Archiwum

Bezpłatna konferencja Superfund TFI (Warszawa, 31 maja)

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SUPERFUND poinformowało o bezpłatnej konferencji (stacjonarnej) w Warszawie. Temat konferencji: Rynki akcji i perspektywy na 2012 rok. Ja nie będę mógł uczestniczyć, ale – gdyby ktoś z czytelników mógł później podzielić się w komentarzu informacjami z wydarzenia – wszyscy będziemy zainteresowani. Osobiście? Polecam pojawić się na spotkaniu.

Szczegółowe informacje

Data: 31 maja 2012(czwartek)Godzina: 14:00

Miejsca: Warszawa, Plac Trzech Krzyży 18, piętro II

Czas trwania: 2 godziny

Rynki akcji i perspektywy na 2012 rok

Prelegenci i tematy poruszane podczas konferencji:

Łukasz Tokarski ? Doradca inwestycyjny i analityk Superfund TFI:

– Po co inwestować w akcje?
– Kryzys a sens inwestowania w akcje.
– Akcje polskie czy zagraniczne?

Mirosław Sobczak ? Dyrektor Regionalny Superfund TFI:

– Unikalna na polskim rynku strategia akcyjna.
– Portfele modelowe jako gotowe rozwiązania inwestycyjne.

Wymagana rejestracja!

Konferencja otwarta dla wszystkich zainteresowanych osób po zarejestrowaniu się i potwierdzeniu udziału mailowo pod adresem konferencje@superfund.info.pl lub telefonicznie: 22 556 88 67 lub 22 556 88 92

Liczba miejsc ograniczona

Przewidywany czas spotkania: 2 godziny, z przerwą i poczęstunkiem (kawa, herbata, przekąski)

Loteria

Organizatorzy proponują: Prosimy o zabranie wizytówek na loterię z upominkami

Gdyby ktoś z czytelników był na konferencji proszę uprzedzić Superfund, że organizowanie losowania wizytówek może być nieco niebezpieczne – podpada to już pod loterię i wymaga rejestracji konkursu w Izbie Celnej + wypełnienia nieco formalności oraz uiszczenia opłaty (jeżeli pula nagród przekracza kwotę z ustawy – obecnie jest to kilka tysięcy złotych). Mogą pojawić się tutaj dodatkowe sankcje dla organizatorów (a ustawa przewiduje też sankcje dla uczestników loterii). To taka mała dygresja i uwaga dla organizatorów.

Fundusze alternatywne w inwestowaniu? (komentarz: Remigiusz Stanisławek)

W mojej ocenie: tak, ale na pewno nie na zasadzie „kup i trzymaj” lub „dobry inwestor ma zawsze 20% portfela w funduszach alternatywnych”. A takie porady często padają ze strony funduszy tego typu. Dlatego tym bardziej ciekaw jestem co na spotkaniu usłyszą uczestnicy. Czasami (nie zawsze) można takie fundusze rozważyć. Ale koniecznie musi to być wybór świadomy a nie działanie na zasadzie „warto mieć część portfela w funduszu alternatywnym”.

Funduszem dostępny w coraz większej ilości produktów inwestycyjnych jest Superfund Trend Powiązany BIS. Odzwierciedla on zachowanie innych funduszy z grupy Superfund. Bardzo duża zmienność i mała przewidywalność wyników. Rozważającym długoterminową inwestycję w tego typu fundusz dedykuję jego wykres od początku działania (2006 rok).

Wynik do dziś to: minus 17% w 6 lat. Gdyby nie wpadka z MF Global byłoby to około zera. Dlatego obowiązkowym wręcz narzędziem przy tym funduszu będą kombinacje Kroczącego Stop Loss oraz Kroczącego Start Profit dostępne w portalu Opiekun Inwestora.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz