Archiwum

Witaj w Court Of The Table MDRT

W ten sposób powitał mnie kilka tygodni temu poranny e-mail z USA. Dołączyłem jako pierwszy w tym roku z Poznania do grupy 74 doradców finansowych z Polski (37.000 ze świata), którzy otrzymali tytuł MDRT. Jednocześnie dołączam do prestiżowej grupy kilku doradców z Polski (i 5.037 ze świata), którzy dołączyli w tym roku do grupy Court Of The Table.

The Premier Association of Financial Professionals

To szersze rozwinięcie podstawowego skrótu MDRT. MDRT (znane też jako Million Dollar Round Table) to forum wymiany doświadczeń, wiedzy oraz dostępu do materiałów edukacyjnych, wiedzy oraz kontaktów do specjalistów z branży finansowo-ubezpieczeniowej na całym świecie. To także 80 lat tradycji (MDRT powstało w 1927 roku) i budowania społeczności najlepszych pośredników finansowych/ubezpieczeniowych pracujących także nad standardami świadczenia usług na tym rynku oraz udostępniania możliwości do zdobywania dodatkowej wiedzy. Czyli ciągłego doskonalenia warsztatu doradcy.

Tytuł MDRT otrzymuje co roku kilkadziesiąt tysięcy przedstawicieli branży doradztwa ubezpieczeniowego/finansowego z całego świata. To mniej niż 0,5% wszystkich doradców finansowych świata.Dla mnie osobiście to duże wyróżnienie. Możliwość współpracy z przedstawicielami z różnych części świata – czyli dostępu do bieżącej sytuacji rynkowej jakże niezbędnej w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Dostęp do wiedzy – ale też i odpowiedzialność. Członkostwo w MDRT zobowiązuje.

Misja MDRT

Misją MDRT jest stworzenie organizacji członkowskiej będącej cenioną w środowisku międzynarodowym siecią najlepszych specjalistów i doradców w dziedzinie ubezpieczeń i inwestycji finansowych, którzy służąc swoim klientom osiągają wzorcowe wyniki i kierują się najsurowszymi  normami etycznymi, wysokim poziomem wiedzy oraz osiągają maksymalną osobistą efektywność. Te prace realizuje m.in. 37 stałych komisji.

Coroczny kongres oraz spotkania MDRT

Światowy kongres MDRT w tym roku odbędzie się w Filadelfii od 9-12 czerwca 2013. To 4 dni warsztatów, wykładów i szkoleń.Wiza już jest 🙂 Doświadczeniami z konferencji, ciekawostkami i praktycznymi informacjami nie tylko o tematyce funduszy – podzielę się po powrocie z USA.

A jeżeli także wybierasz się na światowy kongres 2013 – daj znać.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz