Blog Gdzie inwestować?

Na początek 2018 roku – cykl szkoleń internetowych. Jak inwestować w… (ViennaLife d. Skandia, Generali, Axa, Aegon, d.Nordea, mBank, BossaFund, Starfunds…)

Początek nowego roku to świetny moment aby zrobić przegląd posiadanych inwestycji. Szczególnie tych opartych o fundusze (którymi warto zarządzać – do tego są w końcu stworzone).

Z ponad 250 szkoleń stacjonarnych które prowadziłem oraz tysięcy rozmów z inwestorami widzę, że wiedza (merytoryczna) o produktach opartych o fundusze w Polsce nie jest duża.

Dlatego poprowadzę cykl szkoleń na żywo (online)

Będą to szkolenia na temat najpopularniejszych produktów inwestycyjnych.

 • O jakich produktach: Ty zdecydujesz (w ankiecie)
 • Jakie dodatkowe tematy poruszyć: Ty zdecydujesz (w ankiecie)

Sam prywatnie inwestuję w wielu z nich,  będziesz mieć informacje praktyczne z pierwszej ręki.

Szkolenia poprowadzę już na początku lutego!


Napisz co chciał(a)byś się dowiedzieć!

Wypełnij krótką ankietę. Oprócz kilku podstawowych pytań możesz zadać własne dodatkowe pytania. Odpowiem na nie w trakcie szkoleń. I zdecydować w jakiej kolejności poprowadzę szkolenia i o jakich produktach mam opowiedzieć!

Wypełnij ankietę! a potem nie zapomnij zapisać się na listę informacyjną

Po zapisie na listę otrzymasz linki do szkoleń z inwestowania (tych najbliższych, ale i tych w przyszłości).


Czego dowiesz się z tych szkoleń?

Udostępnię wiele informacji:

 • koszty – gdzie są, co oznaczają w praktyce, jak ich uniknąć, i za które koszty warto płacić (a za które nie)
 • w przypadku polis inwestycyjnych – sprawdzisz czy na pewno jest tu drożej niż np. w mBanku?
 • w platformach typu mBank – czy na pewno warto trzymać się parasoli funduszy jednego TFI?
 • w których funduszach jest ryzyko walutowe a w których tego ryzyka brak
 • jak wykorzystać ryzyko walutowe aby stało się korzyścią walutową
 • omówienie ciekawostek na przykładzie kilku funduszy z danej platform inwestowania
 • czasy konwersji – czy w Twoim produkcie jest konwersja szybka czy konwersja powolna. I co to oznacza dla Ciebie jako inwestora?

Po prostu poznasz lepiej Twój produkt i możliwości inwestycyjne z nim związane!

Odpowiem też na Twoje dodatkowe pytania.

O wielu rzeczach możesz nie wiedzieć

Dlaczego?

 • sprzedawcy produktów inwestycyjnych najczęściej mówili inwestorom ‚to co wielu klientów chciało usłyszeć’ – czyli że nic nie trzeba robić a będą zyski
 • mało kto informował, że funduszami trzeba samodzielnie zarządzać – dotyczy to także platform typu mBank / BossaFund
 • platformy inwestycyjne prześcigają się w udowadnianiu że najlepiej wpłacić i zapomnieć (to chce usłyszeć 90% inwestorów, a o te 10% innych mało kto chce zadbać)
 • gdyby inwestorom tłumaczono, że inwestycje wymagają samodzielnego zarządzania wielu by nie zainwestowało
 • dziś w przypadku niektórych produktów różnego rodzaju ‚firmy odszkodowawcze’ będą przekonywać, że produkt inwestycyjny trzeba ‚zerwać’ (w końcu na tym zarabiają, więc przez gardło nie przejdzie tym firmom rzetelna informacja o produktach…)
 • wielu ‚pseudo-doradców’ bez żadnego skrupułu będzie zachęcać do zerwania produktu i zmiany ‚na nowy, lepszy’ nawet w przypadku gdy to będzie ze szkodą dla inwestora
 • wiedza o inwestowaniu w fundusze opowiadana jest przez twórców produktów (którzy muszą zachęcić do zakupu produktu, więc nie mogą informować, że inwestowanie wymaga jednak podstawowej wiedzy i zaangażowania)
 • wiedza o inwestowaniu w fundusze udostępniana jest przez TFI (które nie mogą zachęcać do aktywnego inwestowania bo byłoby ryzyko, że inwestor po wypłacie z funduszu przeniesie pieniądze do funduszu innego TFI…)
 • wiedza o inwestowaniu w fundusze opowiadana jest przez sprzedawców produktów inwestycyjnych – niestety większość (co widać po opiniach inwestorów) nie informowała/nie informuje czym dokładnie jest produkt i w jaki sposób działa i jak z niego korzystać

Przykłady można mnożyć.

Ja proponuję Tobie dostęp do konkretnej opartej o fakty i liczby wiedzę. Poznaj swój produkt i zacznij działać jak inwestor!

Fundusze inwestycyjne to nie giełda. Tu wystarczy naprawdę niewiele czasu, podstawowa wiedza i małe doświadczenie.

Harmonogram szkoleń

Będę ustalał na bieżąco. Będzie to raczej ‚maraton’ szkoleniowy w trakcie kilku dni. Godziny wieczorne (między 18 a 22).

W pierwszej kolejności będą to szkolenia na temat produktów:

 • Generali, Axa, Vienna Life (dawniej Skandia), mBank, BossaFund oraz StarFunds (w tych produktach inwestuje większość abonentów korzystających z portalu Opiekun Inwestora)
 • Inne produkty – jeżeli w ankiecie będzie duże zainteresowanie.

Czy spotkania będą nagrane?

Warto pojawiać się na szkoleniach online. Spotkania będą nagrane. W całości będą udostępnione dla korzystających z płatnych abonamentów Opiekuna Inwestora oraz w jednym z nowych portali, które wkrótce uruchomię.

Interesują Cię te i podobne szkolenia?

Jeżeli tak – to zapisz się na listę informacyjną na tej stronie.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz