Archiwum

Plan oszczędzania: Better Future. Jak wygląda na tle innych produktów?

Cóż. Produkt do tanich nie należy. Na rynku z trudem da się znaleźć produkty z wyższym poziomem opłat. Szczególnie dla poziomu inwestycji > 1000 zł miesięcznie koszty wyglądają wręcz przerażająco. 2% rocznie od zgromadzonego kapitału przy tym poziomie inwestycji to już naprawdę rzadkość. Mała ilość dostępnych funduszy i brak konta dodatkowego (możliwość dodatkowych inwestycji – wpłat i wypłat w dowolnym momencie) dopełniają obrazu.

Porównanie produktów

To nie tylko koszty

W poprzednim artykule zwróciłem uwagę na kilka dodatkowych parametrów, które warto brać pod uwagę wybierając produkt inwestycyjny:

  • konto dodatkowe (którego brak w produkcie Better Profit) jest standardem w produktach inwestycyjnych
  • Better Future to produkt terminowy – a to znacznie zmniejsza atrakcyjność korzyści prawnych (brak podatku w razie śmierci ubezpieczonego). Produkt samoczynnie kończy się (skutkując wypłatą) po osiągnięciu przez ubezpieczonego wieku 85 lat. Większość produktów na rynku to produkty bezterminowe

Choć to koszty mają największy wpływ na końcowy wynik inwestycji

Ponad 30 produktów dla inwestycji w wysokości 200 zł miesięcznie sprawdzisz w jedynym przekrojowym przewodniku po produktach inwestycyjnych. Oprócz zestawienie produktów, rankingów i dodatkowych porad w poradniku znajdziesz także porady w zakresie zasad doboru produktów inwestycyjnych, czyli na co zwrócić uwagę.Zamówienie poradnika (inwestycje do 500 zł miesięcznie) zrealizujesz na tej stronie.
Dla inwestycji 500 zł miesięcznie wiele produktów oferuje lepsze parametry niż dla wpłat 200 zł.Zamówienie poradnika (wersja 500) zrealizujesz na tej stronie.
Dla większych inwestycji (od 1000 zł miesięcznie) koszty mają już bardzo duże znaczenie. Różnice potrafią być naprawdę znaczące – dlatego tym bardziej warto dokładnie poznać możliwości jakie oferują różne rozwiązania.Zamówienie poradnika (wersja 1000+) zrealizujesz na tej stronie.

O tym jakie znaczenie przy długoterminowych inwestycjach ma każdy dodatkowy procent zysku (lub zmniejszenie zysku o każdy procent opłaty) nie trzeba wiele pisać.

Przykładowo:

  • 0,5% niższa opłata za zarządzanie, dla inwestycji 1000 zł miesięcznie przez 15 lat, zysk 12%, inflacja 3% to w realnej wartości pieniądza 0 11%( 11.000 zł) większy zysk (92.000 zamiast 81.000)
  • 0,5% niższa opłata za zarządzanie, dla inwestycji 200 zł miesięcznie przez 15 lat, zysk 12%, inflacja 3% to w realnej wartości pieniądza 0 16%(2.000 zł) większy zysk (14.700 zamiast 12.700)

Czy warto zainwestować trochę czasu na sprawdzenie i porównanie oferty rynkowej?

Dla inwestorów, którzy…

… chcą świadomie wybrać produkt inwestycyjny

… zapraszam do kontaktu w ramach projektu Rodzinne Finanse. Pomogę wybrać produkt inwestycyjny z oferty ponad 70. produktów typu polisa inwestycyjna wraz z dodatkowym wsparciem (pomoc w budowie strategii, bezpłatny dostęp do portalu Opiekun Inwestora, przekazanie podstawowej wiedzy, bezpłatny dostęp do nagrań szkoleniowych, bieżące konsultacje oraz pomoc w szeroko rozumianym zarządzaniu budżetem domowym).

Więcej na temat Better Future

Więcej informacji Jak to się robi w Open Finance (czyli jeszcze raz o Better Future)
Na co zwrócić uwagę podczas rozmowy sprzedażowej, co w praktyce oznacza brak rachunku dodatkowego…

 

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz