Archiwum

Jak nakarmić świnkę – czyli skąd biorą się pieniądze na rachunku mSaver?

To rośnie jak Pan płaci… Faktycznie. W 2 tygodnie z około 20 operacji na rachunku mBanku na mSaver przeniosło się prawie 100 zł. W ten sposób na dodatkowe wydatki wakacyjne uzbieram do czerwca jakieś 1500 zł. Nie omieszkałem też sprawdzić czy środki z mSavera można w każdej chwili wypłacić.

Świnka zje wszystko – czyli jak budują się oszczędności?

Otwierając rachunek oszczędnościowy mSaver można wybrać kilka wariantów zasilania go w środki finansowe

1. Zaokrąglenia pojedynczych transakcji

Tu automatycznie realizowany jest przelew w kwocie będącej zaokrągleniem do pełnych dziesiątek. Czasem będzie to 9 zł, czasem 0,25 zł a dla transakcji w pełnych ’10-tkach’ system przeniesie na mSaver 5 zł. I tak ziarnko do ziarnka.

2. x% od każdej realizowanej transakcji

Możesz tutaj wybrać wartości od 1-15%. W ten sposób określony procent od każdej transakcji zostanie dodatkowo przelany na mSavera. Czyli realizując transakcji na 2000 zł w skali miesiąca na mSaverze pojawi się 200 zł jeżeli wybraliśmy opcję 10%.

3. Stała kwota po każdej transakcji

Możesz ustalić stałą kwotę w przedziale 3-10 zł, która po każdej transakcji trafi na mSaver.

4. Stała kwota co miesiąc

A także stałą kwotę w każdym miesiącu.

I ta opcja pozwala na szybkie zasilenie mSavera kwotą np. 10.000 zł, aby maksymalnie wykorzystać promocję 7% przez pół roku (lub 9% dla nowych Klientów).

Jak karmiłem świnkę. Czyli moje doświadczenia z mSaver

Po 2 tygodniach na rachunku mSaver zgromadziło się prawie 100 zł. To może być dobry test dla sceptyków oszczędzania.Jednak małymi kwotami często uda się uzbierać te 100 zł w miesiącu. To świetny test na to czy potrafisz oszczędzać!
Świnka lubi jeść. Nie pogardzi niczym:

 • od wypłat z bankomatu (okrągłe kwoty) skubnęła po 5 zł
 • z przelewu na 23,37 zł podjadła sobie 6,63 zł
 • i nie odpuściła 3 groszy od transakcji kartą na kwotę 9,97 zł w Castoramie!

Czyli działa. I świnka rośnie.

A co z płynnością? Czyli jak odchudzić świnkę

Żaden problem. Postanowiłem sprawdzić czy zapisy o ‚pełnym (24h na dobę) dostępie do środków na rachunku mSaver’ nie są tylko ‚chłytem’ marketingowym. Dlatego w środku weekendu, późnym wieczorem wykonałem przelew

Krok 1. definiowanie przelewu w mSaver I po kilku sekundach środki są już na głównym rachunku

Czyli to działa. Pełna dostępność środków. Natychmiastowy przelew. Żadnych opłat.

Podsumowanie: mSaver – sprawdź czy potrafisz oszczędzać

Odkładanie drobnych kwot daje jak widać pewne możliwości. Niewielkie kwoty w skali miesiąca mogą powoli budować kapitał.

A produkt zachowuje się tak jak w reklamie: duży plus

 • pozwala na automatyczne odkładanie drobnych kwot po wybranych transakcjach
 • umożliwia dopasowanie sposobów oszczędzania do indywidualnych potrzeb
 • zapewnia dostęp do środków 24 h na dobę
 • nie zobowiązuje do stałych wpłat
 • otwierany i prowadzony bez opłat
[stextbox id=”info”]Warto skorzystać. Rachunek mSaver założysz na tej stronie.[/stextbox]

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz

komentarze 2

 • Wydaje sie, ze „zapomnial” Pan napisac, ze tylko pierwsza wyplata w miesiacu i tylko na inne wewnetrzne konto w banku jest bezplatna. Kazda nastepna jest platna i to nawet 10zl! (przy przelewie na konto w innym banku).

  • Tak. Dziękuję za uszczegółowienie. Kolejne przelewy w miesiącu kosztują 5 zł. Natomiast od strony płynności – środki są natychmiast dostępne.

   Co do samej opłaty za przelewy – cóż. Z jednej strony nie można się dziwić – w końcu ma to być rozwiązanie zachęcające do oszczędzania – czyli w jakiś sposób mniej lub bardziej dotkliwie utrudniać swobodne wypłaty z rachunku mSaver.