Rodzinne Finanse

Panie Remigiuszu – a Pan gdzie inwestuje?

To jedno z pytań, które pojawiają się w rozmowach z inwestorami.

Moja odpowiedź od zawsze jest taka sama:

wszystkie moje oszczędności na rynku kapitałowym inwestuję w produkty z mojej oferty. A moją teczkę inwestycji (kwota 7 cyfrowa) można przejrzeć u mnie w biurze w Poznaniu.

Nie mam nic do ukrycia.

Inwestuję w produkty, które znam. I nie są to minimalne zapisy. Czasem są to inwestycje 6 cyfrowe w pojedynczy produkt, a w produktach o charakterze emerytalnym systematycznym inwestuję około 100.000 zł rocznie. Plus odpowiedni poziom wydatków na ubezpieczenia na życiowe i inne rodzaje ubezpieczeń (co niezależnie od dochodów i zgromadzonego majątku doskonale zabezpiecza przyszłość mojej rodziny).

Oczywiście to, że ja w coś inwestuję nie powinno być żadnym kryterium doboru produktów do własnych inwestycji.

Pozwoli Ci jednak zrozumieć dlaczego możesz mieć pewność, że o tych inwestycjach wiem bardzo dużo i że faktycznie monitoruję je na bieżąco. W końcu tu chodzi także o moje prywatne oszczędności.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?