Szkolenia

Fundusze polskich obligacji skarbowych w 2013 roku. Szkolenie online (16 kwietnia).

Rok 2012 przyniósł inwestorom wysokie zyski z funduszy obligacji skarbowych. Przy spadającym oprocentowaniu lokat wielu inwestorów zaczyna inwestować w polskie fundusze obligacji skarbowych. Skarbowych a nie korporacyjnych (te przecież nie miały udanego roku). Czego można się spodziewać w roku 2013?

Płatne szkolenie online (z dostępem do nagrania offline)

Na rynku funduszy obligacji często to co wydaje się oczywiste (w potocznym postrzeganiu tych funduszy) w praktyce działa zupełnie inaczej. Inwestowanie w fundusze wymaga wiedzy o specyfice działania każdego rodzaju funduszy. Znając te dodatkowe zależności wynik inwestycji nie zależy od szczęścia, ale od świadomych decyzji.Nawet inwestując w fundusze niskiego ryzyka potrzebna jest (podstawowa) wiedza i aktywne zarządzanie inwestycją. Przez aktywne rozumiem zaledwie kilka zmian między funduszami w skali roku.
Koszt szkolenia: 67 zł.
Tu złożysz zamówienie.

Czy warto?

Jeżeli w funduszach inwestujesz 10.000 zł i dzięki wiedzy ze szkolenia Twój zysk wzrośnie o 0,7% (mniej niż 1%) to już wtedy zwraca się Twoja inwestycja w to szkolenie. Decyzja należy do Ciebie.

W roku 2007 (we wrześniu) ostrzegałem, że funduszami trzeba zarządzać, w czerwcu ub. roku w darmowym (!) szkoleniu informowałem jak należy postąpić z funduszami Idea Premium i UniWIBID. Kto wtedy posłuchał tych szkoleń – wie, że miałem rację. I wiedzą o tym jego pieniądze.

Tematy poruszane na szkoleniu

Na szkoleniu omówię poniższe tematy.

 • Co nas czeka w roku 2013 na rynku funduszy obligacji skarbowych?
 • Czy po chwilowych spadkach z początku roku fundusze obligacji ‚odbiją się’?
 • Co się stanie w przypadku dalszego cięcia (lub wzrostu) stóp procentowych?
 • Na które fundusze obligacji warto zwrócić uwagę?
 • Których raczej unikać?
 • I jak zarządzać (tak, tak, nawet w grupie funduszy niskiego ryzyka potrzebne jest zarządzanie) aby móc zarabiać zamiast liczyć na szczęście.
 • Jak ocenić potencjał zysków funduszy obligacji (i gdzie szukać dodatkowych informacji)
 • Jak monitorować i analizować jakość poszczególnych funduszy z tej kategorii.

Szkolenie to sama praktyczna wiedza, gotowa do zastosowania następnego dnia po szkoleniu. A każda teza poparta wyjaśnieniami (tłumaczącymi dlaczego w taki a nie inny sposób zachowują się fundusze inwestycyjne).

Uwaga: szkolenie nie dotyczy funduszy obligacji zagranicznych.

Informacje organizacyjne

Szkolenie zaczynamy 16 kwietnia (wtorek) o godzinie 21:00. Czas szkolenia wraz z sesją pytań i odpowiedzi to 1,5 godziny.

W ciągu 2 dni po szkoleniu udostępnimy materiał ze szkolenia. Będzie dostępny dla uczestników szkolenia przez 10 dni do obejrzenia w wersji offline.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz

komentarze 2

 • Witam,

  Czy planujecie może Państwo również szkolenia jak z głową inwestować w obligacje korporacyjne? Bardzo chętnie bym się dowiedział jak wyglądają tutaj fundamentalne zasady inwestowania.