Archiwum

Zanim podpiszesz … akcja informacyjna KNF

Rok 2012 obfitował w afery na rynku finansowym. Hasło nowej akcji promującej odpowiedzialną postawę w inwestowaniu / korzystaniu z pożyczek doskonale podsumowuj problem, z którym mieliśmy do czynienia. Zanim podpiszesz … przeczytaj i zrozum to co podpisujesz.

Zanim podpiszesz, zanim zainwestujesz

Akcja „Zanim Podpiszesz” to wspólna inicjatywa KNF / BFG wspierana przez Ministerstwo Finansów, NBP. UOKiK.

Całość (bogaty materiał informacyjny) dostępna na stronach http://www.zanim-podpiszesz.pl/

Sekcja: Chcę inwestować zawiera 4 podstawowe zasady, które powinny kierować przy podejmowaniu decyzji o wyborze sposobu inwestowania.To także Studium Przypadku – opisujące FinRoyal, Amber Goldd, Bernarda Madoffa czy dwa przykłady z przeszłości: Skyline oraz Bezpieczną Kasę Oszczędności.

 

 

 

Sekcja: Chcę pożyczyć pieniądze – zawiera 4 zasady, które warto stosować poszukując pożyczki. Niby oczywiste, ale … ostatni rok pokazał, że nie dla każdego. Czyli: Sprawdź wiarygodność firmy, policz całkowity koszt pożyczki, dokładnie przeczytaj umowę, nie podpisuj jeżeli nie rozumiesz.

Obejrzyj spot reklamowy kampanii

http://www.youtube.com/watch?v=gAvZfSuGPUM

Ile kosztuje parapożyczka?

Na stronach akcji najbardziej uderzył mnie poniższy diagram:

Świetnym pomysłem jest umieszczenie kalkularora Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO):

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz