Rentgen

25% gwarantowanego zysku co miesiąc. Czyli czym kusi Expander i Open Finance?

Od kilku tygodni jestem zasypywany mailingami Open Finance oraz Expander. Przekaz? Ten sam: 25% bonus, i to co miesiąc. A chodzi o? Produkt inwestycyjny Best Invest Premium. Policzmy więc co w praktyce oznacza 25% bonus inwestycyjny.

Polacy kochają gratisy. Natomiast nie lubią liczyć

Nic dziwnego – porównywania produktów inwestycyjnych nie uczą w szkołach. Ale za to życie uczy nas jednego: dodatkowy gratis to dobra rzecz – jeżeli produkt, którego dotyczy bonus jest dla nas atrakcyjny. Produkt Best Invest Premium to dobre rozwiązanie inwestycyjne – ale warto wiedzieć, że w grupie liderów na rynku znajdziemy wiele rozwiązań – i w różnych sytuacjach różne produkty będą warte uwagi. Czasem będzie to  także polisa Best Invest Premium dostępna, z takim samym 25% bonusem (i dodatkowymi elementami) także w mojej ofercie.

Innymi słowy: wybór produktu inwestycyjnego w oparciu o gratis jest … mało ekonomicznie uzasadniony.

Co oznacza 25% gratisu w praktyce? Czyli czego zapewne nie powiedzą w okienku …

Sam bonus to standardowy element produktu inwestycyjnego ING Best Invest Premium. Wypłacany w formie dopisania środków do rachunku inwestycyjnego:

  1. 25% dopisywane jest do rachunku inwestycyjnego do każdej wpłaty dokonanej w pierwszym roku
  2. To produkt ze składką systematyczną minimum 1000 zł miesięcznie
  3. Deklarowany w umowie czas obowiązywania systematycznych wpłat 12.000 zł w skali roku to 10 lat. Nie ma w tym nic złego. To w końcu produkt do długoterminowego inwestowania.

Analiza wartości bonusu inwestycyjnego

Składka inwestycyjna: 1000 zł
Inwestycja w I roku: 12.000 zł
Bonus 25% (liczony od 12.000) = 3.000 złSuma inwestycji w 10 lat: 120.000 zł
Wartość bonusu do sumy wpłat: 2,5%
Składka inwestycyjna: 3000 zł
Inwestycja w I roku: 32.000 zł
Bonus 25% (liczony od 12.000) = 9.000 złSuma inwestycji w 10 lat: 360.000 zł
Wartość bonusu do sumy wpłat: 2,5%
Czyli 25% bonusu to tak naprawdę 2,5% od sumy wpłat, rozłożone na 10 lat inwestowania.

Czy 3.000 czy 9.000 nie jest warte uwagi? Oczywiście jest. Ale pod warunkiem, że wybierając produkt porównaliśmy go do pełnej oferty rynkowej, gdzie wśród liderów rynku znajdziemy produkty Axa, Aegon, Skandia, Nordea, Generali.

Jeżeli produkt merytorycznie jest interesujący dla inwestora – zdecydowanie warto go wybrać. A dodatkowy bonus traktować tylko jako miły dodatek.

I pamiętajmy: 25% doliczane jest do pierwszorocznej wpłaty. I przez 10 lat będzie inwestowane. To w dużym uproszczeniu daje dodatkowe 2,5% zysku rocznie. Ale uwaga! Wyłącznie od tej pierwszorocznej wpłaty! A inwestowana z roku na rok będzie dodatkowa kwota.

Oto przebieg pierwszych 10 lat inwestowania w Best Invest Premium. W pierwszym roku inwestor dokonuje wpłaty pierwszorocznej (niebieski kwadrat). Otrzymuje bonus inwestycyjny(mały prostokąt z czerwonym obramowaniem).W drugim roku inwestowana jest już większa kwota – oprócz I rocznej wpłaty i bonusu inwestor dopłaca kolejną roczną wpłatę. W trzecim roku kolejną. I tak dalej. Z roku na rok wartość inwestycji jest coraz większa i coraz mniejsze, niestety, znaczenie ma przyznany bonus inwestycyjny.W 11 roku wszystkie środki dostępne są już do wypłaty.

Warto spojrzeć na produkt długoterminowo – i w takim układzie długoterminowej inwestycji porównać wartość bonusu do sumy wpłaconych i zarządzanych każdego roku kwot. Widać wyraźnie jak znikome znaczenie na końcowy wynik inwestycji ma dodatkowe 25% dorzucone do pierwszorocznej składki inwestycyjnej.

Dlatego – jeżeli produkt nas przekonuje – zdecydowanie warto go wybrać. A produkt ING Best Invest Premium ma kilka cech, które mogą być interesujące dla inwestorów.

Expander i Open Finance oferują 25% bonus

W moich skrzynkach e-mailowych znalazłem już trzy wersje tej reklamy:

Inwestując u mnie oprócz 25% gratisu otrzymasz dodatkowe bonusy wartości 1000-2000 zł

Zainteresowanych tym (i innymi) rozwiązaniami inwestycyjnymi zapraszam na strony Rodzinnych Finansów. U mnie po prostu zawsze otrzymasz więcej.

Produkt Best Invest Premium można wykorzystać w budowie portfela inwestycyjnego. Ale warto to zrobić rozważnie i dokonać świadomego wyboru.

A jeżeli gratis jest dla inwestora najważniejszy: wybierzmy produkt z 49% bonusem!

A takiego produktu ani Open Finance ani Expander nie mogą zaproponować. U mnie taki produkt otrzymasz (wraz z pomocą w inwestowaniu i dodatkowymi gratisami wartymi od 200-2000 zł). Zapraszam na www.rodzinnefinanse.pl W tej licytacji niestety duże sieci przegrywają…

Jeżeli jako inwestor cenisz sobie dobrze dobrany produkt inwestycyjny

Także mogę pomóc. Mając w ofercie większość rozwiązań dostępnych rozwiązań na rynku, zamiast przekonywania dodatkowym bonusem – pomagam świadomie wybrać produkt inwestycyjny. Z całej oferty rynkowej, z dokładnym porównaniem do pozostałych produktów i merytorycznym uzasadnieniem wyboru.

Cech, na które warto zwrócić uwagę w tego typu produktach jest naprawdę wiele. I bonus inwestycyjny jest najmniej znaczącą z nich.

ING Best Invest Premium – to ciekawy produkt inwestycyjny

Wkrótce dedykowany artykuł z opisem tego rozwiązania. Produkt oferuje kilka absolutnie wyjątkowych cech, których nie znajdziesz w żadnym innym rozwiązaniu.

O autorze

Remigiusz Stanisławek

Witaj, z tej strony Remigiusz. Od 2006 roku uczę jak świadomie korzystać z funduszy inwestycyjnych i produktów inwestycyjnych. Czasem opiszę jakąś aferę :) Fundusze to nie lokata. To inwestycja. A inwestycją trzeba zarządzać. Ale wystarczy odrobina podstawowej wiedzy aby skutecznie inwestować. Jeżeli Twoje pieniądze są dla Ciebie ważne - może warto poświęcić im nieco więcej czasu?

Zostaw komentarz

1 komentarz

  • (…)”Z roku na rok wartość inwestycji jest coraz większa i coraz mniejsze, niestety, znaczenie ma przyznany bonus inwestycyjny.W 11 roku wszystkie środki dostępne są już do wypłaty.” (…)

    czyli, dostajemy 25% dodatkowej alokacji? TAK? dlaczego więc pisze Pan, że to ma coraz mniejsze znaczenie? ma Pan na to jakieś logiczne uzasadnienie? ja rozumiem to w nieco inny sposób (i nie chodzi mi zupełnie o produkt opisany powyżej, a ogólnie o produkty, w których występuje taka dodatkowa alokacja). uczono mnie bowiem, że pierwszoroczna składka w produktach regularnego oszczędzania jest jednym z najważniejszych elementów takiego produktu. dlaczego? otóż dlatego, że pracuje najdłużej. i jeżeli ma wypracować zysk to uważam, że dodatkowa alokacja (10, 15 czy 25%) spowoduje, że wypracowany zysk będzie proporcjolanie wyższy. są produkty, w których pierwszoroczna składka nie pracuje i mimo niższych kosztów „zarządzania” nie jest w stanie (w okresie np. 10 lat) odrobić straty spowodowanej tym faktem. ale może źle mnie uczyli? pozdrawiam