Archiwum

Tylko w grudniu 2013. Fundusze To Nie Lokata – ostatnie edycje szkolenia w dotychczasowej formie

Po wrześniowej edycji otrzymaliśmy wiele pytań o możliwość powtórzenia szkolenia Fundusze To Nie Lokata w formie jednodniowej.

Ponieważ do wersji 2-3 dniowej nie zdążę się do tego czasu przygotować a ostatnia edycja ominęła np. Wrocław (stąd było najwięcej pytań) dlatego zdecydowałem się poprowadzić to szkolenie jeszcze 3-krotnie w dotychczasowej formie.

Grudzień 2013 – korzystasz na starych warunkach [highlight](oszczędzasz 800 zł)[/highlight]

Tylko w grudniu. I tylko w 3 miastach. To jedyne w Polsce szkolenie na którym nie oferuje się produktów inwestycyjnych.

Za nami ponad 220 edycji tego całodniowego szkolenia w latach 2009-2013.

Miejsca i terminy

W latach 2009 do 2012 prowadziłem ponad 200 szkoleń – to średnio 8 całodniowych szkoleń w miesiącu, w kilkunastu miastach w Polsce. Od roku 2012 szkolenia stacjonarne powtarzam jedynie kilka razy w ciągu roku. Edycja XII 2013 to ostatnie wydanie szkoleń w wersji 1-dniowej.

sobota:
9:00 – 19:00
1297 PLN
(zamawiam)
Możesz uczestniczyć w szkoleniu razem ze współmałżonkiem. Koszt 2 wejściówek to 1897 zł.
W tej sprawie proszę o kontakt e-mail: szkolenia@opiekuninwestora.pl.
Minimalna ilość uczestników: 10 osób *)
niedziela:
10:00 – 20:00
 1297 PLN
(zamawiam)
sobota:
9:00 – 19:00
 1297 PLN
(zamawiam)

*) W przypadku gdy na 4 dni robocze przed szkoleniem <strong>grupa nie zostanie potwierdzona</strong> szkolenie zostanie odwołane. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają: zwrot całości wpłaty oraz dodatkowo bezpłatnie: <strong>1)</strong> roczny dostęp do abonamentu Standard w portalu Opiekun Inwestora (wartość: 127 zł) <strong>2)</strong> nagranie szkolenia o funduszach obligacji w 2013 roku (wartość 67 zł) oraz <strong>3) </strong>kupon 500 zł na kolejne edycje szkolenia w wersji 2-dniowej. Ostatnie edycje szkolenia gromadziły każdorazowo 15-30 uczestników.</em>

*)Warunki rezygnacji:
Na 10 dni przed szkoleniem: nie ma możliwości rezygnacji
Na 15 dni przed szkoleniem: zwrot 80% opłaconej ceny szkolenia
Na 20 dni przed szkoleniem: zwrot 100% ceny szkolenia

Zmiany szkoleniowe w roku 2014

 • Obecne szkolenie zostanie podzielone na dwa szkolenia: Fundusze To Nie Lokata (2-dniowe) oraz Fundusze To Nie Gra (jednodniowe).
 • Szkolenia Fundusze To Nie Lokata będę prowadził nie częściej niż raz na kwartał. Każdorazowo w dwóch miastach. Naprzemian PoznańWarszawa, KrakówWrocław.
 • Szkolenie Fundusze To Nie Lokata będzie w formie 2-dniowego szkolenia warsztatowego.
 • Cena nowego szkolenia Fundusze To Nie Lokata to ok 2.000 zł
 • Dwa razy do roku poprowadzę szkolenie Fundusze To Nie Lokata w formie eksternistycznej – czyli 1-dniowego maratonu wiedzy. Koszt 2000 zł.

Sprawdź szczegółowe informacje o szkoleniu

Na stronie: www.funduszetonielokata.pl.

fntl-baner

Co otrzymujesz? Szkolenie wprowadzające i pomoc poszkoleniowa

W cenie szkolenia oprócz 9 godzin wykładów stacjonarnych otrzymasz:

 • udział we wstępnym, 1,5-godzinnym szkoleniu online w dniu 26.XI (wtorek) o godzinie 20:00. Na tym szkoleniu przedstawię podstawową wiedzę dotyczącą funduszy – głównie dla początkujących. Celem jest aby na szkoleniu stacjonarnym uczestnicy mieli wyrównany poziom podstawowej wiedzy, której nie będę na szkoleniu stacjonarnym powtarzał. Nagranie będzie także dostępne offline do odsłuchania przed szkoleniem stacjonarnym. Organizuję je znacznie wcześniej – aby można było na spokojnie zebrać pytania do tej części wykładu – odpowiem na nie na drugim spotkaniu online
 • udział w kolejnym godzinnym szkoleniu online w dniu 03.XII (wtorek) o godzinie 20:00. To kolejne niezbędne informacje podstawowe oraz odpowiedzi na pytania przesłane przez uczestników w zakresie podstaw rynku funduszy. To nagranie także będzie dostępne do odsłuchania przed szkoleniem stacjonarnym.
 • udział w dwóch sesjach Pytania i Odpowiedzi, które zorganizuję w ciągu 60 dni po szkoleniu. Szkolenie stacjonarne ma bardzo intensywny charakter i zawsze pojawiają się dodatkowe pytania. Te dwa szkolenia pozwolą uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące materiału szkoleniowego.

Jak zapisać się na szkolenie?

1. Klikając w nazwę miasta lub link (zamawiam) podane w sekcji Miejsca i Terminy. Płatność można wtedy zrealizować przelewem elektronicznym, w tym kartą płatniczą.

2. Udział w szkoleniu można opłacić zwykłym przelewem bankowym. W tej sprawie prosimy o przesłanie e-mail na szkolenia@opiekuninwestora.pl

Wystawiamy faktury VAT – aby otrzymać fakturę należy w ciągu 7 dni od dokonania płatności przesłać dane do wystawienia faktury na adres rozliczenia@opiekuninwestora.pl

Jedyne takie szkolenie…

[box type=”info” ]Fundusze To Nie Lokata to jedyne w Polsce szkolenie z inwestowania w fundusze, na którym nie sprzedaje się produktów inwestycyjnych.[/box]

A to oznacza, że zamiast bajek sprzedażowych otrzymasz praktyczną wiedzę o tym jak podejmować decyzje inwestycyjne i jak zarządzać funduszami aby zarabiać zamiast liczyć na szczęście. Trzeba to powiedzieć wprost: w inwestowaniu zawsze sprawdza się jedna zasada: każda dodatkowa wiedza oznacza możliwość uzyskania większych zysków przy mniejszym ryzyku. Jeżeli poważnie myślisz o pomnażaniu własnych oszczędności – Fundusze To Nie Lokata są tym czego potrzebujesz.

Wiele szkoleń z inwestowania w fundusze sprowadza się do przedstawienia ‚idealnej, w pełni automatycznej strategii inwestowania’, po których następuje prezentacja ‚najlepszego’ produktu inwestycyjnego. I przekonywanie, że nie trzeba wiele wiedzieć o funduszach, sposobie ich funkcjonowania czy też o różnych technikach inwestowania i monitorowania własnych inwestycji.

Można i tak – to bardzo wygodne podejście. A można inaczej – poniżej znajdziesz agendę szkolenia.

To także szkolenie dla całkiem początkujących

Aby świadomie inwestować nie trzeba być ekspertem. Nie trzeba być pasjonatem rynków finansowych. I nie trzeba pasjonować się matematyką (także tą finansową). Wystarczy rozumieć podstawowe zasady działania funduszy, reagowania na spadki i wzrosty oraz poznania i odpowiedniego zastosowania różnych strategii inwestowania.

Ze szkolenia ‚Fundusze To Nie Lokata’ z powodzeniem skorzystają zarówno początkujący jak i wszyscy, którzy nawet od dawna wykorzystują fundusze inwestycyjne do pomnażania oszczędności.

Szkolenie stacjonarne ma charakter praktyczny – i nie poruszam na nim podstaw rynku funduszy inwestycyjnych. W celu wyrównania poziomu wiedzy – aby na stacjonarnym spotkaniu nie powtarzać podstawowych informacji – zarejestrowani uczestnicy mogą uczestniczyć (lub obejrzeć nagranie) w dwóch ‚przedszkoleniowych’ spotkaniach online. Pierwsze w formie wykładu o podstawach rynku funduszy wraz z sesją pytań i odpowiedzi. Drugie – w formie wprowadzenia do szkolenia.

fundusze-to-nie-lokata-baner
 • Początkujący inwestorzy– tak! Aby inwestować nie trzeba być ekspertem. Nie trzeba lubić liczb. Nie trzeba pasjonować się rynkami finansowymi. Wystarczy przed szkoleniem zapoznać się z podstawowymi informacjami (listę lektur w formie zadania domowego otrzymasz po rejestracji na szkolenie). Początkującym wystarczy 3-6 godzin aby przygotować się do szkolenia.
 • Inwestujący na rynku funduszy wiele lat – poznają na szkoleniu wiele technik, które pomogą podejmować jeszcze lepsze decyzje inwestycyjne. Zdradzę też kilka (moich prywatnych), nigdy wcześniej nie omawianych na szkoleniach sposobów na poszukiwanie okazji inwestycyjnych znacznie wykraczających ponad narzędzia portalu Opiekun Inwestora.

 

Infolinia - zadzwoń w godzinach 9-15
[box type=”info” ]Wiedza, którą przekażę na tych dwóch spotkaniach online jest absolutnie wystarczająca aby w pełni skorzystać ze szkolenia stacjonarnego – także dla całkiem początkujących. W razie dodatkowych pytań dotyczących szkolenia – zapraszam do kontaktu (e-mail lub telefoniczny w godzinach 9:00-15:00)[/box]

Teraz albo w grudniu (z ceną prawie 2x wyższą)

Co otrzymasz w cenie szkolenia?

9 godzin wykładów i ćwiczeń – tylko praktyczna wiedza bez zbędnej teorii.
Z podstawową teorią zapoznasz się przed szkoleniem – lista lektur to kilka artykułów, i 2-3 nagrania wideo.
dwa szkolenia wprowadzające online dla początkujących przed szkoleniem stacjonarnym
otrzymasz niezbędną podstawową wiedzę dla początkujących – aby móc jak najpełniej uczestniczyć w szkoleniu stacjonarnym. Także możliwość zadawania pytań.
dwa szkolenia podsumowujące online w ramach opieki poszkoleniowej.
Na stacjonarnym szkoleniu otrzymasz dużą dawkę uporządkowanej wiedzya na dodatkowych szkoleniach online omówimy ponownie te tematy, które po szkoleniu uznasz, że warto powtórzyć / rozwinąć / ponownie wyjaśnić.
7 różnych technik i strategii inwestowania – na czasy hossy, bessy i w czasie trendu bocznego (w tym na rynkach zagranicznych)
Zasady łączenia ich ze sobą i budowy własnego systemu inwestycyjnego. Zasady korzystania z różnych strategii przy inwestycjach systematycznych, jednorazowych i niesystematycznych
Strategia to tylko początek – ważnym jest to który fundusz wybrać!
Poznasz moje prywatne techniki poszukiwania okazji inwestycyjnych i zaawansowane metody łączenia listy okazji, ocen funduszy, analizy wykresów i wiedzy o specyfice funduszy.
Jak działa fundusz inwestycyjny – czyli szczegółowa analiza poszczególnych grup funduszy
Czyli na co zwrócić uwagę i kiedy wybierać fundusze poszczególnych kategorii. Fundusze akcji, akcji małych spółek, fundusze sektorowe, surowcowe, indeksowe, z hedgingiem walutowym, akcji jednego rynku, regionalne, globalne itd.
Narzędzia Opiekuna Inwestora – jak wykorzystać ukryte możliwości
Czyli jak wykorzystać (czasem w zaskakujący sposób) poszczególne powiadomienia i inne narzędzia portalu
Co ‚siedzi’ w środku funduszu i jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce
To jeden z najważniejszych elementów odpowiadających za skuteczny dobór funduszy.
Dodatkowa godzina dla zainteresowanych
Szkolenie oficjalnie kończymy o godzinie 19:00 lub 20:00. Ale przez kolejną godzinę jestem do Państwa dyspozycji odpowiadając na dodatkowe pytania, także te wykraczające poza zakres szkolenia.

I przede wszystkim świadomość dobrze zainwestowanych pieniędzy.

Cena szkolenia obejmuje przerwy kawowe. Nie zawiera ceny obiadu – można skorzystać z hotelowej restauracji w czasie 75 minutowej przerwy obiadowej.

Szkolenie dotyczy inwestowania na rynku funduszy inwestycyjnych

Wiedzę wykorzystasz inwestując na platformach: mBanku, MultiBanku, BossaFund oraz w każdej polisie inwestycyjnej (w tym Better Future).

W jakich produktach skorzystasz?

Inwestowanie może wydawać się skomplikowane. Zapewniam: tylko wydaje się…

[stextbox id=”info”]Fundusze to nie giełda. Nie trzeba stawać się ekspertem i poświęcać wiele godzin tygodniowo na zarządzanie inwestycją! Inwestowanie może być naprawdę proste – gdy tylko masz podstawową wiedzę aby wiedzieć jak optymalnie wykorzystać narzędzia wspomagające inwestowanie.[/stextbox]

Szkolenia (nie tylko z inwestowania) prowadzę od 1998 roku. Zapewniam, że o rzeczach pozornie trudnych da się mówić w sposób prosty i zrozumiały. Nie bez przyczyny wielu uczestników moich szkoleń podsumowało je: sprowadziłeś inwestowanie pod strzechy, czy też odmitologizowałeś rynek inwestowania w fundusze.

Więcej opinii uczestników znajdziesz na tej stronie.

To była czarna noc. W Królestwie Króla Inwestura wszyscy mieszkańcy…

Kto powiedział, że szkolenie z finansów musi być nudne?  Na szkoleniu zagramy w kości, prostym eksperymentem udowodnię, która płeć ma lepsze predyspozycje do inwestowania, a w trakcie prześledzimy przygody rycerza Sprytula i cieśli Konkretusa w królestwie Króla Inwestura.

Zaraz, przecież są na rynku 2 dniowe szkolenia za pół ceny (200-400 zł)!

Tak. Ale … zwróć uwagę, że są to typowe szkolenia sprzedażowe. A na takich trudno o przekazywanie szczegółowej wiedzy o funkcjonowaniu poszczególnych funduszy czy też pokazanie, dlaczego warto funduszami zarządzać.Jeżeli już mówi się o technikach inwestowania to najczęściej sprowadza się to do godzinnego wykładu na temat gotowej, najlepiej idealnej i bezbłędnej strategii inwestowania – unikając dodatkowej wiedzy i sprowadzając inwestowanie do działania ‚jak robot’ w oparciu o ‚sygnały’.Gotowe strategie to świetne rozwiązanie (omówimy ja także na szkoleniu) ale … prawdziwe inwestowanie to znacznie więcej niż gotowa strategia. Można po prostu zarabiać znacznie więcej, przy znacznie mniejszym ryzyku niż gotowa strategia. Ale do tego potrzebna jest dodatkowa wiedza. Podstawowa wiedza (fundusze to nie giełda).

Na moim szkoleniu nie zapewnię przerwy na relaks w SPA, nie będę zachęcał do sprzedaży produktów inwestycyjnych, nie zagwarantuję pobytu w 5 gwiazdkowym hotelu. Dostarczę samą praktyczną wiedzę bez unikania tematów trudnych. Możesz pytać o wszystko.

Pomnażanie oszczędności na rynku funduszy inwestycyjnych jest proste. Ale nie jest trywialne. Ty decydujesz czy od szkolenia oczekujesz odpoczynku czy intensywnej pracy. Zapewnię, że na szkoleniu otrzymasz wiele wiedzy. Ale też wiele materiałów dodatkowych pomagających uporządkować zdobytą wiedzę.

Szkolenia prowadzę osobiście (Remigiusz Stanisławek)

Trener inwestycyjny, inwestor.
Ukończyłem Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, jestem pasjonatem rynku funduszy inwestycyjnych i technik skutecznego inwestowania. W roku 2007 założyłem firmę Opiekun Inwestora. Już we wrześniu 2007 roku, gdy wszyscy zachęcali do zasady kup fundusze akcji na wiele lat i trzymaj… ostrzegałem w wywiadzie (dostępnym w Infor TV), że funduszami należy zarządzać, a inwestycji doglądać. Kto wtedy posłuchał tych rad – wie, że miałem rację. I wiedzą o tym jego pieniądze.

Od roku 2009 zorganizowałem ponad 200 szkoleń otwartych autorskiego produktu Fundusze To Nie Lokata oraz zamkniętych (Fundusze To Nie Gra) dla firm takich jak Axa, Aegon i dla dystrybutorów produktów Generali, Compensa, Nordea. Moje artykuły i wypowiedzi znajdziesz w Gazecie Wyborczej, Parkiecie, Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, Gazecie Ubezpieczeniowej w radio TokFM a czasem zobaczysz w TV. Na konferencjach branży funduszy inwestycyjnych często występuję z prelekcjami, czy też debatach jako reprezentant prywatnych inwestorów.

Jak szybko zwróci się inwestycja w szkolenie?

Możesz nadal inwestować tak jak dotychczas. Testować strategie na własnych oszczędnościach. A możesz całą tą wiedzę otrzymać podaną na tacy. I zastosować te techniki inwestowania już następnego dnia po szkoleniu. Jeżeli z zainwestowanej kwoty 10.000 zł zmniejszysz dwukrotnie chwilowe spadki o 5% zyskujesz już 1.000 zł. Jeżeli patrząc na bilans wpłat i wypłat Twoich inwestycji w porównaniu do aktualnej wartości widzisz niewielki zysk lub stratę to szkolenie pozwoli Ci odkryć które decyzje były tymi mniej udanymi. I zrozumieć dlaczego. Koszt szkolenia to dla uczestników najczęściej mniej niż 2-3 wpłaty miesięczne do produktów systematycznego oszczędzania…

Pytania i odpowiedzi

 • czy w przyszłości szkolenia będą organizowane w innych miastach?
  Nie. Szkolenia w kilkunastu miastach organizowałem w poprzednich latach. Na obecne edycje wybrałem te lokalizacje, do których można te 100-200 km dojechać.
 • jak opłacić udział w szkoleniu?
  Płatnościami internetowymi lub tradycyjnym przelewem. Zależnie od miejsca szkolenia może to być od razu cała kwota, lub opłata rezerwacyjna. Po dodatkowe informacje proszę pisać na pomoc@opiekuninwestora.pl
 • kto może uczestniczyć w szkoleniu wprowadzającym?
  Inwestorzy, którzy opłacili cenę szkolenia lub wnieśli opłatę rezerwacyjną.
 • co, gdy zamówię szkolenie po szkoleniu wprowadzającym online?
  Szkolenie wprowadzające będzie nagrywane – otrzymasz dostęp do tego nagrania (ale już bez możliwości zadawania pytań)
 • co zawierać będą szkolenia podsumowujące po szkoleniu stacjonarnym?
  odpowiedzi na pytania uczestników przesłane na mój e-mail po szkoleniu, podsumowanie najciekawszych elementów szkolenia
 • dodatkowe szkolenie podsumowujące – co gdy nie będę mogła uczestniczyć?
  To szkolenie także będzie nagrywane.
 • czy w ramach udziału w szkoleniu jest jakaś zniżka na abonament?
  Tak. Oferta będzie przedstawiona w trakcie szkolenia stacjonarnego.
 • czy są przewidziane dodatkowe zniżki na udział w szkoleniu?
  Tak. Zamawiając szkolenie dla czterech osób – piąty inwestor korzysta ze szkolenia bezpłatnie.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz