Archiwum

Czwartek, 9 X 2014 – moje wystąpienie na Gali Eurocash w Poznaniu

Kilka miesięcy temu miała swoją premierę gra planszowa EuroCash.

Jedno z haseł, które promuje grę to:

Kluczem do bogatego życia są wiedza i umiejętności finansowe. Wbrew powszechnym opiniom, pieniądze nie rozwiązują problemów finansowych. Ale edukacja finansowa ? tak.

Na co dzień nie zastanawiamy się jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa edukacja finansowa.To ona wyznacza nasz finansowy IQ, czyli zdolność do podejmowania trafnych i zyskownych decyzji. Mało kto potrafi stworzyć własne zestawienie finansowe, przeanalizować swoje aktywa i pasywa, rozumieć mechanizmy rynku finansowego oraz określić, w której grupie społeczno-ekonomicznej się znajduje. Problem w tym, że w szkołach nikt nas tego nie uczy. Również telewizja milczy na ten temat, oferując nam w zamian wachlarz kolorowych seriali. Jak zatem zdobyć edukację finansową przedstawioną w łatwy i zrozumiały sposób? Jest to możliwe z naszą grą EUROCASH. Mając wyższą inteligencję finansową, będziesz potrafił odróżnić dobre inwestycje od złych, dobre porady finansowe od złych, a także będziesz mógł zdecydować, które inwestycje są dla Ciebie odpowiednie. Zwiększając swoją finansową inteligencję, lepiej poradzisz sobie z finansowymi problemami i wyzwaniami, którym trzeba stawiać czoła każdego dnia.

Grę testowałem kilka miesięcy temu – od razu też ją zakupiłem. Moje wrażenia będzie jeszcze okazja opisać.

eurocash

W najbliższy czwartek będzie okazja aby poznać osobiście twórców gry, oraz wysłuchać kilku wykładów: Andrzej Fesnak (zapewne znany wielu czytelnikom ze swoich kultowych szkoleń z nieruchomości, które prowadził przez wiele lat), twórcy Gry Eurocash (Bartosz Wilczek i Magdalena Balcerzak), Paweł Nazaruk oraz Remigiusz Stanisławek 🙂

Termin: 9 X 2014
Miejsce: Poznań, hotel Mercure, Roosvelta 20
Czas: od 17:00 do 21:00

Spotkanie odbędzie się także w innych miastach! Szczegóły na stronie organizatora.

 

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz