Fundusze wierzytelności (sekurytyzacyjne) od 3 lat stabilnie zarabiają 9-12% średniorocznie. To doskonałe uzupełnienie portfela. W tej grupie znajdziemy zarówno fundusze o bardzo bezpiecznym i stabilnym sposobie realizowania procesów sekurytyzacji, jak i te o większym ryzyku.

Cechą wyróżniającą te fundusze od zwyczajowo tworzonych funduszy zamkniętych to możliwość wypłat (także częściowych) w trakcie trwania inwestycji ale przede wszystkim częstość wycen. Zamiast wycen miesięczny czy kwartalnych (jak ma to miejsce w tradycyjnych funduszach zamkniętych) niektóre z funduszy wierzytelności wyceniane są 2-3 razy miesięcznie. A to pozwala monitorować ich wyniki.

Osobiście inwestuję w te fundusze – i znając sposób ich działania (jak inwestują fundusze wierzytelności) dla tych ‚bezpieczniejszych’ nie obawiam się spadków wycen – raczej spowolnienia zysków, które może w przyszłości wystąpić. Rynek wierzytelności rozwija się doskonale. I można śmiało oczekiwać kontynuacji świetnych wyników tych funduszy. Ale – to nie znaczy, że nie warto takiej inwestycji monitorować.

Jeżeli już inwestujesz w funduszu wierzytelności

portal-fw

Przygotowaliśmy nowy portal dedykowany funduszom wierzytelności – gdzie każdy (bezpłatnie) może aktywować monitorowanie posiadanych funduszy wierzytelności.

Adres: www.funduszewierzytelnosci.pl

W portalu przedstawiamy informacje o tych funduszach, zasadach działania, wyniki i oceny tych funduszy.

Jest już możliwość rejestracji kont w systemie. W najbliższych dniach aktywacja monitorowania funduszy realizowana będzie ręcznie do czasu aktywowania pełnego dostępu.

Portal umożliwia monitorowanie Twoich inwestycji w następujących fundusze: AGIO Wierzytelności Plus NSFIZ, Compensa Wierzytelności UFK, Eques Creditum FIZ NFS, Eques Debitum FIZ NFS, Eques Debitum 2 FIZ NFS, Europa – SECUS InSecura/01 UFK, Europa – SECUS InSecura Plus UFK, Europa Universe I UFK, subGO Fund Wierzytelności (GO FUND FIZ) D, subGO Wierzytelności Płynnych (GO FUND FIZ), Open Life Sekurytyzacyjny UFK, Open Life Sekurytyzacyjny II UFK, Open Life WD1 UFK, Open Life WD2 UFK, Open Life WD3 UFK, SECUS NSFIZ InSecura, SECUS FIZ InSecura Plus, Universe NS FIZ

Narzędzia, które można w tej chwili aktywować (dotyczą wyłącznie funduszy wierzytelności):

  • Raport miesięczny lub kwartalny z wyników inwestycji
  • Powiadomienie Kroczący Stop Loss z informacją o zyskach
  • Docelowo – powiadomienie Jest Nowa Wycena – aby szybko mieć dostęp do najnowszej wyceny posiadanych funduszy

Jeżeli chcesz zainwestować w fundusze sekurytyzacyjne

Po pierwsze warto wiedzieć, który fundusz wybrać. Nie wszystkie oferują ten sam poziom ryzyka. W tej grupie znajdziemy prawdziwe perełki – jak np. fundusz EQUES DEBITUM FIZ oraz produkt IMPLUS (umożliwiający pośrednią inwestycję w fundusz zamknięty już od 20.000 zł).

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

inwestycja

E-mail: inwestycje@opiekuninwestora.pl
Telefonicznie: 801 002464 lub 61 670 33 44 (9:00 – 15:00)
Lub SMS wysłany na 4301.

Inwestując z Opiekunem Inwesotora dodatkowo otrzymujesz

  • bezpłatny abonament w pełnej wersji portalu Opiekun Inwestora
  • plus kupon kwotowy na płatne szkolenia z inwestowania na rynku funduszy
  • plus wsparcie w zarządzaniu posiadanymi produktami opartymi o fundusze inwestycyjne

Wyniki polecanych funduszy to 9-12% w ostatnich 3 latach

Największe chwilowe obsunięcia kapitału zdarzyły się w obu funduszach 1 raz i wyniosły odpowiednio 0,1% i o,4%.

 

UDOSTĘPNIJ

3 KOMENTARZE

  1. Które z funduszy wierzytelności jest dla klientów detalicznych – oraz opłata za wejście gdzie i jak mozna negocjować -? – pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here