Archiwum

Fundusze Superfund – przywrócenie notowań (i dzisiejsze szkolenie Superfund)

Po miesięcznej przerwie fundusze Superfund wznowiły wyceny. Niestety – zrealizował się czarny scenariusz i po wznowieniu wycen funduszu Superfund SICAV (o problemach z tym związanych pisałem miesiąc temu) wyniki większości funduszy tej firmy tracą kilkanaście procent. Nie inaczej wygląda sytuacja z funduszem Superfund Trend BIS Powiązany, dostępnym w popularnych produktach inwestycyjnych – tu strata wyniosła 13,3%.

Wynik za ostatnie 5 lat tego funduszu wygląda następująco (pełny rysunek po kliknięciu):

Dzisiejsze szkolenie Superfund

Ciekawe czy na dzisiejszym spotkaniu online organizowanym przez Superfund ten temat będzie poruszony. A tytuł dzisiejszych warsztatów Superfund to Zalety i wady regularnego inwestowania.

Więcej informacji podałem kilka tygodni temu tutaj.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz

1 komentarz

  • Aktualizacja: 24.02.2012 Zwrot pierwszej transzy środków z MF GLOBAL
    —————-
    Do luksemburskiego funduszu Superfund SICAV wpłynęła pierwsza transza środków pieniężnych z MF Global. Powiernik MF Global w USA poinformował, że na chwilę obecną ? w zależności od funduszu ? zostało uwolnionych między 12 a 39 proc. środków.
    W chwili obecnej Superfund TFI oczekuje na decyzję Rady Dyrektorów funduszu luksemburskiego w sprawie przekazania środków inwestorom, w tym funduszom zarządzanym przez Superfund TFI. Kiedy tylko fundusze Superfund w Polsce będą mogły dysponować odzyskanymi środkami rozpocznie się proces zwracania ich inwestorom, którzy posiadali jednostki uczestnictwa subfunduszy: Superfund A, Superfund B, Superfund C, Superfund GoldFuture oraz funduszy Superfund Trend Plus Powiązany FIO i Superfund Trend Bis Powiązany FIO.