Opiekun Inwestora

Monitor Kroczącego Stop Loss – hit 2013 w portalu Opiekun Inwestora!

Funkcja Kroczącego Stop Loss w portalu Opiekun Inwestora wysyła alarmy po przekroczeniu przez wycenę funduszu określonego progu alarmowego (definiowanego przez użytkownika). Alarm wysyłany jest (w formie e-mail/SMS) w momencie otrzymania przez portal wyceny, która będzie niższa niż wskazany próg alarmowy. Dodatkowo można otrzymywać cykliczne raporty. Ale … co w sytuacji gdy chcę sprawdzić aktualny poziom Stop Loss? Od kilku dni jest to możliwe – wprowadziliśmy nową funkcjonalność Monitor KSL.

Monitor Kroczącego Stop Loss

Funkcję monitorowania poziomu progów Kroczącego Stop Loss znajdziesz w sekcji „Moje Produkty” jako element menu: Kroczący SL (monitor).

Jak to wygląda w praktyce? Nowa funkcja to kolumna: Monitor KSL. Pozostałe elementy są identyczne jak na standardowej liście powiadomień:

A ? ikona pokazująca typ powiadomienia (KSL, KSL z ostrzeżeniem, KSL z informacją o zysku itp)
B ? nazwa powiadomienia, czyli nadany przez użytkownika tytuł e-mail
C ? jakiego produktu dotyczy powiadomienie
D ? kod funduszu – skrót literowy używany w portalu
E ? nazwa monitorowanego funduszu
F ? nowa funkcja Monitor KSL

Jakie informacje znajdziemy w kolumnie Monitor KSL?

Pierwsza wartość (procentowa) pokazuje jaki jest chwilowy spadek wartości funduszu w porównaniu do najwyższej wyceny zanotowanej od dnia zdefiniowania powiadomienia. Może być wyświetlany na cztery sposoby (oznaczone na rysunku niebieskimi prostokątami):

1. (max). Oznacza, że ostatnia wycena jest wyższa niż najwyższy poziom wyceny monitorowanego funduszu. W praktyce oznacza to, że nasza inwestycja nadal zarabia, i że został właśnie podniesiony próg alarmu

3. 0,8%. Oznacza, że fundusz notuje stratę 0,8% w porównaniu do najwyższej wyceny. Jeżeli wartość ta zapisana jest kolorem zielonym, oznacza to, że chwilowy spadek jest mniejszy niż połowa zdefiniowanego progu Kroczącego Stop Loss. Przykładowo jeżeli próg alarmu to 2% a chwilowy spadek to 0,8% nie przekroczono ?połowy? chwilowego spadku wyceny w porównaniu do ustawionego progu alarmowego.

2. 4,9%. Oznacza, że fundusz notuje stratę 4,9% w porównaniu do najwyższej wyceny. Jeżeli wartość ta zapisana jest kolorem czarnym, oznacza to, że chwilowy spadek jest większy niż połowa zdefiniowanego progu KSL, ale nie przekroczył progu alarmowego.

4. 6,6%. Oznacza, że fundusz notuje stratę 6,6% w porównaniu do najwyższej wyceny. Jeżeli wartość ta zapisana jest kolorem czerwonym, oznacza to, że chwilowy spadek jest większy niż zdefiniowany próg alarmowy. To oznacza, że przy najbliższej wysyłce (realizowanej kilka razy dziennie) wysłany zostanie alarm na podany adres e-mail (i opcjonalnie SMS).

Więcej na ten temat na najbliższym comiesięcznym szkoleniu

W trakcie comiesięcznych szkoleń online można zadawać pytania (czat).

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz