Szkolenia

Konferencja Online (czwartek, 16.08, godzina 21:00). Kwartalne zyski – czyli rzecz o produktach strukturyzowanych

Pracownicy Getin Banku nie odrobili dobrze pracy domowej polegającej na poprawnym informowaniu Klientów o tym produkcie. Dlatego w najbliższy czwartek zapraszam na konferencję internetową na ten temat.

Kwartalne zyski – dobra czy zła inwestycja?

Plan spotkania

 1. Dokładne omówienie produktu Kwartalne Zyski – czyli jak działa taki produkt, co to jest ten Aquarius Zeus…
 2. Co oznaczają w praktyce naliczane co miesiąc opłaty – czyli kiedy są naliczane, i dlaczego (z uwagi na konstrukcję produktu) muszą być takie wysokie, jeżeli inwestor zrywa umowę przed terminem
 3. Krótka analiza dokumentów OWU i tabeli opłat – czyli najczęstsze błędy przy pobieżnej, a nie dokładnej, lekturze takich dokumentów – skutkujących złożeniem podpisu pod czymś czego nie rozumiemy
 4. Jeżeli uważam, że zostałem wprowadzony w błąd i chcę zerwać umowę – jaka jest prawna sytuacja inwestorów, co tak naprawdę oznacza złożony podpis, podam trzy rozwiązania, które można rozważyć domagając się zwrotu pieniędzy
 5. Ile musi zarobić, aby inwestor po 10 latach wyszedł ‚na zero’ – czyli ile warta jest ‚gwarancja kapitału’ w długoterminowych inwestycjach
 6. Czym są produkty strukturyzowane i jak działają – warto poznać samą ideę tych rozwiązań. W Polsce są ich setki.
 7. Dlaczego akurat Kwartalny Profit wzbudza tyle emocji – przecież produktów tego typu zakończyło się w Polsce prawie 800!
 8. Jakie wyniki uzyskują produkty strukturyzowane – czyli dlaczego warto sprawdzić jakie są szanse na zysk, zamiast słuchać bajek o 15% rocznie
 9. Czy to tylko nasz krajowy przypadek, czy też produkty te istnieją na świecie – no właśnie. Dlaczego cały świat kupuje te produkty (fakt, często też nieświadomie) i nikt nie ma z tym problemu
 10. Kiedy warto taki produkt wybrać – wbrew pozorom są takie sytuacje. KZ to nie jest oszukańczy produkt. Wyjaśnię to bardzo dokładnie
 11. Kilka słów o innych tego typu długoterminowych produktach (Dziesięciokrotka, Symfonia Zysków, Szczęśliwa Siódemka). Getin Bank wycofał Kwartalne Zyski ze sprzedaży (dlaczego? skoro to taki doskonały produkt) i stosując technikę ‚zmiany nazwy’ wprowadza nowe produkty do oferty. Wątpię, aby wszystkich inwestorów informowano o zasadach ich działania w sposób wystarczająco dokładny (moje postulaty przedstawiłem na tej stronie: https://blog.opiekuninwestora.pl/czy-kwartalne-zyski-to-zly-produkt/ Dlatego dokładnie wyjaśnię ich działanie.
 12. A kiedy unikać z daleka – jak w tytule … czyli kiedy unikać tego typu rozwiązań
 13. Co zrobić gdy już taki produkt posiadam? To zależy czy wybrany świadomie czy nieświadomie.
 14. Zrywać umowę – czy pozostać? Szczegółowa analiza.
 15. Pułapki długoterminowych produktów strukturyzowanych. Cóż – tego na pewno nie powie sprzedawca. Najczęściej dlatego że nie wie – tego nie uczą na szkoleniach sprzedażowych.
 16. Jak można samodzielnie stworzyć produkt strukturyzowany – czyli jak samodzielnie inwestować z gwarancją kapitału. Brzmi mało prawdopodobnie? To naprawdę nie jest trudne.
 17. Alternatywy? Czyli gdzie inwestować? Krótkie omówienie różnych metod inwestowania. Zapewniam – poza lokatą bankową nie ma takich rozwiązań, gdzie wystarczy wpłacać pieniądze i czekać na pewne zyski. Inwestowanie to coś innego niż wpłacanie pieniędzy do czegoś czego nie rozumiemy. Można z góry założyć: nie da się – i pozostać na lokacie. Można chociaż posłuchać tego, czego uczę inwestorów od 2006 roku.
 18. W trakcie spotkania przedstawię też szerzej to czym się zajmuję i w jaki sposób można podejść do inwestowania i wyboru produktu inwestycyjnego aby po prostu zarabiać zamiast liczyć na szczęście. Oczywiście wymaga to zaangażowania. Ale w mojej ocenie lepiej poświęcić 4-10 godzin na początku a potem 15-30 minut w miesiącu na zajmowanie się naszymi inwestycjami niż zdać się na łaskę i niełaskę osoby po drugiej stronie biurka w punkcie sprzedaży po drugiej stronie ulicy.

Jeżeli jest jeszcze inny temat, który powinienem poruszyć na spotkaniu – proszę o podanie go w komentarzu poniżej. Tematy dopisane do środy, godzina 12:00 obiecuję uwzględnić na konferencji.

Do usłyszenia już w czwartek,

Remigiusz Stanisławek

PS. Uprzedzając pytania i komentarze: tak – w mojej działalności posiadam także produkty inwestycyjne. Tak – o tej działalności przez 5-7 minut wspomnę w trakcie spotkania. Tak – otrzymają Państwo ponad 2 godziny merytorycznej opartej o fakty wiedzy – bez bajek sprzedażowych. Nie – inwestowanie nie oznacza ‚zamrażania pieniędzy na wiele lat’. I na koniec: tak – można z góry założyć, że takie spotkanie to bełkot i nic nie warte informacje i że z pewnością nikomu dziś nie można ufać i na inwestycjach na pewno można tylko stracić. Tak – wymaga to choćby odrobiny zaangażowania. Decyzję co do udziału pozostawiam zainteresowanym.

W 2008 roku w wywiadzie ostrzegałem, że inwestycjami należy zarządzać. Kto posłuchał wtedy tych rad – wie, że miałem rację (są to zasady ponadczasowe). I wiedzą o tym jego pieniądze.

Informacje organizacyjne

Termin: czwartek, 16.08, godzina 21:00
Szkolenie kończymy: około 22:15 23:15 (do spotkania dodałem więcej punktów, stąd wydłużenie planowanego czasu tej prezentacji)
Rejestracja: poprzez podanie adresu e-mail na tej stronie.

Konferencja prowadzona jest przez Internet. To bardzo proste. Nie trzeba nic instalować. Wystarczy otworzyć stronę pokoju konferencyjnego (adres zostanie wysłany po rejestracji) oraz wpisać login  podając swoje Imię i Miasto np. Andrzej (Poznań) oraz hasło dostępu (które zostanie wysłane po rejestracji). Spotkanie ma formę prezentacji slajdów – z moim komentarzem. To także możliwość zadawania pytań, na które na bieżąco odpowiadam. Przykład  takiego szkolenia można obejrzeć na tej stronie.

Rejestracja

Aby uczestniczyć w szkoleniu należy zarejestrować się na stronie: edukacja.opiekuninwestora.pl
Na podany adres e-mail zostaną automatycznie wysłane informacje organizacyjne (takie jak adres internetowy szkolenia oraz hasło dostępu do pokoju szkoleniowego).

Po co ta konferencja?

Żaden z dotychczas oferowanych w Polsce produktów inwestycyjnych nie wywołał takiej fali komentarzy i dyskusji. Przypadek? Czy jednak sprzedawcy nie postarali się (a o to zadbał już model szkoleń wewnętrznych)? Skoro na swoich stronach Getin/Open/Noble Bank nie raczą nawet umieścić tabel z opłatami czy też warunków OWU – nie wspominając już o o rzetelnej informacji o samym produkcie – postanowiłem cyklicznie prowadzić tego typu konferencje – z informacjami o nowych produktach inwestycyjnych na rynku. Startujemy 16.08.

– Czy problemy inwestorów z Kwartalnym Zyskiem to sytuacje wyjątkowe? Wątpię. Świadczy o tym ilość dyskusji na stronie wrobieni.org
– Na forum wrobieni.org znajdziemy kilkaset wypowiedzi
– więcej artykułów o tym produkcie na stronie z Tematem Miesiąca.

I po konferencji

Przedstawię element, który jest dla Państwa najbardziej interesujący – pomysły na dochodzenie odzyskania zainwestowanych pieniędzy (jeżeli zostali Państwo jako inwestorzy wprowadzeni w błąd).

1. Nie podpisałe(a)m załączników z tabelą opłat

Taka informacja pojawia się bardzo często w komentarzach. Jeżeli jako inwestor jesteśmy przekonani, że nie złożyliśmy podpisu – należy zażądać od Banku udostępnienia kopii dokumentów z naszym podpisem. Być może pierwsze wersje tego produktu nie miały wymogu podpisu na osobnym załączniku. Ale późniejsze – z pewnością tak. Jeżeli bank tych dokumentów nie może dostarczyć- to znak, że faktycznie nie zostały podpisane. Wtedy umowa jest nieważna

2. Podpisanie umowy przez osoby w wieku ponad 60 lat

Co prawda nie ma tu formalnych ograniczeń (choć w niektórych OWU produktów Getinu znajdziemy ograniczenia dotyczące wieku przystąpienia do umowy) to uważam, że warto tutaj walczyć o odzyskanie środków. Zapisy dotyczące opłat są tak sformułowane, aby nawet pracownicy mogli nieświadomie wprowadzać w błąd. Trudno uznać za rozsądne wpłacenie przez osoby w wieku ponad 60 lat pieniędzy na 10 lat na produkt uniemożliwiający dostępu do gotówki. Powołać można się na: konstrukcję opłat utrudniającą zrozumienie tychże przez podpisujących umowy, możliwość wprowadzania w błąd przez sprzedawców, całkowicie nierozsądne w tym wieku jest podpisanie takiej umowy (blokada pieniędzy na 10 lat), żaden inny produkt nie wprowadzał aż tak bardzo dużego zamieszania i nieodpowiedzeń, rzecznik Getin Banku w Panoramie sprzed tygodnia zapewniał, że bank będzie każdą reklamację rozpatrywał, świadome wykorzystanie wieku osoby podpisującej do niekorzystnego rozdysponowania jej mieniem poprzez podpisanie niczym nie uzasadnionej merytorycznie umowy z wykorzystaniem ufności do instytucji bankowej

3. Wprowadzenie w błąd przez sprzedawcę / nienależyta kontrola ze strony kierownictwa oddziału

Wystarczy mieć świadków takiej sytuacji. Jeżeli sprzedawca już nie pracuje – może to być dodatkowym argumentem – czy nie został zwolniony np. za tego typu przekazywanie nieprawdziwych informacji? Czyli świadome lub nieświadome wprowadzanie w błąd.

Można kontynuować wątek w stosunku do kierownictwa placówki – czy zadbało o odpowiedni poziom szkolenia? Domagać się prezentacji materiałów szkoleniowych z tamtego okresu (jeżeli takich dokumentów nie ma to tym bardziej świadczy to o braku wiedzy sprzedawców, a jeżeli są – to zapewne są to slajdy marketingowe). Tu bez trudu można wykazać poziom niekompetencji.

Poruszyć temat rzetelności wykonywanej pracy – i tego co powinno być przedstawione inwestorom (tu wypisałem te kilkanaście punktów: https://blog.opiekuninwestora.pl/czy-kwartalne-zyski-to-zly-produkt/). To czy te informacje są przedstawiane łatwo udowodnić. Wystarczy udać się na spotkanie do banku ze świadkami i zapytać o nowe produkty ‚inwestycyjne’. Najlepiej do tego samego pracownika – i jeżeli w nowym produkcie nadal opowiadane są ‚bajki’ o gwarantowanych zyskach, pomijane elementy ryzyka, pomijana informacja, że jest to rodzaj struktury itd – mamy niejako dowód na niekompetencję sprzedawców.

Produkty w formie ubezpieczenia grupowego nie wymagają żadnych nadzorowanych przez KNF szkoleń. Tym samym proces szkoleniowy może być dowolny (czytaj nastawiony na sprzedaż).

Poruszyć temat nie udostępniania dokumentów OWU i Tabeli Opłat wraz z załącznikami na pierwszym spotkaniu. Dokumenty te są drukowane w dniu podpisania umowy – i jedynie na bardzo wyraźne żądanie ze strony inwestora są udostępniane wcześniej. A otrzymanie tych dokumentów w dniu podpisywania umowy nie umożliwia na zapoznanie się z nimi – z uwagi na presję czasu.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz

komentarzy 17

 • Witam.
  Czy można poruszyć temat innego produktu strukturyzowanego : Świat Zysków – PZU ? Dlaczego ten produkt rzadko kończy się zyskiem ?

  • Dlatego, że zakup produktu strukturyzowanego w sytuacji gdy Pan jako inwestor osobiście nie ma przekonania, że indeks czy cokolwiek innego na czym oparty jest taki produkt zachowa się tak, jak opisano w warunkach produktu jest po prostu czystą loterią. 3/4 produktów w zasadzie musi zarabiać mniej niż lokata. Tu wyniki tych produktów z przeszłości: https://blog.opiekuninwestora.pl/struktury-2011/

   Struktura może być dobrym produktem, ale wtedy gdy np. zakłada wzrost kursu Euro, i Pan zna się doskonale na rynku walutowym i ma Pan osobiście przeświadczenie, że wszystko wskazuje na to, że Euro za pół roku zarobi – wtedy wybiera Pan strukturę na Euro. Wtedy jest to świadoma decyzja. Obawiam się, że w Banku nie przedstawiono Panu takich informacji. A tu kolejny przykład ‚loterii’:
   https://blog.opiekuninwestora.pl/entliczek-petliczek-czyli-jak-zrzucic-ryzyko-niepowodzenia-na-klienta-znowu-o-strukturach/

  • Ponieważ to produkt strukturyzowany – i nie może być inaczej. Czasem zarobi, czasem nie. Statystycznie 40-50% produktów ‚wychodzi na zero’, czasem zarabiają mniej niż lokata, co piąty lepiej niż lokata. Tu znaleźć można wyniki historyczne: http://www.analizy.pl/fundusze/produkty-strukturyzowane/wyniki

   W przypadku Świata Zysków PZU mamy tego potwierdzenie. Na 5 subskrypcji, których wyniki są dostępne mamy: 2×0%, orz 8%/14,78% i 0,74% zysku w 3 lata. Najlepszy wynik to 14,78% za 3 lata (trochę mniej niż lokata).

   • dodam, że w Getinie pracuję lunie bez przygotowania bankowego/finansowego, baaa. beż studiów a o kluczowych zapisach umów nie tylko nie informują a wręcz udzielają informacji sprzecznych. Zostałem naciągnięty bo uwierzyłem na słowo takiemu malowanemu bankowcowi, straciłem 8 tys pln i nic nie mogę zrobić (kredyt gotówkowy). jeśli ktoś zainteresowany szczegółami proszę o mail []

 • Nie interesuje mnie konferencja online. Staramy się o obnażenie haniebnych, lichwiarskich, złodziejskich, nieuczciwych praktyk Getin Banku we wszystkich możliwych mediach. Piętnujemy działania banku, właściwie parabanku. Proszę o pilną odpowiedz., czy Lokata Kwartalny Profit Plus ma gwarancje bankowe.?

  • Jeżeli część lokacyjna jest lokatą – to dla części lokacyjnej (tej z kwartalnym umniejszaniem wartości rachunku) tak. Jeżeli jest to ‚lokata’ oparta o fundusz UFK, który nie inwestuje w tradycyjny fundusz TFI, tylko jest własnym funduszem UFK to gwarancji brak.

   Może powinna Pani zadać to pytanie formalnie do Getinu?

   I tu apel do pracowników Getin Banku – ta dyskusja jest ogólnodostępna. Może ktoś z oferujących te produkty wypowie się i uszczegółowi te informacje?

  • Czy są zainteresowani podaniem Geting do sądu w zbiorowym pozwie? Jestem jednym z wielu oszukanych przez przedstawiciela banku, zapewniającego mnie o pełnym zwrocie wpłaty po 6 miesiącach. Jeżeli tak, proszę o kontakt

 • Czemu ma służyć ta konferencja? Czyżby kłamliwemu zachwalaniu produktów GNB i wciskaniu ludziom zakamuflowanych ofert. Lichwiarskie opłaty, gwarantowanie odzyskania 100% kapitału to wszystko jedeno wielkie oszustwo. Największe media powinny sie wkońcu wziąść za tą bandę złodzieji, tak by nigdy więcej nikogo nie oszukali. Niech Pan nie odsyła do pracowników GNB bo oni doskonale wiedzą jak naciągać ludzi i jak ich później zbywać. Właśnie tych oszustw uczą ich na szkoleniach wzamian za wysokie premie. Zamiast chwalić niech ktoś wkońcu powie prawdę.

  • Proszę poczytać moje publikacje z ostatnich 6-7 lat tu i w innych miejscach. A następnie formułować założenia co do formy prezentacji. I po raz kolejny – proszę w dyskusji opierać się o fakty nie emocje.

   Nie bronię Getin Banku – sposób oferowania produktu jest skandaliczny. Powinien wyglądać tak: https://blog.opiekuninwestora.pl/czy-kwartalne-zyski-to-zly-produkt/

   Ale od strony czysto formalnej – trzymajmy się faktów i wiedzy o zasadach działania takich produktów. To zresztą też temat tej konferencji online. Pozwoli to zrozumieć dlaczego:

   – opłaty nie są lichwiarskie. Produkując taki produkt inne być nie mogą. To tak jakby uznać, że cena samochodu jest lichwiarska bo powinien kosztować 1.000 zł a ni 50.000 zł. Jeżeli zrozumie Pani jak skonstruowany jest produkt nie będzie żadnych wątpliwości, że ten ‚koszt’ musi po prostu być na takim poziomie. Oczywiście – tego nie wyjaśniono w procesie sprzedaży. Ale ponownie apeluję o to aby inwestować w coś co się dokładnie rozumie! Jeżeli zgodnie z zapisami umowy, którą Pani podpisała zrealizuje Pani to do czego się (świadomie lub nieświadomie) zobowiązała, te opłaty nie mają żadnego znaczenia. Używane są wyłącznie w sytuacji rozwiązania umowy podpisanej na 10 lat przed terminem.

   – gwarancja kapitału 100%. Jest – i nie ma podstaw sądzić że to oszustwo. Produktów tego typu zakończyło się w Polsce ponad 700. I nikt nie został oszukany.

   – Produkt Kwartalne Zyski – to produkt o określonej konstrukcji. I być może znajdą się osoby, które mając pełną wiedzę o tym rozwiązaniu (czyli znając odpowiedzi na pytania, które formułuję w tym artykule: https://blog.opiekuninwestora.pl/czy-kwartalne-zyski-to-zly-produkt/) dokonali świadomego wyboru.

   Zgadzam się, że często inwestorzy zostali wmanipulowani w ten produkt przez sprzedawców – ale nie oznacza to, że produkt jest oszustwem czy też lichwą. Fakt – obiektywnie patrząc nie wierzę, aby świadomie można było w to coś zainwestować własne pieniądze mając pełną o tym wiedzę. Ale nie jest to oszustwem.

   Gdyby kupujemy np. Fantę na stacji benzynowej i płacimy 6 zł zamiast 3,90 nie nazywamy tego oszustwem (a przepłacamy kilkadziesiąt procent), kupując samochód typu SUV gdy potrzebowaliśmy auta na rajd terenowy i na pierwszej większej dziurze samochód nie daje rady -nie nazywamy tego oszustwem.

   Na produktach finansowych – przyznajmy – się nie znamy. I stąd nieracjonalne decyzje podjęte pod naciskiem sprzedawcy.

   Neguję działania pracowników oferujących produkt jako coś całkiem innego. Ale proszę nie przenosić procesu sprzedaży na poziom legalności istnienia produktów bankowych.

   proszę spojrzeć jako oprocentowanie rocznych lokat oferuje np. PKO BP. 2,80% w skali roku. Czy to oznacza, że lokaty są oszustwem? Nie – tylko bank, jak to często bywa, wykorzystuje brak rozeznania, brak wiedzy wśród inwestorów – to że inne banki oferują często 2x wyższe oprocentowanie. Cóż. Zapewniam, że okienku bankowym PKO BP lokata będzie zachwalana jako najlepsza na rynku.

   Zakres konferencji został wyraźnie przedstawiony – dziś umieszczę dokładniejsze wyjaśnienie poszczególnych punktów. Tej wiedzy nie przekazuje się inwestorom – i stąd potem problemy z inwestowaniem w coś czego nie rozumiemy. I uzasadnione moralnie, często przykre doświadczenia i pretensje – ale niestety od strony formalno-prawnej nieuzasadnione roszczenia. Wynikające niestety z niewiedzy – którą skrupulatnie wykorzystują instytucje finansowe.

 • Jak wycofać się z inwestycji bez większych strat../ wmanipulowano mnie /Założono mi lokatę na 10 lat..a zależało mi na krótkim terminie,, poinformowano, ze po kolejnych 4 miesiącach mogę wycofać pieniądze. A tu taki pasztet..:(

 • Nie będę mógł uczestniczyć ,dzisiaj w tej konferencji o godz 21.00 z uwagi na pracę,czy będzie z niej nagranie by obejrzeć w dogodnym czasie.

 • Tak Panie Remigiuszu ,nawinąć szaraczkom makaron na uszy i zrobić jeszcze gorzej niż doradca -dlaczego gorzej juz odpowiadam .Używa pan podstepów i technik sprzedazy nawet jeśli twierdzi pan inaczej . O produktach o których pan nie ma pojęcia pisze ,że są be a jzaprasza pan na dwu godzinną pogawędkę aby bajki poopowiadac ludziom którzy sie nie znają a ile owocu z tego pan zgarnie .NIEŹLE WYKOMBINOWANE -NIEŁADNIE OJ NIE
  No ale jak to powiadają KONKURENCJA NIE ŚPI TYLE ,ŻE JEST NIEZDROWA!!

  • Opinię pozostawiam czytelnikom i słuchaczom. Proszę dokładnie zapoznać się z dyskusjami w komentarzach – za każdym razem do znudzenia informuję, że produkty strukturyzowane to dobre produkty, o ile inwestor jest przekonany o tym w co zainwestował. Gdyby przy sprzedaży tych produktów podawano inwestorom pełną informację – nie byłoby potrzeby realizowania tego typu nagrań.

   Na spotkaniach online i w artykułach pokazuję fakty. Fakty, o których nie mówi się najczęściej w okienku sprzedaży. Jeżeli dysponuje Pan innymi wynikami struktur, niż te, które przedstawiam tutaj: https://blog.opiekuninwestora.pl/struktury-2011/ – zapraszam do podzielenia się nimi. Jeżeli ma Pan przekonanie, że inwestorzy, którzy naciągnęli się na ‚pół roku opłat likwidacyjnych’ (pisałem o tym tutaj: https://blog.opiekuninwestora.pl/kwartalny-profit-kwartalne-zyski/). Ja osobiście nie mam wątpliwości że osoby piszące dziesiątki komentarzy pod artykułami o KZ (czy też na wrobieni.org) mieli wiedzę w co inwestują.

   Gdyby sprzedawcy omawiali to co powinno być przy strukturach omówione: https://blog.opiekuninwestora.pl/czy-kwartalne-zyski-to-zly-produkt/ nie było by takich problemów. Jeżeli ma Pan zastrzeżenia do któregokolwiek punktu w tym artykule – podyskutujmy dlaczego w Pana ocenie inwestor / Klient banku nie powinien posiadać takiej informacji.

   W przypadku struktur krótkoterminowych – takich do 5 lat jakoś dyskusji nie ma. Dlaczego? Ponieważ krótkoterminowe struktury oferowane są w uczciwy sposób – tam inwestor ma dokładnie przekazaną wiedzę, że jest to rodzaj zakładu na wzrosty czy spadki waluty. I inwestor dokładnie rozumie założenia tego produktu, i jeżeli po 3 miesiącach/ roku/ 3 latach – zależnie od czasu trwania produktu zarobi 0% (Statystycznie bardzo często… tego akurat pewnie inwestorzy też świadomi nie są) nie ma do nikogo pretensji. Ale model oferowania tych produktów jest nieco inny niż w Getin / Open / Noble / TaxCare itp.

   Znam wielu doradców którzy mają podobny model działania – czyli kilka godzin poświęconych inwestorom na wybór produktu, nie tego ‚w promocji’ ale wybranego z całej oferty rynkowej. I produktów, w których można inwestycjami zarządzać – z moją pomocą i narzędzi opiekuna inwestora jest to całkiem proste. Trzeba tylko podjąć decyzję: inwestujemy (czyli mamy wpływ na to ile zarobimy) czy po prostu wpłacamy (i to czy zarobimy zależy od szczęścia).