Blog

Doradcy finansowi – ostatnia szansa na certyfikację na starych zasadach!

Rynek doradztwa finansowego nie jest regulowany. Każdy może otworzyć biuro, firmę i mianować się doradcą finansowych. Deregulacja kwitnie – a my regulujemy. No, może nie my 🙂 My tylko wspieramy i pomagamy w szerzeniu wiedzy i dobrych praktyk, które promuje Europejska Federacja Doradców Finansowych, której przedstawicielem w Polsce jest EFFP Polska.

Współpracuję też (jako członek stowarzyszenia) z Europejską Akademią Planowania Finansowego. EAFP organizuje szkolenia certyfikujące dla Doradców Finansowych na trzech poziomach certyfikacji. Sam jestem po dwóch etapach certyfikacji (zostało jeszcze obronić pracę dyplomową) i mogę potwierdzić jakość prowadzonych szkoleń (szeroka tematyka dotycząca ubezpieczeń, inwestycji, podatków, planowania spadkowego, nieruchomości itp) oraz … trudność egzaminów. A te od 2015 roku będą  – zgodnie z wymogami EFFP Europe ? European Federation of Financial Professionals (Bad Homburg, Niemcy www.effp-online.de) – jeszcze trudniejsze.

Dlatego zachęcam Doradców Finansowych (a firmy pośrednictwa do skierowania swoich pracowników) do udziału w najbliższej edycji tych szkoleń.

Aby ułatwić decyzję o certyfikacji przygotowałem wyjątkową ofertę z mojej strony:

6-godzinna wersja szkolenia Fundusze To Nie Lokata – za jedyne … 100 zł!Każdy uczestnik (dowolnego poziomu szkoleń), który w zgłoszeniu poda Opiekun Inwestora lub Remigiusz Stanisławek jako polecających otrzyma ode mnie:

1) możliwość udziału w 6-godzinnym (tylko nieznacznie uproszczonym) szkoleniu Fundusze To Nie Lokata za 100 zł (Poznań, 10 stycznia 2015).

2) bezpłatny dostęp (do 1.4.2014) do narzędzi Opiekun Zysku i Opiekun Doradcy dla wspierania dowolnej liczby Klientów.

100 zł od uczestnika za szkolenie to koszt wynajęcia sali i cateringu. Standardowo takie szkolenie wyceniam dla firm na 1.500 zł za osobę netto. Realizuję je spontanicznie – nie otrzymuję prowizji za polecanie kursów EAFP – chodzi o szerzenie świadomości istnienia tych kursów – zarówno wśród Doradców Finansowych jak i Klientów, którzy będą coraz częściej weryfikować posiadane w branży umiejętności. A Ty i Twoja firma mogą w ten sposób skorzystać podwójnie!

 

Kurs I stopnia EFG?: European Financial Guide

Dwa weekendowe zjazdy plus egzamin.

Termin: 14-16.11.2014 oraz 5-7.12.2014
Lokalizacja: Warszawa
Cena: 2499 zł brutto/ osobę

Czyli tytuł EFG możesz uzyskać już na koniec tego roku! I oczywiście odliczyć VAT oraz koszty w tegorocznym rozliczeniu podatkowym! Plus – praktycznie za darmo moje szkolenie z inwestowania (większość tematyki z opisu na stronie www.funduszetonielokata.pl).

 

Kurs II stopnia EFC? European Financial Consultant

Dziewięć miesięcy, comiesięczne weekendowe zjazdy (3 dniowe – piątek/sobota/niedziela).

Termin rozpoczęcia: 7.11.2014
Czas trwania: listopad 2014- czerwiec 2015
Cena: 8 250 zł brutto/ osobę

 

Kurs III stopnia EFP? European Financial Planner – po raz pierwszy !

Po raz pierwszy organizowany jest kurs EFP. Oczywiście jestem zapisany 🙂 Oprócz kursu sporo czasu spędzamy na indywidualnych rozmowach. A uczestnicy to elita rzetelnego, opartego o wiedzę rynku doradztwa finansowego i ubezpieczeniowego w Polsce. Warto dołączyć.

Termin rozpoczęcia: 27.11.2014
Czas trwania: listopad 2014- czerwiec 2015
Cena: 9 900 zł brutto/ osobę

 

Zmiany w zasadach egzaminacyjnych (ostatnia szansa!)

Od roku 2015 zmienią się warunki egzaminacyjne, które reguluje Centrala EFFP Europa, Niemcy. Na szkoleniach i studiach, które rozpoczną się jeszcze w tym roku będą obowiązywać „stare” zasady.

Szkolenia i studia, które rozpoczną się w 2015 roku będą już zorganizowane z uwzględnieniem nowych zasad zaliczania egzaminów. Egzaminy będą po prostu trudniejsze.

Ja mogę tylko potwierdzić, że zasady egzaminowania faktycznie się zmieniają. Gdy zdawałem egzamin EFG do zaliczenia wystarczyło 66% poprawnych odpowiedzi w teście. W tym roku na egzaminie EFC próg był już podniesiony do 75%. A zapewniam, że są to poważne testy i bardzo poważnie traktowane przez organizatorów.

Kursy i egzaminy prowadzone są w oparciu o europejskie standardy planowania finansowego oraz zgodnie ze standardami ISO 22222 (International Organization of Standarization) w zakresie usług planowania finansów osobistych oraz w oparciu o Krajowy Standard Kompetencji Zawodowych dla zawodu 241202 Doradca Finansowy

Dla ambitnych

Jak się domyślasz uzyskanie kolejnych stopni certyfikacji realizowane jest w kolejności. Nie można przystąpić od kursu EFC nie posiadając certyfikatu EFG. Ale … zdradzę, że można równolegle realizować oba kursy: EFG w połączeniu z EFC (zjazdy są w innych terminach) i zdać oba egzaminy za jednym razem (nie muszą być tego samego dnia).

W ten sposób oba kursy możesz zrealizować na łatwiejszych warunkach egzaminacyjnych.

Myślę, że w takim przypadku jest szansa na negocjowanie zniżki.

Informacje i dodatkowe pytania

Informacje szczegółowe i zapisy na stronie www.eafp.pl oraz w biurze EAFP Polska

Małgorzata Bartczak
Tel. 507 088 523
e-mail : eafp@eafp.pl

Gdyby ktoś chciał dopytać mnie osobiście o kursy, w których uczestniczyłem – zapraszam.
Wystarczy napisać na pomoc@opiekuninwestora.pl

A Jeżeli posiadasz już Certyfikat EFFP poleć szkolenia znajomym ! Promujmy nasz zawód ! Im jest nas więcej tym mamy większą siłę na rynku i możemy więcej zrobić dla Nas i Naszych klientów!

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz