Archiwum

Karty płatnicze – ankieta

Wracając pociągiem z Warszawy prowadziłem ciekawą dyskusję z przedstawicielką jednej z organizacji płatniczych w Polsce na temat zmian na rynku kart płatniczych w naszym kraju. Temat systemów płatności był jednym z elementów mojej pracy magisterskiej – więc i dyskusja była interesująca (i gorąca). Przybliżę krótko sprawę kart oraz problemu (?) opłat intercharge. Ale na początku – poproszę Cię o wypełnienie dwóch krótkich ankiet (razem kilkanaście pytań).

Ankieta na temat korzystania z kart płatniczych

Ja swoją kartę (a w zasadzie ‚swoje karty’) posiadam ponad 10 lat (co ciekawe ciągle w tym samym banku – ale za to na jakich warunkach!). A te warunki mogą się prawdopodobnie zmienić…

Mam w ręku wyniki badania przeprowadzonego przez Federację Konsumentów. Ciekaw jestem czy podobny wynik uzyskamy wśród czytelników bloga. Dla Ciebie to 5-7 minut, a pozwoli przygotować opracowanie porównawcze wyników ankiety. Możesz wypełnić obie części (zachęcam) albo wybiórczo – pierwszą lub drugą.

Ankieta: część pierwsza
Czyli podstawowe informacje o sposobi korzystania z kart płatniczych oraz wiedzy o dodatkowych kosztach, które wiążą się z używaniem karty.

Tu znajdziesz ankietę (8 pytań)

Ankieta: część druga
Kilka pytań dotyczących planowanych zmian na rynku kart płatniczych – a w zasadzie ich wpływu na sposób korzystania z kart płatniczych.

Tu znajdziesz ankietę (5 pytań)

Wyniki ankiety…

opublikuję po zebraniu pierwszych 100 odpowiedzi. Ostatnią z tego typu ankiet (dla uczestników moich szkoleń online) ponad 120 osób wypełniło w jeden dzień po wysłaniu informacji o ankiecie. Liczę, że także tym razem uzyskanie 100 odpowiedzi w tydzień/dwa nie będzie problemem.

Z góry dziękuję za Twój udział w badaniu.

Remigiusz Stanisławek

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz