Archiwum

Moje wykłady na uczelniach w ramach projektów edukacyjnych (30.03, 4.04)

Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach tegorocznych projektów edukacyjnych prowadzę kilka warsztatów na uczelniach. Wstęp wolny – nie tylko dla Studentów.

Coraz częściej w tego typu projektach uczestniczą firmy „doradztwa” finansowego zachęcając studentów do inwestowania poprzez polisy inwestycyjne. Moim zdaniem dla większości Studentów to nierozważna decyzja. Same fundusze tak – ale nie poprzez polisę. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule.

Poniżej szczegółowe informacje o najbliższych warsztatach (Poznań: 30.03, Toruń: 4.04).

Projekty, które systematycznie wspieram to: Inteligencja Finansowa, Festiwal Przedsiębiorczości BOSS, Dni Kariery, Akademickie Dni Przedsiębiorczości i inne. Warsztaty prowadziłem w ostatnich 4 latach kilkanaście razy w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu. To trzy warsztaty: Magia Procentów, Fundusze zagraniczne – jak się za to zabrać oraz Strategia Błękitnego Oceanu w praktyce .

Terminy i miejsca warsztatów

Warsztaty z inwestowania dla studentów
 1. „Magia Procentów”, data: 30.03.2011, środa, 09:30 do 11:00.
  Poznań
  , Uniwersytet Ekonomiczny, budynek Główny (Al. Niepodległości)
 2. „Magia Procentów”, data: 04.04.2011, poniedziałek, 13:00 do 13:45.
  Toruń
  , Wyższa Szkoła Bankowa, ul. Młodzieżowa 31a.

Magia Procentów – czyli o czym nie powie Tobie najczęściej doradca finansowy

To praktyczna wiedza dla każdego. Obecne zamieszanie wokół systemu emerytalnego pokazuje, że o swoją przyszłość finansową musimy zadbać samodzielnie. Przy czym … inwestowanie musimy potraktować jak inwestowanie, nie jak lokatę. To warsztaty:

 • dla już inwestujących na rynku funduszy oraz dla osób, które dopiero zaczynają inwestować
 • dla tych, którzy chcą poznać jak działają fundusze i zastanawiają się nad tym sposobem inwestowania

Studia, pierwsza praca, rodzina, kariera zawodowa ? w każdym okresie życia mamy styczność z produktami bankowymi. Nieznajomość ?magii procentów? powoduje,  że błędnie podjęte decyzje mogą nas kosztować dziesiątki lub setki tysięcy złotych w przyszłości.

[stextbox id=”warning” caption=”Czy student powinien inwestować poprzez polisę inwestycyjną?”]Będzie też dedykowany blok na temat tego, czego nie należy robić z kredytem studenckim. Coraz częściej pojawiają się próby zachęcania studentów do inwestycji tych pieniędzy w polisy inwestycyjne. Pokażę dlaczego, akurat dla studenta może to być jedna z najgorszych inwestycji w życiu.[/stextbox]

Student może inwestować w fundusze. Ale moim zdaniem nie w ten sposób. Przyjdź, wysłuchaj tego kilkuminutowego bloku i samodzielnie podejmij decyzję.

Fundusze zagraniczne – jak się za to zabrać

Rynki zagraniczne pozwalają dużo zarabiać. Wielu inwestorów źle interpretuje nazwy funduszy, wielu wierzy w długoterminowe zyski z rynków akcji, wielu w zarabianie na wzroście kursu dolara… To praktyczna wiedza dla interesujących się rynkiem funduszy inwestycyjnych. Wiele razy słyszymy o doskonałych zyskach funduszy zagranicznych. O dużych stratach mówi się oczywiście mniej.
Czy na pewno duże zyski trzeba pogodzić z możliwością dużej straty. Czy uda się przewidzieć, że akurat dziś warto zainwestować w fundusze rynku chińskiego? Tureckiego? A może Ameryki Łacińskiej? Często promuje się fundusze zagraniczne z uwagi na możliwość zarabiania na wzroście kursu dolara lub euro. Dlaczego? Ponieważ fundusze zagraniczne wyceniane są najczęściej w tych walutach. Niestety ? tak nie jest! Dla wielu funduszy nawet wzrost kursu dolara do 50 zł … nic nie zwiększy naszych zysków z tych funduszy. Zaskakujące? Zapraszam na warsztaty.

Strategia Błękitnego Oceanu w praktyce

Czyli wyjątkowo – nie o inwestowaniu a o tworzeniu biznesu na konkurencyjnym rynku. Strategia Błękitnego Oceanu to zestaw zasad planowania biznesu, pozwalający na odkrycie niszy na konkurencyjnym rynku i zagospodarowanie jej poprzez dostarczenie usług, które kładą nacisk na cechy, które przez konkurencję są marginalizowane a minimalizację ważności cech, które konkurencja mocno promuje.

O wydarzeniach słów kilka

Projekt Inteligencja finansowa

Projekt Inteligencja FinansowaOrganizatorem festiwalu jest Fundacja Studenckie Forum Business Centre Club. Głównym celem projektu jest pokazanie, jak efektywnie wykorzystać kapitał pozyskiwany z różnych źródeł. Świadomość mnogości możliwości i umiejętność wykorzystania drogi dla nas optymalnej, to podstawa przyszłego sukcesu, w którego budowaniu pragniemy pomóc studentom.

Projekt BOSS

Festiwal Przedsiębiorczości BOSSUczestnikami Bardzo Odpowiedzialnego Startu w Samodzielność (bo  taką nazwę kryje za  sobą  tajemniczy  BOSS)  są  osoby  młode,  przedsiębiorcze,  aktywnie  decydujące  o  swoim  rozwoju  osobistym.  Pięciodniowy  cykl  50  szkole  i wykładów  (o  różnorodnej  tematyce,  od zarządzania  czasem,  poprzez  rozpoczynanie  działalności  gospodarczej  i  poszukiwanie  źródeł pozyskiwania  kapitału,  po  autoprezentację  i wystąpienia  publiczne) umożliwia  im  zdobywanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do wyznaczania życiowych celów i ich realizacji.

Inteligencja Finansowa - plakat

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz