut raz na trzy miesiące.

Po to, aby dokładnie rozumieć dlaczego takie a nie inne decyzje inwestycyjne podejmujemy w ramach poszczególnych inwestycji.

We wrześniu 2007 roku ostrzegałem w wywiadzie…

Dziś wielu firmom łatwo mówić o aktywnym zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi – podczas gdy w 2007 roku wszyscy zachęcali do metody Kup i Trzymaj na rynku akcji zawsze świetnie zarobisz.

Kryzys 2008 roku spowodował, że wielu inwestorów traciło nawet 50% swoich oszczędności. Ponieważ ktoś oferujący produkt zapomniał (?) powiedzieć że funduszami należy zarządzać.

W wywiadzie wideo we wrześniu 2007 roku- jeszcze przed spadkami ostrzegałem: funduszami trzeba zarządzać, i można na nich świetnie zarabiać. Ale na pewno nie metodą kup i trzymaj.

[box type=”success” ]Kto wtedy (w 2007 roku) posłuchał tych rad – jego pieniądze są mu za to wdzięczne.[/box]

Październik 2013 miesiącem oszczędzania!

W ramach Rodzinnych Finansów przygotowałem ofertę specjalną. Szczegóły na stronach www.rodzinnefinanse.pl pod koniec września.

 

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz

komentarze 4

 • Panie Remigiuszu,
  na 5 slajdzie z Magii Procentów wg mnie jest błąd. Wygląda to tak jakby się przecinek przesunął, albo ja coś źle liczę na kalkulatorze finansowym.
  Podaje Pan przykład wpłaty na lokatę 10.000zł na 6%, mi wychodzi, że na koniec będzie 16.073,059, co daje nam zysk 6073,059, a nie jak jest napisane 1607.
  Bardzo proszę o sprostowanie, bo aż mi się nie chce wierzyć, że nikt przede mną tego nie zauważył.
  Gratuluję genialnego bloga – niestety dołączyłem niedawno, ale i tak już moje inwestycje zaczęły zarabiać zdecydowanie lepiej aniżeli było do tej pory.
  Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź
  Maciej Jagusiak