Archiwum

NAC 2013 – (osobista) relacja z wydarzenia

„Magia w przekraczaniu granic polega na ryzykowaniu wszystkiego, dla marzenia, w które nie wierzy nikt oprócz Ciebie.”Występującym na NAC udało się zrealizować te marzenia.

Zgodnie z zapowiedzią dziś bardziej szczegółowa relacja z poszczególnych wykładów na konferencji. Na początek moja prywatna ocena tych cech takich konferencji, o których często zapominamy (a które mogą być czasem równie wartościowe co wiedza przekazana przez prelegentów).

W oparciu o to co napisałem wczoraj, NAC 2013 dla mnie był okazją do:

 • obejrzenia na żywo kilku mówców, których nigdy wcześniej na żywo nie miałem okazji wysłuchać. Z zagranicznych mówców byli to Les Brown oraz Andy Harrington. I to był jeden z celów tej konferencji. Jedni nie przegapią żadnego meczu swojej drużyny. Ja od kilku lat uwielbiam oglądać w akcji na żywo świetnych mówców. Miałem możliwość oglądać większość nazwisk, które cenię za ich książki i sukces, który osiągnęli. Zdarzało mi się kilkukrotnie uczestniczyć w spotkaniach z tymi samymi mówcami – z każdego biorąc dla siebie choćby kilka drobiazgów – nie tylko merytorycznych ale też samego warsztatu prowadzenia wystąpień publicznych.
 • spotkania na żywo autorów książek, które sporo zmieniły w moim życiu – nie waham się użyć tego zdania w moim przypadku.
 • spotkań kuluarowych – to na każdej konferencji świetna okazja do wymiany poglądów. Spotkałem m.in. osoby, które uczestniczyły w moich szkoleniach w 2009 roku (pozdrawiam)
 • zdobycia autografów – kolekcjonerem nie jestem, ale w kolejce po autograf Lesa Browna się ustawiłem – z czego wynikła bardzo miła rozmowa w kolejce. Przy okazji płytę audio Lesa Browna z autografem można wygrać w konkursie, który w poniedziałek startuje na naszym Fan Pagu
 • poznania nowych osób i przebywania w grupie uczestników o pozytywnym nastawieniu do życia – na tego typu wydarzeniach nie spotykam osób, które narzekają na cały świat, spotykam głównie osoby z marzeniami, ludzi podejmujących wyzwania, liderów biznesowych. Nie inaczej było tym razem. Pozdrawiam wszystkich, z którymi mogłem wymienić kilka zdań, także sąsiadów z krzeseł na sali – dziękuję
 • zakupu książek / audiobooków / zestawów DVD w dobrych cenach – przyznaję – wydałem trochę złotówek – ale na pewno nie czuję się ‚naciągnięty’ 🙂
 • zakupu szkoleń oferowanych przez prowadzących w cenach innych niż katalogowe – tym razem nie skorzystałem. Ale z zakupów na poprzedniej edycji MMI jestem bardzo zadowolony!

Pełen szacunek dla wszystkich mówców. Jedno ze zdań, które ostatnio zasłyszałem idealnie pasuje do dyskusji na temat NAC: Success takes the risk to be unaprroved! I to może wielu powstrzymywać przed działaniem na szerszą skalę. A wielu słuchaczy kierować w stronę realizowania się słowa unapprove 🙂

nac2013

Dzień pierwszy

Mariusz Szuba

Niestety z przyczyn obiektywnych (wróciłem z Londynu do Warszawy o 10 rano) nie mogłem w tym wystąpieniu uczestniczyć. Na NAC dojechaliśmy już w przerwie po wystąpieniu Mariusza. Nigdy nie byłem na jego wystąpieniach, tematyka jest dla mnie zbyt ‚miękka’. Jednak to co słyszałem w kuluarach – czyli wyzwanie ‚3 porażki’ wygląda bardzo interesująco. Gdyby ktoś zechciał to wyzwanie nieco dokładniej opisać (w formie streszczenia wykładu) – będę zobowiązany. Myślę o tym aby dołączyć się do tego wyzwania 🙂

Andy Harrington

Andy w mojej ocenie wypadł bardzo słabo pod względem merytorycznym. Odniosłem wrażenie, że zagubił się gdzieś podział na „daj wartościową wiedzę a potem sprzedaj produkt”. Całość wystąpienia odbierałem jako sprzedaż – zabrakło mi tu wyraźnej części merytorycznej. Ale – bardzo dziękuję za to wystąpienie – między wierszami dopatrzyłem się kilku bardzo interesujących technik przekazywania wiedzy. Choć zdecydowanie liczyłem na więcej. W szkoleniach jak mówi: go for it and be great!

