Archiwum

Chcę inwestować 200-300 zł miesięcznie. Jaki produkt wybrać? Darmowe szkolenie online (wtorek, 19.02).

W cyklu „szkoła inwestowania w fundusze” ważne szkolenie dla wszystkich chcących zacząć systematycznie pomnażać oszczędności. Zamiast ‚najlepszego produktu’ (taki nie istnieje) przedstawię porównanie różnych rozwiązań oraz dokładnie wytłumaczę na co zwracać uwagę przeglądając oferty produktów inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz kupić nowy, mały miejski samochód…

Nie dasz sobie sprzedać auta terenowego. A przed zakupem z pewnością odwiedzisz wiele salonów różnych marek. I nawet gdy wybór padnie np. na samochód marki A zapewne sprawdzisz czy inny salon tej samej marki nie będzie mieć lepszej oferty na to samo auto.

A gdy przychodzi do inwestowania?

Większość inwestorów wybiera pierwszy produkt, który podsunie pracownik w Banku. Nawet nie zadając sobie trudu porównania różnych produktów na rynku. A przecież, inwestując 300 zł miesięcznie w 15 lat zainwestujemy kwotę 54.000 zł – czyli podobnie jak wartość nowego, dobrze wyposażonego miejskiego samochodu.

Dlaczego dla tej samej kwoty w jednym przypadku (zakup samochodu) potrafimy poświęcić czas i dowiedzieć się więcej a przy inwestowaniu z góry zakładamy, że na porównanie produktów szkoda czasu? Ponieważ wydaje nam się, że porównanie produktów jest skomplikowane. A w rzeczywistości – jest bardzo proste.

Czy wiesz np. , że sama różnica w kosztach przy inwestycjach 200 zł miesięcznie może sięgać tysięcy złotych?

Gdzie inwestować 200-300 zł miesięcznie

Podczas 1,5 godzinnego szkolenia omówię:

 • kiedy wybrać produkty PSO, kiedy platformę mBanku
 • kiedy wybrać Polisę Inwestycyjną a kiedy tych produktów unikać
 • czym różni się systematyczne oszczędzanie w bezpłatnej platformie od polisy inwestycyjnej
 • co oznacza korzyść podatkowa (zobaczysz konkretne liczby) a co korzyści prawne
 • a może wybrać IKE lub IKZE
 • gdzie poszukiwać dodatkowych informacji (dla zainteresowanych)
 • na co zwrócić uwagę wybierając produkt inwestycyjny
 • co oznaczają poszczególne koszty w inwestowaniu i jak istotne są w doborze produktów
 • porównanie produktów dedykowanych dla średnio i długoterminowych inwestycji systematycznych
 • jak unikać wysokich opłat likwidacyjnych
 • i po co te opłaty zostały wprowadzone (nie – nie chodzi tylko o ‚dyscyplinę’)

Do usłyszenia we wtorek 19.02.2013

Remigiusz Stanisławek

W 2008 roku w wywiadzie ostrzegałem, że inwestycjami należy zarządzać. Kto posłuchał wtedy tych rad – wie, że miałem rację (są to zasady ponadczasowe). I wiedzą o tym jego pieniądze.

Informacje organizacyjne

Termin: wtorek, 19.02, godzina 21:00
Szkolenie kończymy: około 22:30 (po spotkaniu będzie czas na zadawanie pytań)
Rejestracja: poprzez podanie adresu e-mail na tej stronie.

Konferencja prowadzona jest przez Internet. To bardzo proste. Nie trzeba nic instalować. Wystarczy otworzyć stronę pokoju konferencyjnego (adres zostanie wysłany po rejestracji) oraz wpisać login  podając swoje Imię i Miasto np. Andrzej (Poznań) oraz hasło dostępu (które zostanie wysłane po rejestracji). Spotkanie ma formę prezentacji slajdów – z moim komentarzem. To także możliwość zadawania pytań, na które na bieżąco odpowiadam. Przykład  takiego szkolenia można obejrzeć na tej stronie.

Rejestracja

Aby uczestniczyć w szkoleniu należy zarejestrować się na stronie: edukacja.opiekuninwestora.pl
Na podany adres e-mail zostaną automatycznie wysłane informacje organizacyjne (takie jak adres internetowy szkolenia oraz hasło dostępu do pokoju szkoleniowego).

Twoje pytania?

Pytania można zadawać w trakcie konferencji. Ale – zapraszam do ich zadawania już teraz. Pytania zadane w komentarzach do poniedziałku uwzględnię na slajdach w prezentacji.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz