Archiwum

Fund Forum 2013 już 12 marca!

To bezdyskusyjnie największy event w branży funduszy inwestycyjnych. Już po raz trzeci Analizy.pl zbiorą kilkuset uczestników związanych z rynkiem funduszy w jednym miejscu. Wrażenia z tego wydarzenia przedstawię na gorąco na internetowym spotkaniu już 14.03.

III Fund Forum, Warszawa, 12 marca

III Fund Forum to doskonała okazja aby zatrzymać się, spojrzeć na rynek oczami ekspertów i uruchomić działania zmieniające rzeczywistość dla nas i naszych klientów.

Konferencja jest najważniejszym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem dla doradców finansowych oraz osób zajmujących się dystrybucją produktów inwestycyjnych. Na konferencji poruszane są: analizy wybranych zagadnień rynku finansowego, podsumowania i prognozy na przyszłość, relacje z różnych perspektyw i z różnych dziedzin rynku.

Co przygotowali w tym roku organizatorzy?

Jednym z ważniejszych bieżących problemów jest sytuacja na rynku stóp procentowych. To rytm oczekiwań odnośnie podwyżek lub obniżek stóp zmienia rentowność instrumentów dłużnych, ale również perspektywy inwestycyjne dla wielu klas aktywów. Z tego też powodu konferencję rozpocznie wykład „Jak inwestować w środowisku niskich stóp procentowych??, który poprowadzi Konrad Łapiński – twórca pierwszego w Polsce funduszu utworzonego z inicjatywy zarządzającego, i w naszej ocenie, jeden z najlepszych polskich zarządzających. W tematykę spadających stóp procentowych doskonale wpisuje się również wystąpienie Piotra Nowaka, zarządzającego funduszami dłużnymi w PKO TFI który, na naszych oczach będzie szukał zysków na rynku obligacjiw Polsce i poza nią.Obecność na Fund Forum Wojciecha Białka staje się już tradycją. Główny analityk CDM Pekao, jak mało kto potrafi wprost odpowiedzieć na trudne pytania. Tym razem Wojciech Białek specjalnie na potrzeby Fund Forum zajmie się rynkiem towarów i pokaże „Jak nie przespać hossy na surowcach”.Podczas panelu dyskusyjnego spróbujemy również odpowiedzieć na pytanie: Czy Polska jest atrakcyjnym kierunkiem inwestycyjnym? W trosce o możliwie szeroki punkt widzenia o odpowiedź poprosimy nie tylko polskich, ale i zagranicznych ekspertów. Państwa i naszymi gośćmi będą Azad Zangana ze Schroders i Peter Bodis z Pioneer IM oraz Piotr Osiecki z Altus TFI i Michał Zimpel z BZ WBK TFI.Poza dyskusją nad kondycją polskiej gospodarki, czeka nas również wykład o poszukiwaniu dodatnich stóp zwrotu. Aneta Wynimko-Lafleur z Fidelity na przykładzie spółek Burberry i Tesco, pokaże czym jest alfa – czyli dodatkowa stopa zwrotu w portfelu akcji. W czasie III Fund Forum czeka nas również prawdziwy Pojedynek gigantów. W starciu naprzeciwko siebie staną Andrzej Lis z Noble Funds TFI oraz Ryszard Rusak z Union Investment TFI Obaj Panowie pokażą własny warsztat inwestycyjny oraz źródła uzyskiwania dobrych wyników. To tym cenniejsze doświadczenie, że w obu przypadkach mamy do czynienia z funduszami uzyskującymi od ponad 3 lat wysokie oceny w Ratingu Analiz Online.

Inwestycyjny Polaków obraz własny przedstawi Marcin Duma, prezes Instytutu Badania Opinii „Homo Homini”, który prezentując nasze podejście do oszczędzania, zastanowi się dlaczego wolimy nowy telewizor, a nie godną emeryturę?

Podobnie jak w poprzednich edycjach, gdy przybliżaliśmy Państwu perspektywy inwestowania w Chinach i Rosji, również i tym razem dotkniemy tematu atrakcyjności inwestycyjnej innego regionu. Tym razem udało nam się zaprosić eksperta świetnie znającego rynek Ameryki Łacińskiej. Wykład pt. „Samba w Rio – czy dołek jest już za nami?” poprowadzi Consuelo Blanco z Santander AM.

O tym czy strategia oparta na inwestowaniu środków w nowo uruchomiane fundusze może być opłacalna, opowie Michał Duniec z Analiz Online, który podczas wykładu będzie odkrywał zalety inwestycji w nowe fundusze. Temat jest gorący, ponieważ na rynku pojawiło się ostatnio sporo nowych produktów, zarządzanych przez znanych zarządzających.Prawdziwą wisienką na torcie będzie pierwszy na naszym rynku wykład dotyczący praktycznego aspektu funkcjonowania KIID, czyli dokumentów mających zastąpić skrócone prospekty informacyjne. Jak wykorzystać tę rewolucyjną zmianę w pracy doradcy, opowie Anna Depko z Analiz Online, podczas prezentacji KIID – klucz, który otwiera wiele zamków.

Zapowiada się jak zwykle ciekawie

Wrażenia, podsumowanie konferencji omówię w cyklicznym comiesięcznym spotkaniu na temat działalności portalu Opiekun Inwestora. Z uwagi na Fund Forum zmieniamy termin cyklicznego szkolenia online z 12.03 na 14.03.

Informacje organizacyjne

Termin: 14.03.2013, godzina 19:00
Szkolenie kończymy: godzina 20:45
Miejsce:
http://www.opiekuninwestora.pl/skocz/webinar
Dane do logowania – użytkownik: Imię (miasto), np. Andrzej (Poznań)
Dane do logowania – hasło: nie jest wymagane. Pole hasło zostaw puste.

UWAGA. Logowanie możliwe będzie od godziny 18:45. Wcześniej nie będzie możliwe!

Konferencja prowadzona jest przez Internet. To bardzo proste. Nie trzeba nic instalować. Wystarczy otworzyć stronę pokoju konferencyjnego: http://www.opiekuninwestora.pl/skocz/webinar

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz