Dzięki uprzejmości Marcina kontynuujemy praktyczny mini kurs dotyczący inwestowania w nieruchomości.

W poprzedniej prezentacji mogłeś zobaczyć jak zyskownie inwestować w nieruchomości mieszkaniowe, więc dzisiaj przyjrzyjmy się 2 największych obawom z tym związanym:

1) Co jeśli nikt nie będzie chciał wynająć Twojego mieszkania ? czyli problem pustostanu
2) Co jeśli wynajmiesz mieszkanie, ale Twoi najemcy nie będą chcieli Ci płacić lub zniszczą Twoją nieruchomość ? czyli problem złych najemców.

Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, to wynajmowanie mieszkania może z dobrej inwestycji zmienić się w prawdziwy koszmar. Zresztą każdy pewnie gdzieś tam słyszał historię o najemcach, którzy nie płacili i ?nic z tym nie dało się zrobić?.

Jak więc brzmią rozwiązania?

http://www.youtube.com/watch?v=eV6Z8AJ96i4
informacje-o-szkoleniu

Jeśli po obejrzeniu prezentacji stwierdzisz, że to może być coś dla Ciebie i chcesz wiedzieć więcej – sprawdź ofertę, którą przygotował Sebastian. Pamiętaj, że zapisy są możliwe tylko do najbliższego wtorku (25.11 włącznie).

Jeżeli nie widziałeś pozostałych prezentacji z cyklu, to tutaj jest  pierwsza, a tutaj trzecia (ostatnia).

PS. Przed moimi prywatnymi pierwszymi inwestycjami na tym rynku też posiłkowałem się wiedzą z różnych szkoleń – dzięki temu kupiłem dwa nowe mieszkania (od dewelopera) po cenie … 15%-20%  niższej niż oficjalna cena u dewelopera. Jak to zrobiłem? Opowiadam o tym na moich szkoleniach Fundusze To Nie Lokata oraz na spotkaniach ze studentami w ramach różnych festiwali wiedzy (i zapewne opowiem uczestnikom najbliższego szkolenia u Marcina jeżeli tylko zostanę o to poproszony).

UDOSTĘPNIJ

3 KOMENTARZE

 1. Witam , mam plan inwestycyjny selekt wariant III , od czerwca 2012r wpłacam co miesiąc 550zł
  Zastanawiam się ile wypłacę po 10 latach, czy będzie sens ich wpłacania…, czy może lepiej już teraz zrezygnować , bądź lepiej sprzedać tą polisę. co pan mi doradzi.

  • Axa Selekt to produkt inwestycyjny dający dostęp do niewielkiej liczby funduszy. Końcowy wynik inwestowania zależy wyłącznie od tego w jaki sposób będzie Pan korzystał z funduszy, które oferuje produkt Axa w ramach zawartej umowy.

   Produkt, który Pan posiada to platforma do samodzielnego zarządzania funduszami. Wynik nie zależy od produktu – ale od inwestora. Jedni w tym produkcie świetnie zarobią, inni dużo stracą. To zależy od zaangażowania w inwestycję i tego w jaki sposób nią zarządzamy.

   Zarządzanie w Axa polega na dokonywaniu zmian między funduszami, dopasowując się do aktualnej sytuacji rynkowej. Pomaga w tym np. http://www.opiekuninwestora.pl oraz płatne i bezpłatne szkolenia, które często organizuję.

   Axa – to produkt czysto inwestycyjny. Inwestowanie nie działa tak jak lokata.

   Trochę pechowo dał się Pan namówić na produkt Selekt – w zamian za dodatkowy ‚bonus inwestycyjny’ dostał Pan produkt, w którym jest mało funduszy do zarządzania. Tym bonusem często zachęcano inwestorów. Niestety w przypadku Axa ten bonus oznacza potem słaby produkt. Znacznie lepiej było mieć zwykły produkt Axa Multi (nie Selekt) co prawda bez bonusa ale z dostępem do kilkudziesięciu funduszy.

  • Rezygnacja w niczym nie pomoże. Zapłaci Pan opłatę za zerwanie umowy. Otrzyma Pan część wartości tej inwestycji. I pytanie co dalej? Wpłata na lokatę bankową niewiele pomoże. Chcąc zarabiać więcej niż na lokacie bankowej trzeba poznać zasady inwestowania – fundusze są najprostszym mechanizmem do zarządzania. Ale trzeba samodzielnie zarządzać – co nie jest bardzo skomplikowane.
   Wiele osób, które zrywa umowy takiej polisy – wcześniej czy później znów wybiera jakiś produkt w całkiem nieprzemyślany sposób. I znów traci pieniądze.

   Dlatego w mojej ocenie warto podejść do tematu w sposób przemyślany:
   a) jeżeli ma Pan finansowo możliwość kontynuowania tej inwestycji – to mimo tego, że jest to dość słaby produkt – warto go kontynuować.
   b) jeżeli inwestowana kwota jest bardzo istotna z punktu widzenia budżetu domowego – wtedy można rozważać zerwanie umowy (choć jestem temu z reguły przeciwny)

   Jeżeli wybór pada na kontynuację – to warto rozważyć dwie możliwości:
   1) jeżeli z jakiegoś powodu absolutnie nie chce Pan zdobywać dodatkowej (podstawowej) wiedzy o funduszach inwestycyjnych wtedy można np. zmienić sposób inwestowania na fundusze obligacji – w długim okresie daje to szanse zysku większego niż lokata bankowa (choć w produkcie Axa z uwagi na jego wysokie opłaty – co nie jest standardem, akurat Axa taki model wysokich opłat wprowadziła) będzie to trudne, opcjonalnie zainwestować w kilka funduszy akcyjnych na wiele lat – to może dać dobry wynik w długim okresie (choć też nie musi). Samo niestety nic się nie dzieje.
   2) zacząć aktywnie inwestować – to wymaga raptem kilku zmian w ciągu roku między funduszami. W XXI wieku wiedza o inwestowaniu staje się w zasadzie obowiązkowa. A fundusze to akurat najprostszy sposób na inwestowanie dostępny dla każdego. Tu nie ma żadnej tajemnej wiedzy. Trzeba tylko wiedzieć, że inwestowanie to nie to samo co wpłacanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here