Andy jest trenerem w dziedzinie przemówień publicznych.

Za to doskonale poprowadzony blok sprzedażowy – i z pewnością wiele zapisów na pierwsze stacjonarne szkolenie And’yego w Polsce. Osoby zaangażowane tematyką powinny być ze szkolenia zadowolone. A co do ceny? Cóż – kurs ‚home study’ czyli internetowy kosztuje u Harringtona $4777.

Wystarczyło jedno zdanie (na pewno zaskakujące jak na polskie warunki: macie 4 minuty na skorzystanie z tej oferty)

Marcus de Maria

Jeden z najlepszych uczniów Harva Eckera w temacie prowadzenia szkoleń. Odpowiada mi jego styl prowadzenia wykładów – miałem okazję słuchać go przez wiele godzin w trakcie MMI kilka miesięcy temu. W trakcie NAC opisywał założenia strategii do inwestowania na rynku Forex. Z uwagi na moje zawodowe zainteresowania – temat bardzo interesujący. I dlatego sceptycznie podchodzę do automatycznych strategii an rynkach kapitałowych. Oferowany kurs w Londynie może być dobrym startem dla wielu w temacie inwestowania.

Ten kurs interesuje mnie z nieco innych powodów – i dlatego będę na tym szkoleniu w Londynie. Oczywiście w całkiem innej (niższej) cenie niż ta oferowana na sali – wystarczyło uczestniczyć w pewnym wydarzeniu w przeszłości aby móc dokonać zakupu w całkiem innej cenie (swoją drogą świetnie sprzedanego).

Przyzwyczaiłem się do zasady, którą stosuje wielu z mówców na konferencjach Success Resources: najlepsze ceny naszych zaawansowanych szkoleń otrzymasz … na naszych innych szkoleniach. Z tą wiedzą o procesie sprzedaży – można wiele oszczędzić. I tego typu konferencje traktować jako okazję do zamówienia szkoleń w cenach niższych niż katalogowe. Nieprawdaż?

Aleksander Sienkiewicz

Dotychczas nieznana mi postać. Autor książek o jako to nazywa nowej psychologii sprzedaży. Miło się słuchało, ale tematyka wystąpienia tylko częściowo dotyka mojej działalności. Wybaczcie – nic więcej nie mogę napisać po prostu na tym wystąpieniu nie zrobiłem żadnej notatki.

Autor przez większość konferencji był dostępny na swoim stoisku reklamowym – to pozwalało zainteresowanym dopytać o wszelkie szczegóły. W kuluarach spotkałem kilka osób, które przyjechały właśnie po to aby z Olkiem porozmawiać. I dla tych osób zapewne oferta szkoleń Olka Sienkiewicza była znana i z chęcią z skorzystali z promocyjnej oferty.

Paweł Mróz

Wykład na temat różnic między Przebudzoną Karierą a Martwą Karierą. Bardzo energetyczny, bardzo barwny (czasem w dość ‚ostre’ słowa). Często na tego typu szkoleniach uczestnicy słyszą podobne hasła – problem w tym, że nie wdrażają ich w życie – i czasem muszą usłyszeć je wiele razy. I wiele razy są powtarzane. Tak samo jak pięć cech Przebudzonej Kariery: 1) Powinna być oparta o Twoje talenty, 2) Za godne pieniądze (ale to Ty musi określić to konkretnie, kwotowo), 3) przynosząca Satysfakcję, 4) oparta o stworzoną i zaplanowaną ścieżkę kariery, 5) kochaj swoją pracę.

Po więcej informacji można było zajrzeć na stoisko trenera.

Richard Tan

Na koniec dnia swój wykład miał założyciel Success Resources (firmy organizującej szkolenia na całym świecie). Ten czas spędziłem w kuluarach…

Dzień drugi

Tu trochę zawiodłem się na organizatorach. Dam sobie rękę uciąć, że zgodnie z informacjami na stronie www wykłady miały zacząć się 0 9 rano. Przyjechaliśmy o 9, a tu okazało się, że spotkanie trwa od 8:00. Dlatego załapałem się na końcówkę wystąpienia Blaira Singera.

Blair Singer

Przedstawił historię swoich dawnych biznesów, pokazując znaczenie Code Of Honour który powinien mieć miejsce także w biznesie. Przedstawił kilka porad ze swojej książki Psy Sprzedaży, w tym koncepcję ‚ras sprzedawców’. Było trochę zabawy. Trochę dyskusji z osobami na sali. Blaira poznałem jako świetnego trenera w ciągu 5-dniowego Train The Trainer. Miło było znów zobaczyć go w akcji.

Blair (ponownie) wyjaśnił też dlaczego stosuje w szkoleniach to co w Polsce nazywamy ‚amerykanizmami’ – te wszelkie przebijanie piątek i zachęcanie widowni do ruchu w trakcie szkolenia.

I przy okazji – jeżeli pamiętasz tę prezentację – warto wiedzieć, że facet w tym roku kończy 60 lat…

Na końcu oferował udział w 2 dniowym szkoleniu stacjonarnym w Warszawie. Tu wielu (oj wielu) słuchaczy zaczęło opuszczać salę. Umówmy się :), że po to aby móc skorzystać z kawy przed kolejkami, które pojawiały się w momencie formalnego rozpoczęcia przerwy.

Paweł Danielewski i Piotr Majewski

Czyli nasi krajowi spece od internetowego marketingu i budowaniu e-biznesów. To prezentacja której najbardziej kibicowałem. Karierę Piotra obserwuję od co najmniej 2005 roku, a być może jeszcze wcześniej. Kupiliśmy z żoną chyba wszystkie szkolenia i infoprodukty wydane przez Piotra w ostatnich latach. I wykorzystaliśmy w naszych biznesach wiedzę z tych szkoleń.

Na samej prezentacji Pawła i Piotra także się nie zawiodłem. Wielu podkreślało to, że faktycznie dali naprawdę sporo wartościowej wiedzy. To m.in. prosty szablon 4 dniowej e-mailowej akcji promocyjnej wraz z dokładnym omówieniem jej zasad, szans i zagrożeń oraz najczęściej popełnianych błędów. No i mieliśmy w wykonaniu prelegentów koncert wokalny 🙂

I znów między wierszami znalazłem jeden bardzo ciekawy pomysł na zwiększenie moich biznesów. Dzięki Piotrze!

Miło było być zaproszonym na scenę – Piotr mógł pokazać słuchaczom jak wiele osób na tej sali jest jego klientami. A to pomogło sprzedać stworzony na tę okazję produkt edukacyjny.

Skromny występ na scenie ekipy z Train The Trainer 🙂

Tego się nie spodziewaliśmy. Ale wystąpienia przed 4-tysięczną publicznością nie można odmawiać. Nieważne co się będzie robić na scenie. Wykonanie układu tanecznego do Gangsta Style, gdzie na trening mieliśmy 10 minut przed wyjściem na scenę to było niezapomniane przeżycie. Widać było rozbawienie jakie wzbudzaliśmy na sali. I o to chodzi! Doświadczenie: bezcenne.

Les Brown

Mówca, który niczego nie sprzedawał. Ujął wszystkich (takie odnoszę wrażenie) autentycznością swoich wypowiedzi i głębokim przesłaniem. Zapewne dla części publiczności nie było to nic specjalnego – jak to się mówi „ot – pogadanka motywacyjna”. Dla większości jednak było w tym wiele sensu. Na mnie zrobił wielkie wrażenie.

Cztery hasła, którymi chcę się z wami podzielić z tej prezentacji:

 • dotyczy wiedzy: If you don’t live it – you don’t know it! (jeżeli nie żyjesz tym czego się nauczyłeś, to znaczy, że nic nie wiesz na ten temat i nie znasz znaczenia tej wiedzy)
 • i coś co mnie mocno ujęło:
  It would be said to die and not contribute to the society. (byłoby głupio umrzeć i nie pozostawić po sobie nic dla społeczeństwa).
  Efekt w działaniu natychmiastowy – uświadomiłem sobie, że przykładowo w ostatnim roku poprowadziłem o połowę mniej szkoleń na uczelniach na tematy np. jak poukładać sobie życie w korporacji czy też na temat budowania innowacyjnych biznesów
 • i smutne, ale jakże często prawdziwe: Pary z reguły nie rozmawiają o pieniądzach. Co najwyżej wtedy, gdy mają problemy finansowe.
 • Wielu ludziom może nie podobać się to co robisz lub mówisz. Ale rób to dalej.

Po prezentacji niespodziewanie Les Brown pojawił się na stoisku Złotych Myśli i podpisywał swoją książkę. Dla mnie podpisał także dwa zestawy płyt audio. Jeden z nich można będzie wygrać w naszym quizie organizowanym od poniedziałku na Facebooku.

Mateusz Grzesiak

To doskonale znany w Polsce mówca motywacyjny. Ten sposób wystąpienia, który prezentuje z pewnością działa na słuchaczy – ale jest bardzo daleki od moich oczekiwań. Także tę sesję spędziłem na rozmowach kuluarowych. Sala natomiast wyraźnie bardzo dobrze odbierała to wystąpienie. Ale taka jest zasada tego typu kongresów – nie ma szans, aby każdy był zainteresowany każdym tematem. Ja siebie umieszczam w gronie tych szczęśliwych, którzy skorzystali z większości prezentacji.

Kim i Robert Kiyosaki

Nie wiem czy dobrym pomysłem było pozostawienie ich wystąpienia na samym końcu. Tym bardziej, że dość mocno spotkanie przeciągnęło się w czasie. Wiele osób, spoza Warszawy musiało wyjść w połowie spiesząc się na pociąg czy też autobus do domu. Tym można tłumaczyć dużą ilość osób opuszczających salę w trakcie prezentacji. Oczywiście – były też osoby, którym nie przypadła ta prezentacja do gustu. Ale chyba nie było ich jednak zbyt wielu.

Na początku wspólnie wspominali ich początki biznesowe, potem swój wykład miała Kim – poszło świetnie – z energią. Z kolei Robert wypadł znacznie słabiej. Widać, że ma już swoje lata – nie ma już tej werwy, którą do dziś pamiętam z jego wystąpień w Warszawie w 2007 na wielkim turnieju cashflow. Nie służyła mu także klimatyzacja.

W swoim wystąpieniu powtórzył wiele podstaw ze swoich książek – ale wcześniej zadał pytanie, kto na sali tych książek nie czytał. Ręce podniosła prawie połowa. I dla tej grupy Robertowe rozumienie aktywów i pasywów z pewnością dało do myślenia. Jeżeli ktoś zna filozofię Kiyosakiego to trudno aby nastawiał się na jakąś przełomową wiedzę. Ja się nie nastawiałem – chciałem ponownie zobaczyć na żywo wystąpienie Roberta.

Co było promowane? Nowy program edukacyjny dla przedsiębiorców. Rich Dad GEO. Niestety – mnie także czas zmusił do opuszczenia sali zanim program został omówiony. Ale z pewnością dowiemy się o nim więcej wkrótce.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz

komentarze 2

 • Żałuj, że spóźniłeś się na Szubę. To był „antymotywacyjny” wykład motywacyjny – chyba najlepszy, jaki słyszałem – w każdym razie jedyny, którego zalecenia od razu wdrożyłem w życie z tak fenomenalnymi efektami.

  Cieszę też, że podobał Ci się mój i Pawła wykład.

 • Witam serdecznie,

  Wczoraj trafiłem na Twoją stronę i odniosłem dobre wrażenie, i chcę częściej ją odwiedzać.

  Wracając do tematu jakim jest NAC, dla mnie zabrakło ” lidera” z dużym ” L” z polskiego podwórka,
  Piotra Michalaka ” Strategie Rozwoju ”. Nie wiem czy był zapraszany czy nie chciał brać udziału w tym widowisku ale jest dla mnie niekwestionowanym liderem.

  Raczej nie muszę się o nim rozpisywać, może dwa słowa 🙂

  Oprócz cennej wiedzy opiera się na podstawach ludzkiej egzystencji, co pozwala na trwałe budowanie firmy bazując na wartościach które przetrwają wszystko.

  Mówcy mniej lub bardziej ekspresyjni, dla mnie ważne żeby przekazywali wartościową wiedzę i mieli
  za podstawę – dobro swojego odbiorcy, a to się wyczuwa.

  Z pozdrowieniami,
  Tomek Gotowiec,