Rodzinne Finanse

Poznaj Elitarne Produkty Inwestycyjne

Czym są Elitane Produkty Inwestycyjne?

W mojej ofercie znajdziesz Elitarne Produkty Inwestycyjne – często takie, które nie są dostępne w bankach. Dlaczego? Ponieważ bank z zasady swojego działania musi oferować produkty masowe.

Ja z kolei czasem dystrybuuję rozwiązania, które są przeznaczone dla wąskiej grupy inwestorów. Najczęściej będą to inwestycje oparte o biznesy – a nie inwestycje na rynkach kapitałowych (np. w akcje).

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jak trudno zbudować bardzo dochodowe biznesy na bardzo dużą skalę. Szczególnie gdy mówimy o okazjach inwestycyjnych – które z natury są trudno skalowalne.

Większość to inwestycje działające na małą skalę

Dlatego w mojej ocenie najciekawsze inwestycje dostępne są tam, gdzie w grę nie wchodzą setki milionów złotych, a kilka do kilkudziesięciu milionów.

Weźmy na przykład fundusz inwestujący na rynku wierzytelności obsługiwanych.

Fundusz generujący stabilne 7-9% rocznie. Stabilność wyników związana jest wprost z modelem realizowanego biznesu i odpowiedniej selekcji firm pożyczkowych z którymi współpracuje fundusz. Tu nie da się zainwestować stu milionów złotych.Dlatego fundusz rzadko przyjmuje inwestorów, i zdarza się, że w danej emisji może zainwestować mniej niż 10 osób. Taki fundusz nie będzie też oferowany w bankach.

Zarządzający nie ma potrzeby pozyskania 100 milionów w miesiąc, których nie mógłby zainwestować – kwota nieinwestowana obniża bieżące zyski funduszu.

Dlatego zarządzający woli inwestować mniejsze kwoty ale w sposób dający doskonały i stabilny wynik dla inwestorów, a także zysk dla funduszu z tytułu opłat za zarządzanie.

Jeden z takich funduszy w ciągu 2 lat zebrał od inwestorów mniej niż 15 milionów złotych.

Inny przykład to bezpośrednie inwestycje w biznesy działające na niewielką skalę. Zdarzało mi się promować inwestycje, które do realizacji biznesu potrzebowały np. jedynie kilka milionów złotych. I były to inwestycje dostępne w kilku firmach w Polsce.

Dam Ci kolejny przykład produktu o bardzo ograniczonej dostępności.

Jest nim fundusz inwestycyjny, dający inwestorom pisemną gwarancję określonego minimalnego zysku. Jest to doskonale zabezpieczona inwestycja biznesowa. Niestety taka okazja zdarza się raz na ponad 6 miesięcy. To rodzaj inwestycji, w której celem funduszu jest jak największe bezpieczeństwo biznesowe – stąd tak rzadkie i niewielkie emisje.

Pomaga mi pełna niezależność

Mogę oferować tego typu inwestycje, ponieważ nie jestem zależny od żadnej instytucji finansowej. Współpracuję z wieloma dostawcami rozwiązań inwestycyjnych. Przy oferowaniu produktów inwestycyjnych nie mam żadnych zapisów o zakazie konkurencji ani o planach sprzedażowych.

To ja wybieram produkty do oferty – w przeciwieństwie do pracowników banków, którzy muszą oferować to co nakazało kierownictwo. Niezależność i pełna swoboda działalności na tym rynku to efekt wielu lat budowania marki, nazwiska i zaufania wśród inwestorów.

Działając dekadę pod swoim własnym nazwiskiem w ograniczonej grupie inwestorów, nie mogę zaoferować Klientom produktu słabego, ale z dobrą dla mnie prowizją.

Obnażając przez lata wady i ukrywane sekrety konkretnych produktów finansowych zbudowałem sobie grupę „fanów”, którzy tylko czekają na moje potknięcie.

Z tego względu jestem wyjątkowo ostrożny dobierając produkty dla Klientów. Aby mieć dostęp do tego typu inwestycji, dołącz do grupy moich Klientów.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?