Archiwum

Startuję w konkursie Blog Roku 2013 – liczę na Twój głos!

Do jutra 6 lutego do 12:00 możesz oddać głos na jeden lub kilka blogów w konkursie Blog Roku. Aby zagłosować na ten blog wystarczy SMS o treści B00242 (be-zero-zero-dwa-cztery-dwa) na numer 7122 (koszt 1,23). Liczę na Twoją pomoc aby dostać się do finału i pierwszego miejsca w gronie blogów profesjonalnych. Rok temu dzięki Wam ten blog był na trzecim miejscu!

Pomóż mi jeszcze bardziej zmotywować się do rozwoju bloga oraz nowych narzędzi w portalu Opiekun Inwestora.

Blog Roku 2013 – głosowanie rozpoczęte

Na stronie www.blogroku.pl znajdziesz aktualne rankingi dla blogów w różnych kategoriach.

Można głosować na więcej niż jeden blog. Warto – cały dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne. Koszt SMS to jedyne 1,23 zł. Nawet jeżeli nie możesz zagłosować – sprawdź blogi w interesujących Cię kategoriach. Sam znalazłem kilka bardzo interesujących.

 blog-roku-01 Z każdej kategorii do finału dostaje się po 10 najlepszych blogów. W kategorii Firmowe i Profesjonalne startuje ponad 240 blogów.Jeżeli uznasz, że wiedza i informacje, które przekazuję od 2009 roku na blogu (ponad 900 wpisów, ponad 3200 komentarzy w dyskusjach) są wartościowe – bardzo liczę na Twój głos – jest naprawdę ważny.

dziękuję,

Remigiusz Stanisławek, trener inwestycyjny, Opiekun Inwestora

PS. Bardzo dziękuję za Wasze głosy. To dla mnie bardzo duża dawka motywacji. O dalszych losach konkursu będę informował po 10 lutego. Do tego dnia będzie znana kolejność w poszczególnych kategoriach.

PPS. Zawsze można wysłać kilka SMSów z różnych numerów telefonów. W edycji 2012 niektórzy oddali po 4 głosy. Dziękuję.

Remigiusz Stanisławek

trener inwestycyjny

blog-roku-02

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz

komentarze 3

 • Nie zagłosuję ponieważ nie podoba mi się pańska wypowiedź na temat produktów typu AEGON LUCRO OPEN-LIVE i innych tego typu złodziejskich machinacji. I niech Pan nie zwala winy tylko na sprzedawców, bo to jest wszystko ukartowane wspólnie.

  • Dziękuję za szczerość i dokładne uzasadnienie. Taka jest już cena obiektywnego patrzenia na fakty zamiast dawania się ponieść emocjom. Szkoda, że nie zauważył Pan, że od dawna ostrzegam przed słabą jakością tych produktów.

   Afera Kwartalnych Zysków zaczęła się od moich artykułów: https://blog.opiekuninwestora.pl/kwartalne-zyski-historia-afery/, o produkcie Lucro pisałem prawie 3 lata temu https://blog.opiekuninwestora.pl/plan-oszczednosciowy-lucro-getin-noble/ ostrzegając i wyjaśniając dlaczego nie jest to w mojej ocenie oferta warta uwagi i – dokładnie tłumacząc dlaczego. Inwestorzy, którzy wybrali te produkty nawet nie próbowali szukać rzetelnej oceny – wierząc w bajki sprzedażowe i wybór opierając o wartość dodatkowego gratisu: https://blog.opiekuninwestora.pl/lokata-z-gratisem-galeria-ofert/.

   Ale bądźmy obiektywni. Produkt strukturyzowany to nie lokata i musi mieć skomplikowaną formę. A to, że statystycznie słabo zarabia nie znaczy, że nie ma prawa bytu na rynku. W tych produktach nie ma nic co można im zarzucić. Niektóre produkty zarabiały po 60% w dwa lata. Co prawda rzadko 🙂 Struktura dokładnie określa w jakich warunkach wypłaci zysk. A w jakich zysku nie wypłaci.

   Oczywiście najłatwiej byłoby przyłączyć się do narzekań – ale nie jest to podejście merytoryczne. Nie każdemu moje oparte o fakty podejście musi się podobać. Rozumiem. W każdej dziedzinie na rynku są produkty słabsze i lepsze. Konsument ma prawo wyboru. W inwestowaniu (to bolesne, ale prawdziwe) decyzję podejmują osoby pełnoletnie. Najtrudniej przyznać się do własnych błędów. Do błędów zaniechania i podpisywania czegoś czego się nie rozumie.

   Można (i słusznie) mieć pretensje do sprzedawców. Ale nie można negować produktów. Z mojej strony zrobiłem to co było możliwe aby wielu inwestorów mogło dokładnie poznać czym są takie produkty i że nie jest to inwestycyjne perpetuum mobile. W aferze Kwartalnych Zysków pomagałem odzyskać pieniądze zainwestowane w wyniku nieetycznej działalności niektórych pracowników grupy Getin Banku.

   Od lat udostępniam darmowy kurs o inwestowaniu: https://blog.opiekuninwestora.pl/bezplatny-kurs-fundusze-inwestycyjne/, ale … przecież o wiele wygodniej jest nie interesować się własnymi pieniędzmi. Po co zdobywać wiedzę. Lepiej uwierzyć na słowo, a potem zawsze można pozwać kogoś do sądu. I generować negatywne opinie o produktach których z reguły inwestorzy nie rozumieją. Porozmawiajmy o konkretach. Merytorycznie.

  • Nie wiem też skąd pomysł na to, że coś jest ukartowane? Poszukiwanie spisku w każdym miejscu jest wygodne. Ale do niczego nie prowadzi. Czasem warto (to bolesne) spojrzeć w lustro https://blog.opiekuninwestora.pl/spojrzmy-w-lustro-czyli-skad-sukces-parabankow-lub-nieprzemyslanych-inwestycji/
   W tym artykule opisałem ponad 20 błędów, które popełniają inwestorzy chcąc ulokować swoje oszczędności.

   W niektórych firmach o tym wiedzą – i te cechy są czasem wykorzystywane. Ale – dokładnie z tym samym mamy do czynienia w każdej dziedzinie życia. Nikt nie oczekuje, że w sklepie A sprzedawca podpowie, że taki sam lub lepszy produkt zakupimy w sklepie B. Tak samo trudno oczekiwać obiektywności w firmie oferującej wyłącznie produkty określonego producenta.