Archiwum

Kurs e-mail o inwestowaniu

To kurs dedykowany dla początkujących. Jeżeli nie wiesz co znaczą słowa ‚fundusz inwestycyjny’ i jedyne z czym Tobie kojarzy się inwestowanie to straty – koniecznie zapisz się aby odbierać kolejne lekcje. Poznaj bohaterów kursu i porównaj na ile ‚potoczna’ wiedza o funduszach i inwestowaniu, która przelewa się przez fora dyskusje ma coś wspólnego z rzeczywistością.

Kurs to obszerne fragmenty moich książek, które aktualnie przygotowuję dla dwóch wydawnictw.

Zapraszam do rejestracji,
Remigiusz Stanisławek, trener inwestycyjny

Czy znasz osoby, które straciły inwestując?

Z pewnością. Ale czy nie jest tak, że te straty to wynik wiary w mity sprzedażowe? Fundusze inwestycyjne to nie lokata. Nie popełniaj tych błędów. Zdobądź tę podstawową wiedzę już dziś.

Kurs omawia podstawy rynków finansowych (lokaty, fundusze, emerytura, ike, ikze, produkty strukturyzowane). Podstawy matematyki finansowej i matematyki emerytalnej.

Pobierz teraz trzy pierwsze lekcje (wprowadzenie, gdzie i ile można zarobić, giełda cz. 1). Kolejne otrzymasz na Twój adres e-mail zapisując się na kurs w poniższym formularzu.

 

 

Poznajmy bohaterów kursu

Marek ? myśli o tym aby zacząć lokować własne oszczędności na rynku funduszy inwestycyjnych. Uznał, że nie ma co czekać ? chciałby jak najszybciej zacząć ale nie chce popełnić błędów (a o nich tak często opowiadała Ania). Michał ? doradca finansowy z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży (wcześniej przez wiele lat sprzedawał ubezpieczenia na życie).
Ania od kilku lat inwestuje. Zyski są, ale niewielkie ? to efekt nauki opartej o własne błędy. Dlatego chętnie poszukuje dodatkowej wiedzy. I natychmiast wdraża ją w życie ? pomaga Markowi stawiać pierwsze kroki w inwestowaniu. Karol ? pasjonat rynków finansowych, licencjonowany Doradca Inwestycyjny. Od kilku lat zarządza jednym z bardziej znanych funduszy akcyjnych.
Radek ? przyjaciel Ani i Marka, pracował kiedyś w firmie doradztwa finansowego. Pamięta doskonale to co o inwestowaniu mówi się na szkoleniach sprzedażowych. Wie, że to nie działa ? dlatego opiekuje się swoimi finansami ? pomaga znajomym zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Bartek ? syn Ani, interesuje się pieniędzmi, udaje mu się czasem zaoszczędzić część kieszonkowego. Uważnie słucha tego co o inwestowaniu mówi mama i stara się to na swój sposób zrozumieć.

Jakie informacje znajdziesz w kursie?

Czym  są  fundusze  inwestycyjne?  Jak  działają?  Czym  różnią  się  od inwestowania na giełdzie? Gdzie kupować fundusze aby nie przepłacać? Czym  są  polisy  inwestycyjne  i  kiedy  należy  ich  unikać?  Jak  wybrać  fundusz?  Ile można  zarobić? Dlaczego  fundusze  obligacji  czasem  tracą? Kiedy  zarabia  fundusz? A  kiedy  inwestor?  Fakty  i mity inwestowania. Jak policzyć zyski. Jak długo odrabia się straty? I czy na pewno strata jest wirtualna? Czym  jest  dywersyfikacja  i  inne  słowa-klucze.  Podstawy  matematyki  finansowej  ?  niezbędnej  w inwestowaniu.

Kurs  po  kolei  poprowadzi  Cię  od  podstaw  rynków  finansowych  do podstawowych technik inwestowania. Jak  działają  fundusze.  Jakie  opłaty  pobierają.  Które  opłaty  mają  znaczenie  a  które  są  całkiem nieistotne. Kiedy i w jaki sposób pobierany jest podatek. Będzie też o najprostszych technikach inwestowania. Czyli jak zarabiać zamiast liczyć na szczęście.

A dodatkowo

Sekcja: Pytania i odpowiedzi, Podsumowanie Lekcji, Zadania do wykonania.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz